آیت الله سید احمد میرعمادی 28 فروردین ماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به فرا رسید ماه رجب اظهار داشت: دوشنبه هفته آینده اول ماه رجب بوده و این ماه، ماه خدا، استغفار و توبه محسوب می شود.

وی با تاکید بر ضرورت دعا و استغفار در این ماه عنوان کرد: ماه رجب، ماه ریزش رحمت الهی بوده و همه باید سعی کنیم از همه برکات این ماه به نحو احسن استفاده کنیم.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید قدر ماه رجب را بدانیم  تصریح کرد: ماه رجب، ماه بسیار با عظمتی بوده و هر کسی در این ماه دعا کند اجابت می شود.

ضرورت بهره مندی از فضیلت و دعاهای ماه رجب

آیت الله میرعمادی بیان داشت: در این ماه به ریسمان الهی تمسک کنید و از برکات، فضیلتها، دعاها، روزه و ... در این ماه بهره مند شوید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرا رسیدن سالروز ولادت امام محمد باقر(ع) و همچنین شب لیله الرغائب اشاره کرد و گفت: شب جمعه اول ماه رجب لیله الرغائب و شب آروزها نامگذاری شده و باید از فیض این شب با دعا بهره مند شویم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۹ فروردین روز ارتش و نیروی زمینی اشاره کرد و بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ارتش در عرصه ها و جبهه های گوناگون نقش آفرینی کرده است.

نقش اساسی ارتش در دفع توطئه ها علیه ایران اسلامی

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ارتش در ۳۷ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد همواره در دفع توطئه های مختلف اعم از تجزیه و همچنین خودمختاری مناطق ایران توسط ضد انقلاب نقش اساسی را داشته است افزود: همچنین فداکاری، ایثار و ایستادگی ارتش و نیروی زمینی در دوران هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به نقش اساسی ارتش در مقابله با اشرار، تروریستها و ضد انقلاب عنوان کرد: امروز ارتش با برخورداری از قدرت ایمان، توکل به خدا، افسران مومن، شجاع و انقلابی و همچنین تجهیزات پیشرفت نظامی از آمادگی دفاعی فوق العاده ای بهره مند است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به حمایت مردم از ارتش و همچنین رهنمودها و هدایتهای مقام معظم رهبری از این نهاد نظامی بیان داشت: روز ۲۹ فروردین روز پیوند ارتش با ملت بوده و همواره مردم و ارتش در مسیر پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایران حرکت کرده اند.

برخورداری ارتش از توان نظامی و آمادگی دفاعی بالا

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز نیروی دریایی ارتش در خلیج فارس، عمان و عدن حضور دارد و قدرت نمایی می کند افزود: این امر نشان از توان نظامی و برخورداری از روحیه قوی و آمادگی دفاعی برای مقابله با هرگونه تجاوز علیه ایران اسلامی است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سوم رجب سالروز شهادت امام علی نقی(ع) اشاره کرد و بیان داشت: شایسته است که معرفت خود را نسبت به ائمه اطهار(ع) افزایش دهیم و بهترین راه نیز خواندن دعای زیارت جامعه کبیره است و با توجه به اینکه این دعا ازامام هادی (ع) بوده نباید از خواندن آن در روز شهادت این امام بزرگوار غافل شویم.

مردم یمن تحت شدید ترین حملات هوایی آل سعود قرار دارند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ادامه حملات آل سعود به کشور اسلامی یمن اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه هم اکنون مردم یمن تحت شدیدترین حملات هوایی آل سعود قرار دارند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آل سعود با تحت تاثیر قرار گرفتن از آمریکا و رژیم صهیونیستی خسارتهای مالی و زیربنایی فراوانی در یمن به جای گذاشته است تصریح کرد: مردم یمن بیش از ۲۰ روز است که یک شب را آرام نخوابیده اند و وحشت و تاریکی و صدای غرش هواپیماها را تجربه می کنند.

دورنمای حمله به یمن به خاک مالیده شدن بینی آل سعود خواهد بود

وی با تاکید بر اینکه دور نمای این جنگ برای همه روشن است ادامه داد: دور نمای این تجاوز خسارت، جنایت، نسل کشی، افزایش هزینه ها برای عاملان جنگ و به خاک مالیده شدن بینی آل سعود خواهد بود.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه آل سعود در بد باتلاقی گرفتار شده است ادامه داد: این در حالیست که عربستان به عنوان خادم الحرمین و چشم و چراغ برخی ملتهای مسلمان در گذشته مطرح بود و امروز جنایت نسل کشی را در میان مسلمانان دنبال می کند و تفرقه بین مسلمانان را تشدید، بیمارستانها را بمباران و زنان و کودکان مظلوم را به خاک و خون می کشد.

آیت الله میر عمادی تصریح کرد: این امر جای تاسف دارد و به طور حتم خون ملتهای مظلوم دامن آل سعود را خواهد گرفت.

ایجاد همگرایی  و افزایش توان داخلی توسط مردم یمن

وی با بیان اینکه آل سعود خیال می کرد که مردم یمن تسلیم می شوند اما در این مدت مردم این کشور چند کار اساسی را انجام دادند افزود: ایجاد همگرایی امنیتی گسترده و جلوگیری از هرج و مرج داخلی، افزایش توان داخلی خود، بسیج عمومی مردم در برابر تجاوز زمینی آل سعود و حتی رسیدن به خاک عربستان از جمله این اقدامات بوده که به واقع کار بسیار بزرگی از سوی مردم محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تاکید کرد که مردم یمن با وحدت و اتحاد آل سعود را از رسیدن به اهدافش ناکام می گذارند.

مردم یمن شاخ شیطان را خواهند شکست

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در روایات، منابع و کتب از آل سعود به عنوان شاخ شیطان یاد شده است ادامه داد: مطمئن باشید که مردم یمن شاخ شیطان را خواهند شکست.

وی بیان داشت: آل سعود نفت که سرمایه مسلمانان است را به دلار و بمب تبدیل می کند و بر سر مردم مظلوم یمن می ریزد به طوریکه جنایت و خیانت آل سعود روی تمام جنایتکاران را سفید کرده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ما باید در ماه رجب برای مردم یمن دعا کنیم و از خداوند بخواهیم که مسلمانان را یاری کند بیان داشت: مردم یمن چشم امیدشان به ملت ایران است و باید ما برای این ملت مسلمان دعا کنیم تا به کمک خداوند پیروز شوند.

آرشیو اخبار