آیت الله سید احمد میرعمادی یکم خردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا بهترین کمک حال انسان در اطاعت از خداوند متعال است.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک شعبان گفت: در ابتدای این ماه مبارک سه عید بزرگ ولادت امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) را داریم که این اعیاد را به مردم ولایتمدار لرستان تبریک می گویم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه وجود این سه میلاد مسعود در ماه شعبان و این سه شخصیت بزرگ برای صیانت از اسلام و پاسداری از مکتب اهل بیت(ع) بوده است، تصریح کرد: امام حسین(ع) بزرگترین پاسدار اسلام، حضرت ابوالفضل(ع) بزرگترین مدافع اهل بیت و امام سجاد(ع) بزرگترین مروج اسلام بوده است.

تفکر ایثارگری و جانبازی مایه سربلندی است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ایثارگران، پاسدارن و جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز فداکاری اشان برای اسلام و احیاء مکتب اهل بیت(ع) بوده است، اظهار داشت: تفکر، اندیشه و عمل ایثارگری و جانبازی سربلندی، پیشرفت و بزرگی می آورد.

وی با بیان اینکه در سایه ایثار و فداکاری پاسدارن و جانبازان دوران دفاع مقدس امروز انقلاب پاینده بوده و پیشرفت کرده است، تصریح کرد: امروز رسالت پاسداران و جانبازان دفاع از اسلام و ولایت بوده و باید در این راه مقاومت و ایستادگی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: جانبازان بزرگترین سرمایه انقلاب بوده و امروز هرچه داریم از ایثارگری های آنها است.

فتح خرمشهر از بارزترین جلوه های نصرت الهی

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به یکشنبه سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس گفت: فتح خرمشهر یکی از بارزترین جلوه های نصرت الهی و از مهمترین روزهای دوران دفاع مقدس اسران اسلامی است.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر روزی بود که رزمندگان کمک و نصرت الهی را دیدند، تصریح کرد: امام راحل نیز در رابطه با این روز بزرگ اظهار کردند که فتح خرمشهر معجزه الهی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام پس از ۵۷۸ روز اشغال توانستند خرمشهر را آزاد کنند، اظهار داشت: در این عملیات ۱۹ هزار نفر اسیر و تلفات سنگینی به رژیم عراق وارد شد.

آیت الله میرعمادی افزود: فتح خرمشهر نقطه عطف پیروزی رزمندگان در جنگ تحمیلی و آغاز شکست های پی در پی رژیم بعث عراق بود.

تحریم های اقتصادی باعث جهش و پیشرفت کشور شد

وی در ادامه با اشاره به اول خرداد ماه و سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران توسط آمریکا از سال ۱۳۵۹ گفت: پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران برنامه محاصره اقتصادی علیه ایران توسط استکبار جهانی آغاز شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز پس از گذشتن سالها از این اتفاق می بینیم که محاصره اقتصادی هیچ اثری در اراده ملت ایران نداشته است، تصریح کرد: امروز همه اذعان می کنند که تحریم اقتصادی نه تنها اثری نداشته بلکه باعث جهش و پیشرفت کشور شده است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه با وجود تحریم های اقتصادی پیشرفت نظامی، علمی، هسته ای، فناوری و فضایی حاصل شده است، افزود: امروز ملت ایران با وجود همه این تحریم ها در امنیت، آسایش و اقتصاد سالم زندگی می کند.
جنگ نیابتی سیاست جدید آمریکا علیه مسلمانان

وی با اشاره به اینکه تحریم اقتصادی دشمن با ایده اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب خنثی می شود، اظهار داشت: امروز سلاح تحریم از کار افتاده  اما آمریکا یک سیاست جدید را شروع کرده و آن مسئله جنگ نیابتی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه سیاست جدید آمریکا این است که دیگر خودشان نمی جنگند بلکه با ایجاد اختلاف در میان مسلمانان کاری می کند تا مسلمانان به نیابت از آمریکا با خودشان بجنگند، تصریح کرد: سیاست اختلاف افکنی بین مسلمانان که سیاست روباه پیر یعنی انگلیس بود امروز به دست آمریکا احیاء شده است.

ایران، عراق و یمن نیست که از جنگ نیابتی آسیب بپذیرد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه جنگ آل سعود علیه یمن یک جنگ نیابتی است، افزود: گروه های تکفیری در سوریه و گروه وحشی داعش در عراق جنگ نیابتی آمریکا علیه مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه رهبر فرزانه انقلاب در این رابطه تذکر دادند که هدف آمریکا و دشمنان این است که این جنگ نیابتی را به مرزهای ایران بکشند، گفت: همه ما باید در این رابطه بیدار و هشیار باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه اگر دشمنان بخواهند جنگ نیابتی را به ایران بکشانند پاسخ ملت ایران کوبنده و سخت خواهد بود، تصریح کرد: آمریکا اشتباه نکند، ایران اسلامی عراق و یمن نیست که بتواند این برنامه ها را در ایران اجرا کند.

جشن گلونی یک برنامه ضد فرهنگی بود

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جشن گلونی در محوطه باغ تاریخی گلستان خرم آباد اشاره کرد و اظهار داشت: این برنامه یک برنامه ضد فرهنگی بود که توسط اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد.

وی با بیان اینکه آنچه که در این جلسه اتفاق افتاد مایه شرم و رسوایی است، تصریح کرد: روشن است که در این برنامه گناه و معصیت اتفاق افتاده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه چگونه یک نهاد دولتی به خود اجازه می دهد در نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه رقص و اختلاط زن و مرد را برگزار کند، ادامه داد: به نظر می رسد این برنامه برای احیاء یک سنت اصیل و ریشه دار نبوده بلکه برای تخریب فرهنگ ملی و ترویج بی بند و باری بوده است.

گلونی نشان نجابت، حیاء و پوشش زنان لر بوده است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مسئله گلونی یک نشان از نجابت، حیا و پوشش زنان لر بوده است، تصریح کرد: گلونی نشان غیرت و پاکدامنی نه نماد جلوه گری و بی بند و باری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این افراد به دنبال این هستند که سنت ریشه دار گلونی را منحرف کنند، افزود: چگونه اداره کل میراث فرهنگی بودجه و امکانات خود را در اختیار برنامه ای قرار می دهد که غیرقانونی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آیا در تقویم فرهنگی کشور و منطقه روزی به عنوان روز گلونی تعریف شده است؟ گفت: آیا شورای فرهنگ عمومی استان یا کشور چنین روز و مناسبتی را تعیین کرده است؟

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه کدام مسئولی به خود جرات داده که مجوز غیرقانونی به این برنامه بدهد، تصریح کرد: وقتی از مسئولان می پرسیم چرا نتوانستند این مراسم را اداره و کنترل کنند جواب آنها این است که چون ازدحام بوده نتوانسته اند آن را کنترل کنند.

بودجه میراث فرهنگی صرف ترمیم قلعه فلک الافلاک شود

وی با تاکید بر اینکه وقتی نمی توانید مراسم را کنترل کنید چرا آن را برگزار می کنید، افزود: در این برنامه آبروی زنان و دختران برده شده و امروز عکس آنها در موبایل ها و فضای مجازی دست به دست می شود و اظهارات زننده ای زیر آنها نوشته می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه درخواست مردم این است که مسئولان خاطی و قانون شکن عزل و برکنار شوند، اظهار داشت: قلعه فلک الافلاک خرم آباد در حال خراب شدن است و بودجه برای ترمیم آن نیست آن وقت بودجه های اداره کل میراث فرهنگی صرف برگزاری این برنامه ها می شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه توهین به یک قوم و ملت در این برنامه صورت گرفته است، تصریح کرد: دستگاه های انتظامی و قضایی باید این موضوع را بررسی کنند.

آرشیو اخبار