آیت الله سید احمد میرعمادی 15 خردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سفارش همه انبیاء، اولیا و آخرین وصی خدا بر روی زمین است.

وی افزود: امام زمان (عج) می فرماید که ای مردم از خدا بترسید و تسلیم اوامر الهی و تسلیم ما باشید و کارهایتان را به خدا و به ما واگذار کنید همچنان که ما سرچشمه همه کارها هستیم و ورود خیرات و برکات از ماست.

در مقام عمل از حضرت ولی عصر (عج) پیروی کنیم

خطیب جمعه خرم آباد از نمازگزاران خواست در ماه شعبان به امام زمان (عج) توجه داشته باشند و بیان داشت: در مقام عمل از حضرت ولی عصر (عج) پیروی کنید و با توجه به اینکه انتظار فرج برترین اعمال است عملا منتظر ظهور امام زمان بوده و با دوری از گناه و با معرفت به ایشان برای ظهور آن حضرت دعا کنید.

آیت الله میرعمادی ضمن تسلیت به مناسبت ۲۶ امین سالگرد ارتحال امام(ره) و گرامیداشت یاد شهدای قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ عنوان کرد: قیام ۱۵ خرداد یک جنبش ماندگار و اثرگذار و سرآغاز تحولی بزرگ در ایران اسلامی بود.

وی به علت پیدایش قیام ۱۵ خرداد و دستاوردهای این قیام اشاره کرد و گفت: پس از اینکه پایه های حکومت رژیم شاهنشاهی مستحکم شد رویکرد ضد دینی پیدا کرد و هراز گاهی لوایح و طرح هایی ضد دینی به مجلس می برد و از مجلس برای تصویب آن ها رای می گرفت به طوریکه مسئله مبارزه با حجاب و کاپیتولاسیون از این موارد ضد دینی بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: از سوی دیگر هر روز به میزان ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی نسبت به مردم بیشتر می شد و تکیه گاه این رژیم به آمریکا و انگلیس بود و به مردم اعتنایی نمی کرد که برگزاری جشن دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی نمونه ای از جنایات رزیم شاهنشاهی بود.

قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ ریشه انقلاب

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه رژیم شاهنشاهی با ترویج فرهنگ غرب در ایران فرهنگ ایرانی و اسلامی را کنار زد ادامه داد: همه این اقدامات زمینه ساز پیدایش قیام ۱۵ خرداد شد به طوریکه امام در ۱۳ خرداد سال ۴۲ در مدرسه فیضیه قم آن سخنرانی معروف خود را ایراد کرد و به دنبال آن مردم در شهرهای مشهد، قم و ورامین قیام کردند.

وی قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ را نقطه عطف تاریخ ایران اسلامی و ریشه انقلاب دانست و اظهار داشت: با این قیام ماهیت ضد دینی رژیم شاهنشاهی برای مردم برملا شد و مردم نسبت به اقدامات عوام فریبانه رژیم آگاهی پیدا کردند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه قیام ۱۵ خرداد زمینه ساز تثبیت رهبری امام خمینی(ره) برای انقلابی بزرگ در کشور بود بیان داشت: پس از این قیام مردم متوجه شدند بایستی یک مجتهد آگاه رهبری نهضت را به دست گیرد لذا چراغ پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر در سال ۵۶ روشن شد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

دنیا به قدرت رهبر ایران پی برده است

آیت الله میرعمادی به مناسبت ۱۴ خرداد آغاز زعامت و رهبری فقیه فرزانه آیت العظمی امام خامنه ای اشاره کرد و گفت: امروز ۲۶ سال از رهبری حکیمانه، مدبرانه و مقتدرانه مقام معظم رهبری می گذرد و هر روز خورشید امامت و ولایت بر سر مردم کشور تلالو و نورافشانی می کند.

وی اضافه کرد: امروز هیچ ناظر منصفی نیست که به این مطلب اذعان نکند در دنیا رهبری شجاع تر، با تدبیرتر، هوشمندتر و سیاست مدارتر از رهبر ایران اسلامی وجود ندارد لذا همه دنیا بر این موضوع اعتراف دارند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: مقام معظم رهبری توانست با تدابیر حکیمانه خود ۲۶ سال بحرانی که از سوی دشمنان داخلی و خارجی به وجود آمد را مدیریت کند و نه تنها مردم ما بلکه مردم دنیا به نقش رهبری ایران در حفظ وحدت، ایجاد امید در دل مردم و ایجاد یاس در دل دشمنان واقف هستند.

آیت الله میرعمادی با یادآوری اینکه امروز دنیا قدرت ولی فقیه را متوجه شده اند و حاکمان دنیا به قدرت رهبر ایران پی برده اند عنوان کرد: امروز مقام معظم رهبری از آرمان های شهیدان و امام خمینی (رض) دفاع می کند و در دل مردم جای دارد به طوریکه این محبوبیت تا آنجاست که مردم حاضرند جان خود را فدای رهبری کنند.

وی یادآور شد: امروز رهبری حرف مردم را زده و از حقوق آن ها دفاع می کند همچنین از دستاوردهای بزرگ کشور در زمینه فناوری هسته ای دفاع می کند و پیشرفت فناوری هسته ای تحت رهبری ایشان در مملکت محقق شده است.

آمریکا بیش از ایران نیازمند مذاکره است

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: امروز مردم کشور فناوری هسته ای را حق خود می دانند و فریادشان این است که ما نسبت به حق خود کوتاه نخواهیم آمد و بر این امر پافشاری می کنیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آمریکا بیش از ایران نیازمند مذاکره است عنوان کرد: آمریکا چاره ای جز مذاکره با ایران را ندارد اما با این حال زورگویی کرده و زیاده خواهی می کند به طوریکه اخیرا در کنگره آمریکا قانونی در خصوص اینکه کنگره حق دارد بعد از توافق بر آن نظارت داشته باشد، تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه امریکا نه تنها به مردم ایران زور می گوید بلکه به هم کیشان خود نیز زور می گوید افزود: تصویب این قانون حیثیت پنج کشور مذاکره کننده دیگر را برد و اگر قرار است کنگره بر توافق نظارت داشته باشد پس گروه ۱+۵ چکاره هستند لذا خاصیت آمریکا زورگویی و زیاده خواهی است.

آیت الله میرعمادی افزود: آمریکا اگر به دنبال مذاکره است باید بر توافقات و گفتگوهای قبلی پایبند باشد ولی متاسفانه آمریکا همیشه عهد شکن بوده و به قول های خود پایبند نیست.

علاج زیاده خواهی های آمریکا چیزی جز مقاومت نیست

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه مردم از تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع می کنند بیان داشت: انتظاری که مردم از مذاکره کنندگان هسته ای دارند این است که از حق ملت دفاع کرده و در برابر زورگویی ها و فشارهای آمریکا ایستادگی کنند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: مردم دانشمندان هسته ای کشور را فرزندان خود می دانند و اجازه نمی دهند از آن ها بازجویی و مصاحبه شود همچنین بر ما ثابت شده است که راه علاج مقابله با زیاده خواهی های آمریکا چیزی جز بی اعتنایی به آن ها و مقاومت در برابر آن ها نیست.

پدیده گرد و غبار به دلیل کم توجهی به محیط زیست است

وی به مناسبت ۱۵ خرداد روز جهانی محیط زیست و حدیثی از امام علی (ع) در این خصوص اشاره کرد و گفت: امام علی (ع) در اینباره می فرماید که ای مردم در برابر طبیعت و محل زندگی خود مسئولید و حق ندارید هرگونه بهره برداری از طبیعت داشته باشید و نباید محیط زیست را آلوده کنید و همواره باید آن را پاک نکه دارید.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه آلوده کردن محیط زیست به انسان ها و موجودات ضرر می رساند و حفظ محیط زیست به معنی حفظ جان انسان ها و موجودات است اضافه کرد: این گرما و گرد و غبار و کم آبی که مشاهده می شود به علت عدم استفاده درست از طبیعت و تخریب آن است لذا هم مسئولین و هم مردم بایستی در حفظ محیط زیست کوشا باشند.

وی به ۱۸ خرداد آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد اشاره کرد و بیان داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان لازم است مساجد معطر و غبارروبی شوند چرا که مسجد سنگر مردم است لذا هئیت امنای مساجد و ائمه جماعات و مردم بایستی این مکان مقدس را برای ضیافت الهی آماده کنند.

آرشیو اخبار