آیت الله سید احمد میرعمادی 22 خردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در این راستا آمادگی برای ضیافت الهی به اخلاص، پاک کردن دل از کینه ها، عداوت، شهوات و گناه نیاز دارد.

وی بیان داشت: در این صورت است که ما برای این ضیافت الهی آماده می شویم چرا که برای هر مهمانی آدابی وجود دارد و آداب ورود به ضیافت الهی این بوده که انسان عمل خود را خالص کند.

انتقاد از عدم توجه به مسائل فرهنگی

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۳ خرداد سالروز تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: هویت و نماد هر جامعه و ملتی فرهنگ آن جامعه است چرا که فرهنگ بر اندیشه و رفتار انسان اثر می گذارد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر فرهنگ اصلاح شود رفتار و اندیشه انسان نیز اصلاح می شود بیان داشت: در غیر اینصورت رفتار و اندیشه انسان غلط خواهد شد.

ایشان با بیان اینکه با این وجود متاسفانه نسبت به مسائل فرهنگی جدیت صورت نمی گیرد عنوان کرد: دشمن نسبت به مسائل فرهنگی جدی بوده و تهاجم فرهنگی و هجمه فرهنگی دشمن جدی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با طرح این سوال که ما در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن چقدر کار کرده ایم ادامه داد: ما چقدر در رابطه با نماز جمعه، روزه و نماز کار کرده ایم؟ آیا شورای فرهنگ عمومی در این زمینه برنامه ارائه کرده و کاری انجام داده است؟

متولیان امر فرهنگ نسبت به مسائل فرهنگی جدی نیستند

آیت الله میرعمادی سخنان خود را اینگونه ادامه داد: آیا دستگاههای فرهنگی در این زمنیه برنامه ریزی کرده است و یا اینکه نظارت بر کارهای فرهنگی آیا صورت می گیرد؟

وی با تاکید بر اینکه دستگاهها و متولیان امر فرهنگ نسبت به مسائل فرهنگی جدی نیستند تصریح کرد: دشمن در این رابطه خیلی کار کرده لااقل ما هم در رابطه با کارهای فرهنگی جدیت به خرج دهیم.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۶ خرداد سالروز شهادت شهیدان محمد بخارایی، مرتضی نيک نژاد، رضا صفار هرندی و حاج صادق امانی اشاره کرد و بیان داشت: این شهدا در دوره ستمشاهی و ظلمات به دنبال تصویب قانون کاپیتولاسیون نسبت به اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر وقت کردند.

وی با تاکید بر اینکه باید از این شهیدان درس ولایت پذیری، تبعیت از مرجعیت و رهبری را یاد بگیریم افزود: این شهیدان به دلیل اعتراض امام خمینی(ره) در رابطه با تصویب این قانون نسبت به اعدام حسنعلی منصور نخست وزیر وقت اقدام کردند.

راه حفظ استقلال کشور توجه به بخش کشاورزی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۷ خرداد روز جهاد کشاورزی به دستور حضرت امام(ره) اشاره کرد و بیان داشت: امام(ه) به درستی این امر را تشخیص دادند چرا که راه حفظ استقلال کشور توجه به امر کشاورزی است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر کشاورزی به آن جایگاه واقعی خود برسد هیچ گاه احتیاجی به بیگانه نداریم تصریح کرد: غذا، پوشاک و .... در جامعه با توجه به این بخش تامین می شود چرا که خداوند تمام نیازهای انسان را در این بخش به معنای عام قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه و پیشرفت کشور به بخش کشاورزی بستگی دارد گفت: باید این بخش در کشور رشد پیدا کند چرا که حوزه کشاورزی اشتغال ایجاد کرده و بیکاری را از بین می برد.

ضرورت اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه توجه به بخش کشاورزی موجب فقر زدایی می شود تصریح کرد: امام(ه) همواره بر ضرورت توجه به این بخش تاکید داشتند و امروز مقام معظم رهبری نیز بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی در این بخش تاکید دارند.

آیت الله میرعمادی بیان داشت: در این راستا مسئولان جهاد کشاورزی باید با جدیت، برنامه ریزی، مدیریت و روحیه جهادی اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی به اجرا درآورند.

تبیین سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با تحریف شخصت امام(ره)

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) اشاره کرد و گفت: در این سخنرانی مقام معظم رهبری به یک موضوع بسیار مهم و آن هم مسئله تحریف شخصیت حضرت امام(ره) اشاره کردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه تحریف شخصت حضرت امام(ره) هم در زمان حیات و هم بعد از رحلت ایشان وجود داشته است ادامه داد: آنچه که مهم است این بوده که ما باید انگیزه تحریف کنندگان شخصت امام(ره) را بشناسیم.

آیت الله میرعمادی با طرح این سوال که چرا عده ای می خواهند شخصیت امام(ره) را تحریف کنند افزود: امام(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران بوده و پیمودن راه صحیح انقلاب در اندیشه های ایشان است.

وی با بیان اینکه به طور یقین عده ای از روی دشمنی مانند دشمنان، ضدانقلاب، سلطنت طلبان و استکبار جهانی به دنبال تحریف شخصیت امام(ره) هستند گفت: همچنین عده ای نیز از روی جهل و نادانی اقدام به نسبت دادن چیزهایی به حضرت امام(ره) می کنند که مربوط به ایشان نیست.

عده ای برای تثبیت قدرت خود شخصیت امام(ره) را تحریف می کنند

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه عده ای نیز هستند که برای تثبیت قدرت خود شخصیت امام(ره) را تحریف می کنند گفت: این عده برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود دست به این کار می زنند و این امر بسیار خطرناک است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه عده ای سعی دارند امام(ره) را طوری جلوه بدهند که خودشان می خواهند و برای رسیدن به هدف خود سخن یا خاطره ای از امام نقل می کنند گفت: خطر تحریف شخصیت امام(ره) توسط این گروه بسیار خطرناک است.

ایشان با بیان اینکه تحریف شخصیت امام(ره) موجب تحریف انقلاب می شود گفت: اگر شخصیت امام(ره) را به دلخواه خود تفسیر کنند انقلاب اسلامی ایران را نیز به دلخواه خود هدایت می کنند و در این راستا مسئولیت ما بسیار سنگین است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند تحریف شخصیت امام(ره) باعث می شود مرم سیلی بخورند به جاست، چرا که با این اقدام مردم از مسیر انقلاب منحرف می شوند و انقلاب هدف خود را از دست می دهد.

ضرورت حرکت در مسیر مبانی و اندیشه های حضرت امام(ره)

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه در این راستا باید مواظبت کنیم مبادا شخصیت امام(ره) تحریف شود و جلوی این امر را بگیریم گفت: برای جلوگیری از این اقدام باید اصول و شاخص هایی که امام در نظر گرفته و تبیین کرده را بشناسیم و راه امام، مبانی و اصول اندیشه امام(ره) را بشناسیم.

امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امام(ره) بر اسلام ناب محمدی و بر نفی اسلام آمریکایی و استکبار جهانی تاکید فراوان داشتند گفت: امام(ره) اعتقاد و اعتمادی به آمریکا نداشت و این در حالیست که عده ای به دنبال حذف شعار مرگ بر آمریکا هستند.

وی گفت: امام(ره) آمریکا را شیطان بزرگ می دانست و این کشور را دشمن اصلی بشریت معرفی کردند چگونه راضی بوده اند که شعار مرگ بر آمریکا حذف شود؟

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر امروز امام(ره) بودند از مردم یمن دفاع می کرد گفت: امروز مردم یمن چشم امیدشان به انقلاب اسلامی ایران، رهبری و مردم ایران است و دفاع از مردم مظلوم یمن دفاع از اصول  و اندیشه های امام(ره) است.

آرشیو اخبار