آیت الله سیداحمد میر عمادی 5 تیرماه در خطبه های نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر اظهار داشت: پیامبر(ص) در بین اصحاب خود چهار دسته از انسان ها را شبیه ترین افراد به خود دانسته اند.

وی خوش اخلاق ترین افراد را شبیه ترین افراد به رسول خدا(ص) از نظر خود ایشان دانست و عنوان کرد: کسی که به فامیل و خویشاوندان خود نیکی می کند، و همچنین کسی که باگذشت ترین و باانصاف ترین افراد باشد شبیه ترین افراد به رسول خدا(ص) هستند.

لزوم عزم عمومی برای مبارزه با مواد مخدر

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و ادامه داد: امروزه در دنیا با چهار بحران جدی فقر و بیکاری، نابودی و به خطر افتادن محیط زیست، تهدیدات هسته ای و بلای خانمان سوز مواد مخدر که همه دنیا را فرا گرفته مواجه هستیم.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مواد مخدر ریشه جرم و جنایت های بسیاری است، تصریح کرد: تولید مواد مخدر در دنیا روز به روز در حال افزایش است و قدرت های جهانی به خصوص آمریکا کشورهایی مانند افغانستان را تشویق به تولید مواد مخدر می کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران تنها کشوری است که اقدامات چشمگیری در رابطه با مبارزه با مواد مخدر انجام داده است، افزود: اقدامات ایران در این رابطه مورد تحسین جهانیان است اما با این وجود افراد بسیاری به این بلای خانمان سوز گرفتار هستند و پیامد های شوم آن بر کسی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه سه درصد آمار مرگ و میر مربوط مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: متلاشی شدن کانون خانواده و مسائل مختلف روحی، بی آبرویی، همچنین از کار و تولید افتادن جوانان مبتلا از آثار مخرب مواد مخدر است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اقدامات فراوانی در راستای مبارزه با مواد مخدر در کشور انجام شده است، بیان داشت: این اقدامات کافی نیست و یک عزم عمومی در همه مساجد، مراکز بسیج، ائمه جمعه و جماعات، رسانه ها و مطبوعات، مسئولان، نهاد های مردمی و به خصوص خود مردم می طلبد چرا که امروزه مواد مخدر صنعتی فراوانی در جامعه وجود دارد و باید جوانان را از آنها حفظ کنیم.

حضرت خدیجه الگوی ایثار، انفاق و فداکاری

وی به شنبه ۱۰ رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و یادآور شد: حضرت خدیجه(س) یک بانوی بافضیلت و باکرامت است که همه اموال خود را در اختیار رسول خدا(ص) قرار داد و انفاق کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد حضرت خدیجه(س) را بهترین یاور پیامبر(ص) در زمان تنهایی ایشان دانست وادامه داد: ایشان اولین زنی بودند که به اسلام ایمان آوردند و خداوند متعال توسط جبرئیل بر ایشان سلام فرستاد.

آیت الله میرعمادی حضرت خدیجه الگوی تربیت فرزندی چون حضرت فاطمه(س) بودند، تصریح کرد: این بانوی با فضیلت الگوی ایثار، انفاق، احسان، فداکاری و حجاب و عفاف برای همه زنان است.

وی به ششم تیرماه سالروز سوء قصد به رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر توسط منافقان کوردل اشاره کرد و افزود: ایشان مجروح شدند اما خوشبختانه خدای متعال ایشان را برای ملت ایران حفظ کرد و ذخیره امروز ایران اسلامی قرار داد که تا به امروز پرچم اسلام و انقلاب به دست ایشان باشد.

رسوایی منافقین و حامیان آنها از درسهای حادثه هفتم تیرماه بود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به هفتم تیرماه و حادثه این روز اشاره کرد و گفت: در این حادثه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان از جمله دو شهید لرستانی شهیدان رحیمی و صادقی به فیض شهادت نائل آمدند که هفته قوه قضائیه نامیده شد.

آیت الله میرعمادی حادثه هفتم تیر را تلخ ترین حادثه تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: دشمن گمان می کرد با از بین بردن سران می تواند انقلاب را به شکست برساند اما کور خوانده و انقلاب ما الهی است.

وی عنوان کرد: حادثه هفتم تیر گرچه تلخ بود اما درس ها و پیام های فراوانی داشت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد رسوایی منافقین و حامیان آنها از جمله آمریکا را از درس های حادثه هفتم تیرماه دانست و گفت: با رخ دادن این حادثه حقانیت و مظلومیت شهید بهشتی برای مردم روشن و موجب تثبیت نظام شده و یک انسجام و اتحاد داخلی به وجود آمد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه حادثه هفتم تیر نشان داد انقلاب اسلامی توسط امام زمان(عج) اداره می شود، تصریح کرد: تاییدات و نصرت الهی شامل حال این ملت شد و مردم ایران یکپارچه شدند.

شهید بهشتی معمار دستگاه قضایی ایران است

وی شهید بهشتی را معمار دستگاه قضایی ایران دانست و افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه قضا با حفظ استقلال، اقدامات ارزشمندی انجام داده و دربین دستگاه های قضائی دنیا از امتیاز فوق العاده ای برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه عدالت از ویژگی های قضات در ایران باید باشد، خاطرنشان کرد: در راس دستگاه قضایی ما یک مجتهد عادل قرار دارد که در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی در سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، یادآور شد: برخورد با فتنه و فتنه گران و همچنین شناسایی و برخورد با مفسدان اقتصادی و دانه درشت ها اقدامات بسیار خوبی توسط دستگاه قضا انجام شده است.

وی برخورد با آقازاده ها و ذی نفوذها را از اقدامات برجسته دستگاه قضا دانست و عنوان کرد: مردم انتظار دارند که دستگاه قضا بدون هیچ گونه ملاحظه ای با مفاسد اقتصادی و دانه درشت ها برخورد قاطع و جدی داشته باشد و عدالت و امنیت ثمره دستگاه قضا مداوم و در همه جامعه برقرار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به خدمات دادگستری لرستان اشاره کرد و ادامه داد: از تلاش ها و زحمات دادگستری لرستان برای دفاع از جان، مال و ناموس مردم این استان تقدیر و تشکر می کنیم.

ایجاد فضای همدلی در کشور با حمایت رهبری از تیم مذاکره کننده هسته ای

آیت الله میرعمادی به سخنان صریح و بسیار مهم مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: سخنان ایشان حجت را بر همه تمام و مسیر حرکت دولت، ملت و مذاکره کنندگان را مشخص کرد که این امر به معنای رهبری، هدایت گری، روشن گری و در مسیر صحیح قرار دادن دولت و ملت است.

وی به تمجید و حمایت همه جانبه مقام معظم رهبری از مذاکره کنندگان اشاره کرد و افزود: ایشان تعابیر بسیار بلند و اوصافی چون متدین، شجاع، غیور و امین را برای مذاکره کنندگان هسته ای به کار بردند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: این حمایت همه جانبه مقام معظم رهبری از مذاکره کنندگان همدلی و همزبانی را در جامعه به وجود آورده و پشتوانه ای برای ایستادگی مذاکره کنندگان در برابر زیاده خواهی های امریکا است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز یک وحدت ملی در مسئله هسته ای در جامعه به وجود آمده است، یادآور شد: ملت، دولت و مقام معظم رهبری در مسئله هسته ای همدل و همزبان هستند که این خود یک موفقیت بزرگ بوده و به مذاکره کنندگان این اطمینان را می دهد تا از حق مردم دفاع کنند.

وی به بیان خطوط قرمز توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نپذیرفتن محدویتهای بلند مدت، لغو تحریم های اقتصادی و مالی در روز امضای توافق، ادامه کار تحقیق و توسعه هسته ای، نپذیرفتن بازرسی غیر متعارف و پرس و جو از دانشمندان هسته ای خطوط قرمزی هستند که رهبری معظم انقلاب بر آنها پافشاری می کنند.

ملت ایران خواستار رعایت خطوط  قرمز در مذاکرات هسته ای هستند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه ملت ایران در مقام عمل خواستار رعایت خطوط قرمز هستند، ادامه داد: مردم از ابتدا خواسته اند که این دستاورد عظیم انقلاب حفظ شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به منتقدان مذاکره کنندگان هسته ای متذکر شده اند، تصریح کرد: ایشان فرموند انتقاد لازم است اما انتقاد از عمل کردن آسان تر است و شرایط کسی که داخل گود بوده با کسی که بیرون آن قرار دارد متفاوت است.

وی پرده برداشتن از اهداف اصلی آمریکا را اساسی ترین مسئله بیان شده توسط مقام معظم رهبری دانست و افزود: زیاده خواهی و بدعهدی و همچنین نیازمندی آمریکا به مذاکرات از مسائل بیان شده توسط مقام معظم رهبری بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: آمریکا می خواهد دستاوردهای هسته ای ایران را از بیخ و بن برکند اما در همه جامعه با وحدت و یکپارچگی و تابعیت از ولایت و رهبری از حقوق هسته ای خود تا پای جان دفاع می کنند و اگر توافق خوبی اتفاق بیفتد از آن دفاع می کنند.

آرشیو اخبار