آیت الله سید احمد میرعمادی 26 تیرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر به سخنی از امام علی (ع) در خصوص ثمرات دنیوی و اخروی تقوا اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان می فرماید: ای بندگان خدا بدانید تقوا امروز پناهگاه شما و راهی به سوی بهشت است در این پناهگاه بمانید تا در روز قیامت وارد بهشت شوید.

وی ضمن تبریک به مناسبت رسیدن عید فطر خطاب به روزه داران گفت: ماه ضیافت الهی رو به اتمام است قدر لحظه های آخر رمضان را بدانید و موقع افطار دست به دعا و نیایش برداشته و همه مسلمانان را دعا کنید.

لزوم برگزاری با شکوه نماز عید فطر

خطیب جمعه خرم آباد عید فطر را روز شکر به درگاه خدا دانست و بیان داشت: امام رضا (ع) در سخنانی می فرمایند: روز عید فطر را از آن جهت عید نامیده اند که مسلمانان در این روز اجتماع بزرگی برپا خواهند کرد و خداوند را به خاطر نعمت هایی که در ماه رمضان به آن ها عنایت کرده شکرگزار هستند.

آیت الله میرعمادی عید فطر را روز بازگشت به فطرت انسان خواند و ادامه داد: برجسته ترین اعمال در این روز پرداخت زکات فطره و برپایی نماز عید فطر است و در واقع نماز عید فطر شکرانه یک ماه بندگی خداوند است.

وی بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه تر نماز عید فطر و شرکت همگان در این نماز تاکید کرد و افزود: نماز عید فطر نمادی از وحدت، اتحاد، شکوه و عظمت مسلمانان است و در این نماز قدرت اسلام به نمایش گذاشته می شود.

پیروزی عزتمندانه تیم مذاکره کننده نتیجه هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به نتیجه رسیدن مذاکرات ایران و ۱+۵ را از ویژگی های رمضان امسال برای ملت ایران دانست و عنوان کرد: در این ماه تیم مذاکره کننده هسته ای ایران توانست با شش ابرقدرت دنیا به توافق برسد و این موفقیت بزرگی است.

آیت الله میرعمادی از تلاش پیگیر و طاقت فرسای تیم مذاکره کننده هسته ای کشور تشکر کرد و تلاش آن ها را مصداق جهاد با زبان دانست و گفت: خداوند متعال به تیم مذاکره کننده هسته ای کشور توفیق داد با جدیت تمام از منافع ملی و حق مردم دفاع کنند.

وی پیروزی عزتمندانه تیم مذاکره کننده ایران را نتیجه هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری و تلاش مدبرانه اعضای این تیم دانست و اظهار داشت: ما مدیون رهبری هستیم چرا که هدایت و حمایت ایشان از تیم مذاکره کننده هسته ای کشور و نشان دادن خطوط قرمز به آنان سبب شد امروز یک توافق خوب شکل گیرد.

لزوم حفظ وحدت، همدلی و همزبانی در مسئله مذاکرات هسته ای

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه درست است وافق صورت گرفته اما هنوز کار تمام نشده است اضافه کرد: باید بدانیم هنوز اول راه هستیم لذا مسئولین کشور باید با دقت و مراقبت مسئله هسته ای کشور را دنبال کنند زیرا دشمن ما مکار، شیطان و عهد شکن بوده و نمی شود یک لحظه هم از او غافل شد.

آیت الله میرعمادی وظیفه مردم کشور را حفظ وحدت، همدلی و همزبانی در مسئله مذاکرات هسته ای دانست و تصریح کرد: مردم بایستی همچنان در صحنه بوده و از تیم مذاکره کننده هسته ای کشور دفاع کنند و باید منافع ملی به طور دسته جمعی و با وحدت و انسجام دنبال شود.

وی با بیان این مطلب که مسئله هسته ای کشور منافع ملی و حقوق مسلم ملت ایران است ادامه داد: مبادا اگر انتقادی به متن توافقنامه وجود دارد باعث بر هم زدن وحدت شود البته انتقاد لازم است اما حفظ وحدت از هر چیزی بیشتر لازم است و در سایه وحدت می شود به حقوق کامل خود دست یابیم.

مردم یمن قربانی بازی ها و سیاست های غیر انسانی غرب و عربستان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به ادامه تجاوزات آل سعود به مردم مظلوم یمن اشاره کرد و گفت: به رغم اینکه از سوی سازمان ملل به خاطر ماه رمضان آتش بس اعلام شده بود اما متاسفانه حکام آل سعود نقض آتش بس کرده و حملات خود را ادامه دادند.

آیت الله میرعمادی وضعیت کنونی مردم یمن را بسیار فاجعه بار و دردناک خواند و اظهار داشت: بیمارستان های یمن مملو از مجروحین بوده و حکام آل سعودی که ادعای اسلام را دارند روزه داران یمنی را به این روز انداخته اند وای بر کسانیکه ادعای اسلام را داشته اما عملشان بدتر از استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه تردیدی نیست امروز یمن قربانی بازی ها و سیاست های غیر انسانی غرب و عربستان شده است ادامه داد: امروز یمن میدانی برای آزمایش وجدان های بیدار بشری شده است ولی آیا کسی از ملت مظلوم یمن دفاع و حمایت می کند.

عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده است

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امروز عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده است اضافه کرد: مردم یمن و انقلابیون این کشور ابتکار عمل را در دست گرفته و حکام آل سعود هر چه جلو می روند گرفتار تر می شوند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: به تعبیر مقام معظم رهبری عربستان در حمله به یمن متحمل خسارات سنگینی خواهد شد و سرانجام شکست خفت باری را از مردم یمن خواهد خورد.

وی عید فطر امسال را زمان همدردی با مردم مظلوم یمن دانست و عنوان کرد: همه مسلمانان در روز عید سعید فطر مردم یمن را دعا کنند و از خداوند بخواهند پیروزی را شامل حال مردم این کشور قرار دهد.

شورای نگهبان نهادی تاثیرگذار در کشور

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در کشور بوده که مسئولیت های سنگینی بر عهده دارد.

آیت الله میرعمادی تشخیص صحیح قوانین مصوب شده از سوی مجلس شورای اسلامی و مطابقت دادن آن ها با موازین دین اسلام و قانون اساسی را از مسئولیت های مهم شورای نگهبان برشمرد و بیان داشت: این مسئولیت شورای نگهبان تضمین کننده سلامت نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: اگر امروز قوانین جمهوری اسلامی را بر خود الزام آور می دانیم برای این است که شورای نگهبان بر این قوانین صحه گذاشته و موافقت آن ها با شرع را اعلام کرده است.

شورای نگهبان حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است

خطیب جمعه خرم آباد نظارت بر تمامی انتخابات کشور را از دیگر وظایف شورای نگهبان دانست و عنوان کرد: وظیفه این شورا از بررسی صلاحیت کاندیداها گرفته تا حسن اجرای تمامی مراحل انتخابات است که این مسئولیت تضمین کننده جمهوریت نظام اسلامی است بنابراین شورای نگهبان حافظ اسلامیت و جمهوریت نظام است.

آیت الله میرعمادی تفسیر قانون را از دیگر مسئولیت های شورای نگهبان برشمرد و گفت: این شورا جلوی هر گونه تفسیر و سوء استفاده غلط را از قوانین گرفته و قانون آنگونه که دین اسلام مطرح کرده تفسیر شده و به اجرا گذاشته می شود.

وی به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری طی امسال اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولیت شورای نگهبان در برگزاری این انتخابات سنگین است چرا که مردم از این شورا انتظاراتی دارند.

اجرای قانون در برگزاری انتخابات انتظار مردم از شورای نگهبان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد اجرای قانون در برگزاری انتخابات را انتظارات مردم از شورای نگهبان دانست و تصریح کرد: مردم از شورای نگهبان انتظار دارند همچنان که این دستگاه تا کنون با صلابت و قاطعیت انتخابات ۳۶ سال گذشته را برگزار کرده و تحت تاثیر هیچ عاملی قرار نگرفته و مصلحت ها را کنار گذاشته است این بار نیز تنها قانون را اجرا کند.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: مردم از شورای نگهبان انتظار دارند در رابطه با عناصر فتنه گر که ضربه بزرگی بر پیکره نظام جمهوری اسلامی وارد کردند همچون گذشته با قاطعیت مطابق آنچه که قوانین است عمل کند.

وی بیان داشت: ما صمیمانه از مواضع قاطع و شفاف آیت الله جنتی، اعضا و فقهای شورای نگهبان تشکر می کنیم و امیدواریم دو انتخابات امسال نیز با شکوه و عظمت برگزار شوند و بار دیگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی به رخ دنیا کشیده شود.

آرشیو اخبار