آیت الله سید احمد میرعمادی 9 مرادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر به سه شرط رسیدن انسان به کمال به استناد سخنی از امام علی (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: این امام همام می فرمایند که ای شیعیان خود را به وسیله ذکر و یاد خدا در دژی مستحکم قرار داده، به وسیله تقوا برای خدا خاشع شوید و به واسطه اطاعت از اوامر الهی به خدا نزدیک شوید.

وی به مناسبت پنجم مرداد سالروز اولین نمازجمعه بعد از پیروزی انقلاب به امامت آیت الله طالقانی اشاره کرد و بیان داشت: نماز جمعه یک واجب تاثیرگذار بوده که در روایات و آیات نسبت به آن سفارش شده و مردم نسبت به انجام این واجب تشویق شده اند.
نماز جمعه سنگر بصیرت، اتحاد و همدلی

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه بعد از انقلاب گسترش یافت به گونه ای که امروز در کشور ۸۳۰ نماز جمعه اقامه می شود عنوان کرد: ۲۰۰ حدیث در رابطه با رجوع به نماز جمعه آورده شده و صدها روایت درباره فضیلت نماز جمعه بیان شده که این نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه خداوند متعال در سوره جمعه حکم نماز جمعه را بیان کرده است اضافه کرد: خداوند در اینباره می فرماید ای مردم وقتی برای اقامه نماز جمعه ندا داده می شود همه برای اقامه آن بشتابید و همه کارها و معاملات خود را رها کنید.

وی با بیان اینکه هر برنامه ای سبب شود محدودیتی برای حضور در نماز جمعه ایجاد شود باید ترک شود ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) می فرماید: اذان گفتن، حضور زودهنگام در نماز جمعه و قرار گرفتن در صف اول نماز جماعت سه عملی هستند که اگر مردم به فضیلت های آن ها آشنا بودند آنقدر هجوم می آوردند که برای انجام آن ها باید قرعه کشی می شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نماز جمعه را سنگر دفاع از دین، ولایت، پایداری و بالندگی نظام اسلامی دانست و افزود: نماز جمعه سنگر بصیرت، هوشیاری، اتحاد و انسجام، همدلی و وحدت بوده که بایستی این سنگر را در هر شرایطی حفظ کنیم.

برگزاری ۱۷ نماز جمعه در لرستان

آیت الله میرعمادی نماز جمعه را پایگاه قدرت نرم حکومت اسلامی در برابر تهاجم فرهنگی دشمن خواند و تصریح کرد: نماز جمعه توطئه های تهاجمات فرهنگی دشمنان را خنثی می کند به طوریکه در طول ۳۷ سال از گذشت انقلاب اسلامی نماز جمعه محل بسیج عمومی و اجتماع مردم برای دفاع از ولایت و نظام بوده است.

وی با بیان اینکه نماز جمعه تجلیگاه وحدت و انسجام امت اسلامی است ادامه داد: امام جمعه با بیان توطئه های دشمنان و مسائل سیاسی مردم را بیدار کرده و به آن ها بصیرت می بخشد لذا اثر نماز جمعه بسیار بالا است.

خطیب جمعه خرم آباد به برگزاری ۱۷ نماز جمعه در استان لرستان اشاره کرد و لرستان را در ساخت مصلاها پیشرو خواند و  گفت: برای برپایی باشکوه نماز جمعه افراد زیادی زحمت می کشند که لازم است از همه این افراد از جمله، اعضای ستادهای نمازجمعه، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، اصحاب رسانه استان، استاندار لرستان که در ساخت مصلی های استان تلاش کرده و ... تشکر و قدردانی کرد.

حقوق بشر به ابزاری در دست استکبار جهانی تبدیل شده است

آیت الله میرعمادی به مناسبت ۱۱ مرداد سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری و ۱۴ مرداد سالگرد نهضت مشروطه اشاره کرد و اظهار داشت: شیخ فضل الله نوری از رهبران نهضت مشروطه و یک عالم مجاهد، بصیر و دشمن شناس بود.

وی افزود: شیخ فضل الله نوری هنگامی دید نهضت مشروطه در حال انحراف است و استعمارگران برای کنار زدن اسلام و جایگزین کردن لاییک تلاش می کنند نسبت به این قضیه مخالفت نموده و اعلام کرد ما مشروطه مشروعه را می خواهیم که این مخالفت ها باعث اعدام ایشان شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به علل انحراف نهضت مشروطه اشاره کرد و گفت: وجود روشنفکران غرب زده، بی بصیرتی خواص و کنار گذاشتن علما از سیاست باعث انحراف نهضت مشروطه شد.

آیت الله میرعمادی ضمن اشاره به مناسبت ۱۴ مرداد روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی آمریکا را ناقض حقوق بشر خواند و بیان داشت: حقوق بشر امروز به ابزاری در دست استعمار و استکبار جهانی تبدیل شده است و هرکس که می خواهد از نام حقوق بشر سوء استفاده می کند.

حمایت آمریکا از رژیم آل سعود، گروه های تروریستی و تکفیری

وی با بیان اینکه آمریکا و حامیان وی ادعای حقوق بشر را داشته اما بدترین جنایات بشری را مرتکب می شوند اضافه کرد: آمریکایی ها در زندان های مخوف گوانتانامو و ابو غریب بدترین شکنجه ها را انجام داده و در عین حال پرچمدار حقوق بشر هستند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه مدعیان حقوق بشر سازمان حقوق بشر را بی اعتبار کرده اند ادامه داد: در طول ۶۰ سالی که فلسطین به اشغال اسرائیل در آمده است آمریکا همواره از این رژیم کودک کش حمایت کرده است و با این وجود خود ادعای حقوق بشر می کنند.

آیت الله میرعمادی به حمایت آمریکا از رژیم آل سعود و گروه های تروریستی و تکفیری اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا با نام حقوق بشر از رژیم آل سعود که در یمن دست به جنایات انسانی زده است دفاع می کند و باعث به وجود آمدن گروه های تکفیری القاعده، النصره، داعش و ... شده است.

وی دست آمریکا را به خون مسلمانان و مردم دنیا آغشته دانست و تصریح کرد: آمریکا از یک سو خود بمب اتم و سلاح هسته ای می سازد و آن ها را به کار گرفته و نشر و گسترش می دهد و از سوی دیگر ادعای حقوق بشر می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: آمریکا همیشه می گفت ایران به دنبال ساخت سلاح هسته ای است اما اکنون بعد از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب اعتراف می کند که ایران به دنبال ساخت سلاح هسته ای نبوده بلکه به دنبال دانش هسته ای بوده و فناوری صلح آمیز هسته ای را دنبال می کرده است.

عدم صداقت آمریکا در برخورد با ایران

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه با وجود توافق صورت گرفته بین تیم هسته ای کشور با گروه ۱+۵ ایران همواره دانش هسته ای خود را حفظ خواهد کرد ادامه داد: طی سال ها به همگان ثابت شد که به واسطه تحریم و تهدید دانش هسته ای ایران از بین رفتنی نیست.

وی به عدم صداقت آمریکا در برخورد با ایران در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: در جریان مذاکرات هسته ای ایران از روز اول صادقانه برخورد کرد و گفت ما به دنبال دانش هسته ای هستیم و امروز هم همین رویه را دنبال می کند اما آمریکایی ها هرگز با ایران صادقانه برخورد نمی کنند.

خطیب جمعه خرم آباد بیان داشت: بعد از جمع بندی توافق صورت گرفته در مجلس سنای آمریکا رئیس جمهور این کشور یک حرف را می زند و وزیر امور خارجه آن سخن دیگری می گوید که این نشان دهنده عدم صداقت و غیر قابل اعتماد بودن آنهاست.

آیت الله میرعمادی به مناسبت ۱۳ شوال سالروز رحلت آیت الله بروجردی اشاره کرد و اظهار داشت: این شخصیت بزرگ از افتخارات لرستان، کشور و جهان تشیع است و افتخار می کنیم لرستان شخصیتی همچون آیت الله بروجردی را به جهان اسلام تحویل داده است.

وی از همگان خواست از آثار، زندگی و رهنمودهای آیت الله بروجردی بهره گیرند.

آرشیو اخبار