آیت الله سید احمد میرعمادی سی مردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با بیان اینکه تقوا ترس از خدای متعال است اظهار داشت: امام رضا (ع) در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حد توکل چیست فرمود که حد توکل و حد تقوا آن است که انسان از غیر خدا نترسد.

وی افزود: امام رضا (ع) می فرماید که شیعیان ما کسانی هستند که تسلیم اوامر و نواهی خدا بوده و فقط از خدای متعال بترسند.
ضرورت آشنایی با معارف علی ابن موسی الرضا (ع)

خطیب جمعه خرم آباد به مناسبت چهارشنبه ۱۱ ذیقعده میلاد ثامن الحجج امام رضا(ع) و پنجم ذیقعده روز بزگداشت شاهچراغ برادر امام رضا(ع) اشاره کرد و ضمن تبریک این ایام فرخنده بیان داشت: ماه ذیعقعده به برکت وجود امام رضا (ع) از حرمت و احترام خاصی برخوردار است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ماه ذیقعده جزء ماه های حرام بوده که جنگ در آن حرام دانسته شده است عنوان کرد: این در حالی است که رژیم آل سعود که خادم الحرمین هستند در این ماه بلاهای زیادی را به سر مردم یمن می آورند و بمب بر سر این مسلمانان می ریزند.

وی بر ضرورت آشنایی با معارف علی ابن موسی الرضا(ع) به ویژه در دهه کرامت تاکید کرد و افزود: سراسر زندگی این امام همام الگو و درس بوده که بایستی در زندگی خود از این معارف ارزشمنده بهره مند شویم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان وامام جمعه خرم آباد از ویژگی های امام رضا(ع) را مسئله عطوفت، مهربانی، قاطعیت و سیاست ایشان دانست و گفت: این امام بزگوار نسبت به دوستان رئوف و مهربان بود از این رو ایشان را «امام رئوف» می نامند زیرا هیچکس از در خانه ایشان نا امید نمی شود لذا ایشان تجلی اسم اعظم «رئوف» است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه پذیرش ولایت عهدی امام رضا(ع) از طریق مردم برای جنبه رئوف بودن ایشان بوده است تصریح کرد: این امام همام حاضر بود این مسئولیت خطیر را بپذیرد تا فشارهایی که بر شیعیان وارد می شد کم شود و در برخورد با خلفای عباسی سیاست قاطعیت را در پیش گرفت.

مسجد تجلیگاه وحدت، همدلی و همبستگی مسلمانان

وی به مناسبت ۳۰ مرداد سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی که به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شده است اشاره کرد و افزود: مسجد نمادی از تمدن اسلامی بوده که از تقدس و جایگاه بالایی برخوردار است به طوریکه در طول تاریخ اسلام، مسجد کارکرد فراوانی داشته و به عنوان کانون مشورت و تعامل اجتماعی محسوب می شده است.

خطیب جمعه خرم آباد مسجد را تجلیگاه وحدت، همدلی و همبستگی مسلمانان دانست و اضافه کرد: مسجد پایگاه تعلیم و تربیت و محل پیوند دین و سیاست است که در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران نیز کانون و مرکز شکل گیری انقلاب بوده و نقش مهمی در پیروزی انقلاب ایفا کرده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از مسجد آغاز شده است بیان داشت: امام جماعت مردم را به عبادت و بندگی دعوت می کند و با دست خالی این پایگاه و سنگر را حفظ می کنند لذا باید به این جایگاه توجه بیشتری صورت گیرد و مسئولان به مساجد اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی تعداد مساجد مورد نیاز در شهرها و روستاهای استان لرستان را حدود هزار مسجد برشمرد و گفت: در استان حدود ۵۰۰ مسجد نیمه کاره یا نیازمند تعمیر وجود دارد که بایستی اقدامات لازم برای حفظ این سنگر صورت گیرد زیرا هنوز هم مسجد سنگر سیاست، دین و انقلاب بوده که بایستی کمبودهای این بخش برطرف شود.

افشاگری رهبری از توطئه های جدید آمریکا در منطقه

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) اشاره کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب در این سخنرانی از دو برنامه آمریکا در منطقه غرب آسیا پرده برداشت که یکی مسئله اختلاف افکنی علیه مسلمانان و دیگری نفوذ فرهنگی و سیاسی در منطقه غرب آسیا به ویژه ایران اسلامی بوده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این سخنرانی رهبری توطئه جدید آمریکا در منطقه و در ایران را برای نفوذ سیاسی و فرهنگی خنثی کرده و نوعی افشاگری بود اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به عنوان مرکز مقاومت اسلامی و مرکز مقابله با دسیسه های استکبار جهانی است و آمریکا ۳۷ سال استراتژی حمله نظامی به ایران با حمایت از صدام، ترور و انفجار و دیگری سیاست تشدید تحریم های اقتصادی را برای مقابله با ایران در پیش گرفت.

وی ادامه داد: با مقاومت ایران اسلامی این سیاست بعد از ۳۷ سال شکست خورد لذا آمریکا استراتژی خود را عوض کرد و به سمت مذاکره و سیاست دیپلماسی روی آورد.

شکست سیاست حمله نظامی آمریکا و تشدید تحریم ها علیه ایران

خطیب جمعه خرم آباد انتخاب استراتژی دیپلماسی و انجام مذاکره با ایران از سوی آمریکا را به معنای شکست سیاست حمله نظامی و شکست سیاست تشدید تحریم علیه ایران دانست و گفت: در پیش گرفتن این سیاست جدید از سوی آمریکا نشانه عقب نشینی این کشور بوده است که سرانجام مسئله مذاکره هسته ای با ایران به یک توافق منجر شد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه نیت آمریکا از توافق هسته ای با ایران این بود که بتواند از نظر فرهنگی و سیاسی در ایران نفوذ کند عنوان کرد: آمریکا با این توافق می خواهد چهره های خائن سیاسی وابسته خود را در درون ایران نفوذ دهد لذا در این راستا مقدمه چینی کرده و برنامه هایی را مخفیانه اجرا کرد.

وی تصریح کرد: درایت، تیزبینی، هشیاری، بصیرت و ارتباط قلبی مقام معظم رهبری با خداوند به ایشان الهام کرد که هشدار جدی در این شرایط زمانی به مردم بدهد لذا ما بایستی مواظب نفوذ آمریکا باشیم زیرا این یک توطئه مخفی و مرموزانه ای بوده که آمریکا در جاهای دیگر نیز پیاده کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان وامام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه آمریکا باید بداند ملت با بصیرت ایران با هدایت مقام معظم رهبری با تمام توان خود جلوی نفوذ دشمن را به داخل کشور خواهد گرفت ادامه داد: همگی باید بدانیم این توافق هسته ای اهرم قدرت و وحدت ما بوده لذا بایستی با انسجام و همدلی در رابطه با مسئله مهم هسته ای که موضوعی ملی است یکصدا باشیم.

ملت ایران آمریکا را همواره دشمن خود می دانند

آیت الله میرعمادی ضمن هشدار در این رابطه که نباید مسئله هسته ای باعث تفرقه و دو دستگی در کشور شود بیان داشت: دو انتخابات بسیار مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در طول سال جاری پیش رو داریم لذا مسئولان بایستی توجه داشته باشند هم در مسائل مربوط به توافق هسته ای و دیگر مسائل سخنی نگویند که موجب ایجاد تفرقه و اختلاف شود.

وی ادامه داد: ما ۳۷ سال انتخابات در کشور برگزار کردیم لذا وظایف هیئت اجرایی از جمله شورای نگهبان مشخص است این شورا ناظر بر انتخابات بوده و نظارت آن یک نظارت استصوابی است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه نباید فراموش کنیم که با آمریکا مواجه هستیم و نباید از یاد ببریم دشمن در جریان انتخابات سال ۸۸ چه رویه ای در پیش گرفت اضافه کرد: امروز هم دشمن برای ایران نقشه دارد و ما بر این باور هستیم که آمریکا شیطان بزرگ است و با این توافق آمریکا دوست ایران نخواهد بود و ملت ایران آمریکا را همواره دشمن خود می دانند.

آیت الله میرعمادی وظیفه اصلی همگان را شناخت نقشه استکبار جهانی دانست و اظهار داشت: امروز نقشه آمریکا جنگ نرم و نفوذ در درون کشور است و دام نفوذ در ایران را پهن کرده است لذا بایستی هشیار باشیم مردم ما در برابر آنچه آمریکا نقشه می کشد مقاومت خواهند کرد و این توطئه نیز خنثی خواهد شد.

وی به مناسبت اول شهریور روز بزگداشت ابوعلی سینا و هفته پزشک اشاره کرد و گفت: دوم شهریور نیز آغاز هفته دولت بوده که این هفته فرصت مناسبی است تا دولتمردان اقدامات و خدمات خود را بیان کنند.

آرشیو اخبار