آیت الله سید احمد میرعمادی  ۱۳ شهریورماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر ضمن سفارش همه به تقوا اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) می فرمایند اخلاص در عمل، کوتاهی آرزوها و بهره بری از فرصت ها سه نشانه اهل تقوا است.

وی به روز جمعه ۱۳ شهریور اشاره کرد و بیان داشت: این روز روز تعاون نامگذاری شده که تعاون و همکاری در کارهای نیک یکی از آموزه های دین مبین اسلام است.

فعال شدن تعاون توسط فارغ التحصیلان بهترین راه رفع بیکاری در لرستان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه خدای متعال در قرآن به مومنان و مسلمانان دستور می دهد در کارهای نیک یکدیگر را کمک کنند و کمک به گناه نکنند، ادامه داد: بارزترین جلوه تعاون در اجتماع و اقتصاد است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه در قانون اساسی مالکیت به سه نوع دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم شده است، تصریح کرد: مالکیت تعاونی به این معنی است که عده ای جمع شده و در یک کار بزرگ سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به اینکه تعاون در استان لرستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، افزود: با توجه به اینکه لرستان بالاترین آمار بیکاری در کشور را داشته و سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی در استان اندک است، فعال شدن تعاون توسط فارغ التحصیلان بهترین راه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری استان است.

نظم و تقوا مهمترین ویژگی شهید قدوسی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به شنبه ۱۴ شهریور سالروز شهادت آیت الله قدوسی دادستان کل انقلاب اسلامی به دست منافقین اشاره کرد و گفت: شخصیت هایی که به شهادت رسیدند هر کدام ویژگی هایی داشتند که هدف از بردن نام آنها الگوگیری از آن ویژگی هاست.

آیت الله میرعمادی نظم و تقوا را مهمترین ویژگی شهید قدوسی دانست و خاطرنشان کرد: ایشان به همراه شهید بهشتی و سایرین مدرسه حقانی را در شهر قم به وجود آورده و اهتمام ویژه ای برای تربیت طلاب و آشنایی آنها با مسائل سیاسی و روز زمان طاغوت داشتند.

وی به دوشنبه ۲۳ ذی القعده روز زیارتی مخصوص امام رضا(ع) از راه دورو نزدیک اشاره کرد و افزود: کسانی که نمی توانند در این روز در مشهد مقدس باشند زیارت آن حضرت از راه دور را بخوانند که ثواب بسیار زیادی دارد.

پیام قیام ۱۷ شهریور سرنگونی رژیم شاه بوده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به سه شنبه ۱۷ شهریور سالروز قیام ۱۷ شهریور و کشتار مردم تهران در میدان ژاله به دست رژیم شاهنشاهی اشاره کرد و ادامه داد: قیام ۱۷ شهریور یکی از مناسبت های مهم انقلاب اسلامی بوده و ریشه آن در روز ۱۳ شهریور سال ۱۳۵۷ است که نماز عید سعید فطر به امامت شهید مفتح برگزار و به تظاهرات عظیم مردمی علیه رژیم شاه تبدیل شد.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: پس از عید فطر در روز ۱۶ شهریور نیز تظاهرات میلیونی برگزار شد و اعلام کردند روز بعد با جمعیت بیشتری تظاهرات کنند که رژیم شاه به تکاپو افتاد تا جلوی تظاهرات مردم را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ارتشبد اویسی روز ۱۷ شهریور را حکومت نظامی اعلام کرد، افزود: مردم تهران به حکومت نظامی توجه نکرده و روز ۱۷ شهریور اجتماع عظیم میلیونی در میدان ژاله تهران به وجود آمد که رژیم شاه به کمک آمریکا مردم را از هوا و زمین قتل عام کرده و تظاهرات را به خاک و خون کشیدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه دست آمریکا در این جنایت به خون مردم آلوده است، خاطرنشان کرد: پیام قیام ۱۷ شهریور این بود که سرکوب و سازش به بن بست و وعده های رژیم شاه بی ارزش بوده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه پیام قیام ۱۷ شهریور سرنگونی رژیم شاه بوده است، یادآور شد: انقلاب اسلامی ما در ۲۲ بهمن ماه همان سال به پیروزی رسید که یاد و خاطره همه شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم.

وی به روز چهارشنبه ۲۵ ذی القعده روز گسترش زمین اشاره کرد و بیان داشت: این روز اعمال بسیار مهمی از جمله روزه گرفتن که ثواب ۷۰ سال عبادت دارد، احیاء و شب زنده داری، نماز و دعای مخصوص که در مفاتیح الجنان آمده دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: در روایات آمده که روز دحوالارض روز عبادت و بندگی خدای متعال در روی زمین و به عنوان نماد عبادت و سیاست است.

صلابت ما با توافق هسته ای سست نشده و بر آرمانهای خود ایستاده ایم

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب روز گذشته در سخنان حکیمانه خود در جمع رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری وظیفه همه را مشخص کردند، تصریح کرد: ایشان فرموند مجلس خبرگان رهبری مظهر مردم سالاری اسلامی بوده و این مجلس و نمایندگان آن مایه سکینه و آرامش جامعه هستند.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با انتخاب و نظارت بر عملکرد رهبری جامعه وظیفه آرامش بخشی به جامعه را بر عهده دارند، افزود: مقام معظم رهبری وظیفه دولتمردان و مسئولان را نیز مشخص کردند و فرموند باید مسئولان مراقب باشند مبادا اسیر کلیشه ها و ادبیات نظام سلطه شوند چرا که ادبیات ما مستقل  بوده و نباید الفاظ را با معانی که آنها به کار می برند استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بیان کردند که چرا مسئولان و دولتمردان در برابر یاوه گویی های آمریکا موضع گیری نمی کنند و باید با قاطعیت جواب آنها را بدهند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ما همان صلابت و انقلابی گری گذشته را در برابر آمریکا داریم، یادآور شد: صلابت ما با توافق سست نشده و بر آرمان های خود ایستاده ایم.

مسئولان نسبت به مداخله و نفوذ آمریکا در کشور ایستادگی کنند

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تشریح اجزای منظومه فکری اسلامی برای مردم را وظیفه علمای دین روشنفکران بیان کردند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری یک منظومه فکری اسلامی را طراحی کردند که نفی ظلم و استکبار و استبداد، عزت ملی و اسلامی، استقلال سیاسی و اقتصادی، خودباوری، پیشرفت، عدالت، سبک زندگی، نوع آوری، هم افزایی و اتحاد ملی از اجزای آن هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: مقام معظم رهبری همچنین فرموند ما نباید بررسی برجام را از مجلس شورای اسلامی سلب کنیم و مجلس باید به کار خود پرداخته و آن را بررسی کنند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این تکلیف که مقام معظم رهبری بر دوش مجلس شورای اسلامی گذاشته وظیفه آنها را سنگین تر کرده است، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در یک امتحان سنگین قرار گرفته و باید تلاش کند همچنان که گروه مذاکره کننده اعتماد مقام معظم رهبری را جلب کرد با بررسی کارشناسانه و دقیق برجام اعتماد مردم و مقام معظم رهبری را جلب کند.

وی با اشاره به اینکه هدف از مذاکره برداشتن تحریم ها و نه باز کردن راهی برای نفوذ اروپایی ها و آمریکا به داخل کشور بوده است، افزود: مسئولان باید هشیار باشند تا زمانی که تحریم ها برداشته نشوند اقدامی انجام ندهند و توقع مردم و مقام معظم رهبری این است که نسبت به مداخله و نفوذ آمریکا در کشور ایستادگی کرده و از حق خود دفاع کنند