آیت الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد 27 شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به در پیش بودن ایام عید قربان گفت: عید قربان روز تجلی ایثار و تصمیم در برابر خداوند است و حضرت ابراهیم(ع) در این روز خود را تسلیم خدا نمود.

وی با بیان این‌که عید قربان و عید غدیر بر عظمت و شکوه ماه ذی‌الحجه می‌افزاید، افزود: ماه ذی‌الحجه فرصت بسیار مهم و با عظمتی بوده و شب و روز آن هنگام مناجات و عبادت خداوند متعال است.

خطیب جمعه خرم‌آباد با تاکید بر این‌که ایام شب و روز عرفه را باید بزرگ کنیم و قدر بدانیم، اضافه کرد: روز عرفه همه مشمول فضل خداوند متعال می‌شوند و در این روز دعای عرفه را حتماً باید بخوانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه ارتحال آیت‌الله خزعلی را به تمامی مردم شریف ایران تسلیت گفت و ادامه داد:‌ عقیده ثابت و پافشاری بر حق از ویژگی‌های آیت‌الله خزعلی بود و ایشان در تبعیت از ولایت و رهبری همواره پافشاری می‌کرد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به این‌که این انسان‌های بزرگوار سرمایه‌های انقلاب بودند، اظهار کرد: از دیگر ویژگی‌های ایشان عشق و علاقه عجیب به امام علی(ع) بود و هیچ‌کس به اندازه ایشان به مولا علی(ع) عنایت نداشت.

وی گفت: مرحوم آیت‌الله خزعلی در تثبیت از ولایت و مقام معظم  رهبری عجیب پافشاری می‌کرد بنابراین شخصیتی که 60 سال از او به یادگار مانده که یک گناه نکرده اعلام می‌کند که تبعیت از مقام معظم رهبری واجب است برای ما درس است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مناسب به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس اشاره کرد و افزود: مدرسه سنگر علم است و دانش‌آموزان مشغول جهاد علمی هستند بنابراین انتظار می‌رود که معلمان، سال تحصیلی جدید را با نشاط آغاز کنند.

ایشان علم را نیاز اساسی کشور دانست و گفت: پایه‌های علمی جامعه و افراد از آموزش ‌و پرورش مستحکم می‌شود و آغاز حرکت علمی از آموزش ‌و پرورش است بنابراین مسئولیت معلمان بسیار سنگین است چراکه در این جهاد علمی باید شرکت کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان این‌که جهادی علمی انگیزه قوی و تلاش مضاعف است، بیان کرد:  مبادا ساعت‌های کلاس درس با تعطیلی‌های بی‌مورد هدر برود بنابراین باید از تعطیلی بی‌مورد جلوگیری  شود چراکه با جهاد علمی سازگار نیست.

وی با اشاره به این‌که لازمه جهاد علمی تلاش مضاعف، تحقیق و پژوهش، نوآوری و تولید علم است که باید دانش‌آموزان به این سمت بروند، اظهارکرد: معلمی کار بسیار دشوار و عظیمی است و به همین جهت امروز درس دادن و درس خواندن جهاد درراه خدا است و اجر معلمان این مجاهدان علمی بسیار عظیم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به روز سه‌شنبه، 31 شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این دوره هشت ساله از تاریخ انقلاب یک گنجینه بسیار ارزشمند است که درس‌های بسیار والایی به ما می‌دهد که یکی از درس‌های آن روحیه ایستادگی و مقاومت است.

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد بیان کرد: ملت ایران با روحیه ایستادگی و مقاومت خود توانست امنیت و پیشرفت را به دست آورده و با ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس توانستند دشمن را سر جای خود بنشاند و با مقاومت آمریکا را سر جای خود نشاند.

ایشان افزود: مقاومت تمام طاغوت‌های منطقه را از بین برده است و ملت ایران را پایدار کرده تا با تمام وجود در برابر ظلم بایستد و در واقع روحیه مقاومت منشا بیداری اسلامی شده و می‌بینیم که در سوریه، یمن و عراق و غزه باعث پیروزی مسلمانان می‌شود.

امام جمعه خرم‌آباد اظهار کرد: آمریکا و استکبار جهانی از هر فرصتی برای ضربه زدن انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند و در این فضا پس از توافق هسته‌ای آمریکا به‌دنبال ضربه زدن انقلاب اسلامی و نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به ایران است ولی ملت ایران همچنان که در دفاع مقدس در برابر دشمن ایستاد و پیروز شد امروز نیز با روحیه مقاومت جلوی نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آمریکا و ایران را می‌گیرد.

وی به جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به صفوف نمازگزاران مسجد القصی اشاره کرد و افزود: این روزها حاکمان عرب و سران کشورهای عربی در سکوت و غفلت به سر می‌برند و رژیم صهیونیستی هم در زمان حج  که همه مسلمانان در مکه و مدینه جمع هستند جنایت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که از بی‌عرضگی و بی‌برنامگی آل‌سعود است که از این اجتماع عظیم حج استفاده نمی‌شود، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی به قبله اول مسلمانان گستاخی و بی‌حرمتی می‌کند و مسلمانان در آنجا جمع هستند.

وی عنوان کرد: بی‌عرضگی و بی‌تدبیری آل سعود فقط این نیست چراکه در تأمین امنیت و جان زائران و حاجیان عاجز هستند از این‌رو حادثه‌ای که در مکه اتفاق افتاد محصول بی‌تدبیری آل سعود بود که در این میان تعدادی از حاجیان و تعدادی نیز از هم‌وطنان ما کشته شدند.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: هرساله این‌طور اتفاقات در مکه می‌افتد که  در این زمینه می‌توان به کشتار چند سال پیش حاجیان ایران در مکه، کشتار حاجیان در تونل، منی و رمی جمرات اشاره کرد بنابراین آل‌سعود لیاقت  حرمین شریفین را ندارد و ان شالله امیدواریم خداوند شر آل‌سعود را از سر مسلمانان کم کند.