آیت الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان هشتم آبان ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهر، با محکوم کردن حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر و این‌که تنها جرم این روحانی شیعه و حق‌طلب آن است که از حقوق شیعیان دفاع کرده است، گفت: حاکمان آل‌سعود باید بدانند که این اعدام‌ها و قتل و غارت‌ها سرانجامی جز سقوط برای آن‌ها به‌دنبال نخواهد داشت.

وی افزود: پادشاه عربستان حکم اعدام این عالم شیعه را اعلام کرده که اگر  این حکم اجرا شود، این یک حرکت سیاسی ناپخته از سوی حاکمان عربستان بوده است.

آیت الله میرعمادی به 14 آبان روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: اصلاح فرهنگ عمومی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است، از این‌رو باید گفت اصلاح فرهنگ عمومی محور همه کارها است و یکی از وظایف رسانه‌ها نیز این است که با استفاده از افراد پویا به اصلاح فرهنگ عمومی بپردازند.

ایشان اصلاح فرهنگ عمومی و مراقبت از نفوذ دشمن به فرهنگ را دو وظیفه مهم دستگاه‌های فرهنگی دانست و بر ضرورت پرداختن به مقوله فرهنگ عمومی توسط دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها تاکید کرد.

«مرگ بر آمریکا»؛ بهترین و اساسی‌ترین شعار ملت ایران

امام جمعه خرم‌آباد در بخشی از سخنانش از شعار «مرگ بر آمریکا» به‌عنوان بهترین و اساسی‌ترین شعار ملت ایران در راستای استکبارستیزی یاد کرد و افزود: آمریکا بر این تصور است که می‌تواند در امور همه کشورها دخالت کند، اما امروز مردم دنیا انقلاب اسلامی ایران را با استکبارستیزی می‌شناسند، و این درحالی است که آمریکا تلاش می‌کند تا این استکبارستیزی را کم‌رنگ کند.

وی به تلاش‌های آمریکا در راستای کم‌رنگ جلوه دادن استکبارستیزی ایران اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: آمریکا باید بداند که انقلاب اسلامی شعارش و روحیه مردم ایران استکبارستیزی است و تا زمانی‌که آمریکا دست از شیطنت بر ندارد، فریاد «مرگ بر آمریکا» طنین‌انداز است.

خطیب جمعه خرم‌آباد در ادامه در رابطه با مناسبت‌های پیش‌رو از جمله تبعید امام راحل به ترکیه، قیام دانش‌آموزان علیه رژیم ستم‌شاهی و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان اشاره کرد و گفت: وجه مشترک این سه حادثه تاریخی استکبارستیزی است، به همین خاطر این روز را روز مبارزه ملی با استکبار نام‌گذاری کرده‌اند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر حضور گسترده مردم در  راهپیمایی 13 آبان گفت: در این راهپیمایی باید شعار «مرگ بر آمریکا» سر داده شود.

همچنین، سالروز شهادت شهید محمدحسین فهمیده، سالروز تشکیل بسیج دانش‌آموزی و سالروز تشکیل پدافند غیرعامل از دیگر مباحثی بود که خطیب جمعه این هفته خرم‌آباد پیرامون آن‌ها سخن گفت.