آیت الله سیداحمد میرعمادی جمعه ۱۵ آبان در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با بیان اینکه عمل به برخی احادیث در زندگی برای ما کافی است، اظهار داشت: امام سجاد(ع) فرمودند هر کس از چهار صفت تقوا و خداترسی، راستگویی و صداقت با مردم، حیا و پاکدامنی و خوش برخوردی و خوش اخلاقی با خانواده برخوردار باشد ایمانش کامل، گناهانش بخشیده و فردای قیامت خدا را در حالی ملاقات می کند که خداوند از او راضی است.

روشن گری های امام سجاد(ع) عاشورا را زنده نگه داشت

وی به یکشنبه ۲۵ محرم سالروز شهادت امام سجاد(ع) اشاره کرد و بیان داشت: برای شهادت ایشان دو روایت ۱۲ و ۲۵ محرم وجود دارد که ۲۵ ام محرم بنا به روایت شیخ مفید است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) بعد از واقعه کربلا تا سال ۹۵ هجری و در زمان شش خلیفه زندگی کرده است، ادامه داد: ایشان در طول این مدت تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و به روشن گری و بیدار کردن مردم و رساندن پیام عاشورا پرداخته و عاشورا را زنده نگه داشتند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه عظمت و شکوه امروز عاشورا به خاطر روشن گری های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) است، تصریح کرد: امام سجاد(ع) گاهی در قالب دعا و نیایش مبارزه کرده و معارف را بازگو می کردند.

وی افزود: صحیفه سجایه مهمترین اثر باقیمانده از امام سجاد(ع) است که دنیایی از معارف و سیاست است.

کیفیت کالای داخلی ضامن اجرای اقتصاد مقاومتی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به دوشنبه ۱۸ آبان روز کیفیت کالاها و تولیدات اشاره کرد و بیان داشت: بالا بردن کیفیت محصولات و تولیدات داخلی بسیار مهم و اساسی بوده و یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری است.

آیت الله میرعمادی استفاده و مصرف کالاهای داخلی و مقاوم سازی اقتصاد با عوامل درونی را از دیگر ابعاد اقتصاد مقاومتی مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری دانست و خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی زمانی تحقق پیدا می کند که هر کالایی تولید می کنیم کیفیت داشته باشد و مردم از کالاهای خارجی استفاده نکنند.

وی یادآور شد: بالا بردن کیفیت کالاهای داخلی ضامن اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است.

دانشگاه ها از حاشیه سازی پرهیز کنند

آیت الله میرعمادی به روز سه شنبه ۱۹ آبان روز جهانی علم در خدمت صلح اشاره کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری همیشه به علم، علم آموزی، تولید علم و نهضت نرم افزاری اهمیت داده و بر آن تاکید می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد شتاب بخشیدن به رشد علمی کشور و قرار گرفتن در صف مقدم علمی جهان را مدنظر مقام معظم رهبری در زمینه تولید علم دانست و عنوان کرد: پیشرفت همه جانبه کشور در سایه علم بوده و دانشگاه های ما باید از حاشیه سازی پرهیز کرده و به پرورش نیروی انسانی و تولید علم بپردازند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه نباید محیط علمی را با کارهای حاشیه ای آلوده کنیم، تصریح کرد: حاشیه سازی در محیط علمی سم مهلک و خطرناک است.

وی به تبیین اصول و راهکارهای سیاست خارجی توسط رهبر معظم انقلاب در دیدار با وزیر امور خارجه و سفرا اشاره کرد و افزود: یکی از نکات کلیدی و مهم این سخنرانی این بود که ایشان فرمودند سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برگرفته از قانون اساسی و اسلام است.

سیاست خارجی کشور با تغییر دولت ها عوض نمی شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان وامام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: آنچه که امروز در سیاست خارجی به آن عمل می کنیم مطابق قانون اساسی و اسلام بوده و با رفت و آمد دولت ها تغییر نکرده و عوض نمی شود.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اساسی ترین اصولی که در سیاست خارجی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ می شود همان قانون اساسی است، یادآور شد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ثابت و تغییر ناپذیر بوده و مرگ بر آمریکایی که جوانان ما که در ۱۳ آبان سردادند به معنی مرگ بر سیاست های آمریکا است.

وی عنوان کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در برابر بیداری اسلامی، کشورهای اسلامی و ملت های مظلوم دنیا روشن است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اهداف آمریکا در منطقه را به خوبی روشن گری کردند، ادامه داد: ایشان فرمودند هدف آمریکا در منطقه چیزی جز ایجاد اختلاف و تفرقه و تشدید ناامنی نیست.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد منطقه ناامن شده و شیعه و سنی و کشورها به جان هم بیافتند، تصریح کرد: آمریکا مشکل اصلی ناامنی در منطقه است و با تظاهر، ریا و با برگزاری کنفرانس می خواهد مشکلات منطقه را حل کند در حالی که خودش بخشی از مشکلات منطقه است.

نفوذ سیاسی و فرهنگی آمریکا را جدی بگیریم

وی با بیان اینکه ماشین ها و سلاح های سنگین و مدرن داعش همه از سوی آمریکاست، افزود: راهبرد آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی ایران نفوذ فرهنگی و سیاسی است که باید آن را جدی بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه برخی نباید از کلمه نفوذ ترسیده و آن را توجیه کنند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری آنقدر کلمه بصیرت را به کار بردند که همین سلاح بصیرت فتنه را خاموش کرد و کلمه نفوذ که امروز

ایشان روی آن تاکید می کنند توطئه نفوذ آمریکا را برطرف خواهد کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه آمریکا در داخل کشور توطئه می کند، یادآور شد: آمریکا می خواهد قدرت ایران که قدرتمندترین کشور منطقه است را بشکند و ایمان و اعتقادات دینی ما را تغییر داده و انقلابی بودن را از ما بگیرد.

دشمن به دنبال تغییر فهم ما از وضعیت موجود است

وی با اشاره به اینکه آمریکا و دشمنان انقلاب به دنبال تغییر فهم ما از وضعیت موجود هستند، عنوان کرد: جای بسی تاسف است که عده ای در داخل کشور تلاش می کنند تصویر غیرواقعی از آمریکا نشان داده و می گویند چون پیشرفته است و زور و سلاح هسته ای دارد باید با او کنار بیاییم در صورتی که امام بزرگوار به ما یاد داد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان وامام جمعه خرم آباد ادامه داد: طی ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی ثابت شد که آمریکا ضعیف تر از حد تصور است و ما خدا و نصرت الهی و وعده الهی را داریم که خداوند وعده داد مومنان پیروز می شوند و مردم ایران در همه صحنه ها موفق و پیروز خواهند بود.