آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۱ دی  در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر تقوا را سبب طرد شدن شیطان از انسان دانست و اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) اصحاب خود را به چهار چیز نصیحت کرد و فرمود: انسان همواره باید به استاد خود احترام بگذارد، خداوند را بزرگ شمرده و حاضر و ناظر بداند، به پدر و مادر خود نیکی کند و مردم را اذیت و آزار نرساند.

وی ضمن تبریک ایام هفته وحدت به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در این هفته اشاره کرد و بیان داشت: هر سال در این ایام کنفرانس وحدت اسلامی در ایران برگزار می شود و در روز پایانی کنفرانس میهمانان شرکت کننده به محضر مقام معظم رهبری می روند.

رهبر انقلاب مهمترین وظیفه امت اسلامی را بصیرت و حفظ وحدت اسلامی می داند

خطیب جمعه خرم آباد به سخنان مهم و دقیق مقام معظم رهبری در دیدار با افراد شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در این سخنرانی مهمترین وظیفه امت اسلامی در شرایط کنونی را بصیرت و بیداری و حفظ وحدت اسلامی خواند و آرامش و آسایش جهان اسلام را در گرو تحقق این دو امر دانست.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مهمانان شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی بیانات رهبر انقلاب را کلید حل مشکلات جهان اسلام دانستند تصریح کرد: نتیجه حفظ وحدت اسلامی و بیداری مسلمانان تشکیل تمدن نوین اسلامی با استفاده از دانش و تکنولوژی های جهانی است که این وظیفه بزرگ بر دوش علما و روشنفکران راستین نهاده شده است.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمود من دیگر امیدی به سیاستمداران ندارم، من امید به علما و روشنفکران راستین است و این افراد وظیفه دارند وحدت اسلامی را حفظ کنند و برای تشکیل تمدن نوین اسلامی و دور کردن جامعه اسلامی از تفرقه و اختلاف تلاش کنند.

دنیا برای تشکیل تمدن اسلامی آماده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به هشدار مقام معظم رهبری در خصوص غفلت نکردن از دشمنی ابرقدرت ها به ویژه آمریکا در دیدار با شرکت کنندگان در کنفرانس وحدت اسلامی اشاره کرد و افزود: ایشان فرمود آمریکا دشمن جهان اسلام بوده و با اصل اسلام مخالف است و از وقتی شیعه و سنی در ادبیات آمریکا وارد شد نگرانی های ما شروع شد.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: آمریکا از اینکه جوانان اروپا و آمریکا به سمت اسلام گرایش پیدا کرده اند ناراحت است لذا دنبال شیطنت بوده و با ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان می خواهد جلوی ایجاد تمدن نوین اسلامی را بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه اکنون دنیا برای تشکیل تمدن اسلامی آماده است اضافه کرد: آمریکا با تفرقه و ایجاد فرقه های به ظاهر اسلامی داعش، النصره و ... می خواهد یکپارچگی مسلمانان را بگیرد.

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران به بهانه فعالیت موشکی ایران

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران زمینه اسلام گرایی را در دنیا فراهم کرده است اظهار داشت: امروز این بیداری اسلامی و اشتیاق دنیا به اسلام به برکت وجود انقلاب اسلامی ایران است و علت دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران این است که این انقلاب زمینه را برای اسلام گرایی و بیداری اسلامی را فراهم کرده است.

آیت الله میرعمادی به تهمت های ۱۲ ساله آمریکا مبنی بر داشتن فعالیت هسته ای و ساخت سلاح هسته ای توسط ایران اشاره کرد و گفت: طی این مدت شدیدترین تحریم ها علیه ملت ایران اعمال شد اما بعد از ۱۲ سال مشخص شد آمریکا دروغ گفته و فعالیت هسته ای ایران صلح آمیز بوده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا دست از دشمنی با ایران برنمی دارد بر لزوم بیداری و بصیرت در مقابل این دشمن بزرگ تاکید کرد و بیان داشت: هفته گذشته ملاحظه کردیم که آمریکا به بهانه فعالیت موشکی ایران تحریم های جدیدی علیه شرکت های ایرانی وضع کرد.
مسئولین برای تقویت قدرت دفاعی ایران تولید انواع موشک را دنبال کنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: آمریکا چه حقی دارد که در این مسائل دخالت می کند، آیا ایران حق ندارد از خود دفاع کرده و قدرت دفاعی خود را تقویت کند؟

آیت الله میرعمادی تیزبینی امام راحل و بصیرت مقام معظم رهبری در خصوص معرفی آمریکا به عنوان دشمن اصلی بشریت را یادآور شد و گفت: درخواست ملت از مسئولین این است که مسئولین برای تقویت قدرت دفاعی ایران تولید انواع موشک ها را با سرعت و جدیت دنبال کنند.

وی آمریکا را دزد روز روشن و دروغگوی بزرگ خواند و عنوان کرد: خزانه داری آمریکا دستور داده پول بلوکه شده ایران را برداشت کنند که این به معنای دزدی و سرقت در روز روشن است همچنین به دروغ می گوید ناوچه های ایران به طرف کشتی آن ها موشک پرتاب کرده است.

نامه رهبر انقلاب به جوانان زمینه نابودی ابرقدرت غرب را فراهم میکند

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: باید بدانیم همه اقدامات آمریکا علیه ایران غیرقانونی و از روی کینه و عداوت است و این دشمن خیرخواه ملت ایران نیست لذا نباید اعتنایی به آمریکا داشته باشیم.

آیت الله میرعمادی به مناسبت ۱۳ دی ماه سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچوف رهبر شوروی سابق اشاره کرد و افزود: این پیام امام آوای توحید و معنویت بوده است و در این پیام به رهبر شوروی می گوید مشکل اصلی شما عدم اعتقاد به خداوند است، به سمت شرق و غرب نروید بلکه به سمت خدا بیایید، گورباچوف بعد از سال ها ابراز تاسف می کند که چرا به رهنمودهای امام راحل عمل نکرده است.

وی با اشاره به اینکه نظیر این پیام امام خمینی (ره) نامه های مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا است عنوان کرد: ما آینده درخشان و خوشبینی برای اسلام می بینیم و باور داریم همچنان که نامه امام راحل به گورباچوف زمینه را برای نابودی قدرت شرق فراهم کرد نامه های رهبر انقلاب به جوانان نیز زمینه نابودی ابرقدرت غرب را فراهم خواهد کرد.

رواج بی بندوباری از ابزارهای سلطه جهانی و تهاجم فرهنگی دشمن است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مناسبت ۱۷ دی ماه سالروز کشف حجاب توسط رضاخان اشاره کرد و گفت: از وقایع تلخ ایران اسلامی این بود که رضاخان قلدر در برگشت از سفر ترکیه کشف حجاب را به عنوان سوغات غرب وارد ایران کرد و جامعه را به مصیبت بزرگی گرفتار کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه استکبار غرب یکی از ابزارهای مهم سلطه جهانی را رواج بی بندوباری در جامعه می داند افزود: استکبار جهانی و استعمارگران به حساسیتی که اسلام نسبت به عفت عمومی و پاکی جامعه دارد واقف هستند لذا با رواج ماهواره، شبکه های مجازی، فیلم ها و ... زمینه را برای حذف عفت عمومی در جامعه فراهم می کنند.

وی یکی از ابزارهای مهم تهاجم فرهنگی دشمن را رواج بی بندوباری در جامعه خواند و خطاب به نمازگزاران گفت: نسبت به این موضوعات حساس بوده، غیرت دینی داشته و اجازه ندهید بی بندوباری در جامعه رواج یابد زیرا با از بین رفتن عفت عمومی دیگر چیزی برای جامعه باقی نمی ماند.

برخی در استان به دنبال رواج بی بندوباری هستند

خطیب جمعه خرم آباد افزود: متاسفانه در استان نیز برخی افراد همین کارها را انجام می دهند و بر رواج بی بندوباری در جامعه اصرار دارند بطوریکه به اسم همایش مراسمی برگزار می کنند و به رقص و آوازخوانی و پای کوبی به صورت مختلط اقدام کرده و اسم آن را نشاط و شادابی می گذارند و هنگامیکه به این افراد اعتراض می شود می گویند چرا شما ما را در مقابل دین و ارزش های سیاسی و اجتماعی قرار می دهید.

آیت الله میرعمادی ادامه داد: عمل و رفتار شما این موضوعات را نشان می دهد هنگامیکه مردم می بینند هر کجا بی بندوباری بوده و جریان های ضد ولایت و جریان های فساد و ضد خط ولایت وجود دارد شما آنجا حاضر هستید این حرف ها را مطرح می کنند در غیر اینصورت مردم که با شما پدرکشتگی ندارند.

وی بیان داشت: هنگامیکه در جلسات خصوصی خود به امام، جایگاه ولایت و انقلاب اسلامی اهانت می کنید و به ارکان نظام جمهوری اسلامی اعتقاد ندارید چه انتظاری دارید در مورد شما حرفی زده نشود.

توصیه به اعلام برائت برخی افراد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از این افراد خواست با درست کردن اعمال خود زمینه همراهی مردم با خود را فراهم کنند و گفت: شما هم بیایید در حماسه عظیم ۹ دی شرکت کرده و اعلام برائت کنید، ما مخالف نشاط و شادابی جامعه نبوده بلکه مخالف بی بندوباری هستیم.

آیت الله میرعمادی به مناسبت ۱۶ دی ماه سالروز شکل گیری حماسه خونین هویزه به دست دانشجویان پیرو خط امام اشاره کرد و گفت: این دانشجویان در حماسه ای که در هویزه خلق کردند الگوی مقاومتی برای ملت ایران شدند و میهن اسلامی از عناصر بعثی ها پاکسازی و آزاد شد.