آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۸ دی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) به مسلمانان نصیحت کرده اند که بدترین سخن دروغ، بدترین کاسبی ربا، بدترین خوردنی مال یتیم و بدترین پشیمانی نیز پشیمانی در روز قیامت است.

۱۹ دی ماه آغاز بیداری نهضت امام(ره)

وی به شنبه ۱۹ دی ماه سالروز قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: در این روز بسیار از طلاب و مردم قم به شهادت رسیدند و ۱۹ دی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به ثبت رسید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ۱۹ دی ماه آغاز بیداری نهضت امام(ره) بوده است عنوان کرد: ۱۹ دی نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و روز شکست خفقان و دیکتاتوری رژیم شاهنشاهی است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه بعد از ۱۹ دی خفقان در ایران اسلامی شکسته شد و ماهیت ضد مردمی رژیم شاه برای مردم آشکار شد عنوان کرد: این حرکت نتیجه داد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

ادامه با قوت فعالیت صلح آمیز هسته ای ایران

وی به ۲۱ دی ماه سالروز شهادت شهید احمدی روشن دانشمند هسته ای کشور به دست منافقان کور دل اشاره کرد و گفت: شهید احمدی روشن یک بسیجی مخلص، دانشمند و بصیر بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه ترور دانشمندان هسته ای نشانه عجر و به بن رسیدن استکبار جهانی است گفت: این یک لکه ننگی به دامن استکبار جهانی شد.

آیت الله میرعمادی بیان داشت: آمریکا اشتباه کرد چرا که خیال می کرد با به شهادت رساندن دانشمندان هسته ای پیشرفت های هسته ای ایران تعطیل می شود اما آنها اشتباه بزرگی مرتکب شدند.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفتهای هسته ای ایران نتیجه اخلاص، ایمان و روحیه جهادی جوانان این مملکت است ادامه داد: جوانان این ممکلت با روحیه جهادی، بسیجی، اخلاص و تقوا این راه را ادامه می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آمریکا باید بداند فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران با قوت تمام ادامه پیدا می کند گفت: راه شهیدان هسته ای و خون آنها این فعالیت هسته ای ایران را برای همیشه حفظ خواهد کرد.

تبیین سخنان اخیر مقام معظم رهبری

آیت الله میرعمادی با اشاره به ۲۴ دی ماه سالروز انتصاب رهبری به امامت نماز جمعه بیان داشت: در این هفته ائمه جمعه به دیدار مقام معظم رهبری شرف یاب شدند و در این دیدار رهبری نکات کلیدی راجع به نماز جمعه و همچنین انتخابات فرمودند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار در رابطه با نماز جمعه تعابیری داشتند که نیاز به شرح و بحث فراوان دارد گفت: تعبیر ایشان از نماز جمعه این بود که نماز جمعه قرارگاه ایمان، اخلاص، تقوا و بصیرت است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تعبیر دیگر مقام معظم رهبری در رابطه با نماز جمعه را قلب فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: تا زمانی که نماز جمعه زنده و با نشاط باشد قلب جامعه اسلامی تکان می خورد و زنده خواهد بود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به تعبیر دیگر رهبری در رابطه با نماز جمعه عنوان کرد: نماز جمعه لیله القدری برای انقلاب اسلامی ایران است و باید قدر نماز جمعه را بدانیم.

وی با تاکید بر اینکه یک نماز جمعه از هزار ماه عبادت هم بهتر بوده و جامعه را از هر ویروس معنوی و فرهنگی حفظ می کند گفت: نماز جمعه برکت و نورانیت است و باید قدر آن را بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار در مورد انتخابات اشاره کرد و گفت: ایشان به زوایای متعدد انتخابات، اهمیت انتخابات و به موضوع فتنه ۸۸ اشاره کردند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه وقتی انسان صحبتهای مقام معظم رهبری را گوش می دهد احساس می کند که هنوز مصیبت فتنه ۸۸ ایشان را آزرده خاطر می کند گفت: فتنه ۸۸ کاری کرد که هنوز خسارت آن جبران نشده و معلوم نیست کی جبران شود.

وی به سخنان رهبری در رابطه با انتخابات و موضوع حق الناس بودن رای مردم اشاره کرد و گفت: ما باید هوشیار باشیم.

تذکر به برخی افراد و جریان ها که آرامش استان را در ایام انتخابات به هم می زنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه استان لرستان، استانی بوده که از آرامش و وحدت خوبی برخوردار است گفت: در این ایام که هر چه به انتخابات نزدیک می شویم احزاب و تشکلها کسانی را به عنوان سخنران به استان دعوت نکنند که آرامش استان را به هم بزنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه برخی افراد حرف خودشان را به اسم مردم می زنند گفت: ما وظیفه داریم این وحدت، آرامش و انسجام را حفظ کنیم.

وی گفت: امیدواریم این تذکر برای همه نافع باشد و بعضی از افراد، اشخاص و جریان ها مبادا کسانی را دعوت کنند که حرفی بزنند این آرامش و وحدت استان را به هم بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: امیدواریم همه دست به دست هم بدهیم تا انتخاباتی باشکوه، با عظمت و در خور شان نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار کنیم.

پیامدهای اعدام آیت الله نمر

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به پیامدهای اعدام رهبر شیعیان عربستان آیت الله نمر اشاره کرد و گفت: ایشان از روحانیون برجسته عربستان بوده است.

وی با بیان اینکه اعدام آیت الله نمر پیامد سنگینی برای آل سعود داشت گفت: به شهادت رساندن این عالم برجسته عکس العمل جهانی زیادی به همراه داشت و دنیا با تظاهرات این اقدام را محکوم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه با این اقدام احمقانه آل سعود چهره واقعی آن برای مردم دنیا روشن شد گفت: علت اعدام آیت الله نمر این بود که بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی ایران به عنوان ام القری جهان اسلام مطرح شد و عربستان تلاش کرد که با ایران رقابت کند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه عربستان پول خرج کرد، پول نفت را در راستای رقابت با ایران به کار گرفت اما همه این اقدامات با شکست مواجه شد گفت: جایگاه عربستان از بین رفت و قدرت آن در منطقه از دست رفت و سیاست گذاران دنیا نگاهی به آل سعود نداشتند.
 رژیم آل سعود در زمین استکبار جهانی بازی می کند

وی با بیان اینکه این امر موجب ایجاد عقده ای در درون آل سعود شد گفت: آل سعود برای اینکه شکست های خود را جبران کند سیاست رقابت با ایران را به سیاست ضدیت با ایران تبدیل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آل سعود در طول مذاکرات هسته ای ایران تلاش کرد این مذاکرات به نتیجه نرسد گفت: تجازو نظامی به یمن برای جلوگیری از بیداری اسلامی، سرکوب شیعیان در بحرین، تلاش برای سرکار آوردن دولت موافق در عراق، فاجعه منا، اعدام آیت الله نمر و ... را از دیگر اقدامات آل سعود عنوان کرد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه همه این اقدامات آل سعود نتیجه عکس داد گفت: علت این امر این است که رژیم آل سعود در زمین استکبار جهانی بازی می کند و حاکمال آل سعود آنقدر جاهل و نادان هستند که نمی دانند چکار می کنند.

وی با بیان اینکه حاکمال آل سعود آنقدر متهجر، جاهل و نابخرد هستند که دست به این حرکات جنون آمیز می زنند گفت: آل سعود امروز آلت دست آمریکا و استکبار جهانی قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال تجزیه سرزمین های اسلامی و ایجاد نابسامانی در جهان اسلام است عنوان کرد: آمریکا به دنبال تامین امنیت رژیم صهیونیستی این غده سرطانی ضد اسلام و مسلمانان در منطقه است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه استکبار جهانی به دنبال ویران ساختن کشورهای اسلامی و کشتار مردم مسلمان است عنوان کرد: استکبار به دنبال این است که مسلمانان را به جان هم بی اندازد و تروریست ها را حمایت کند.

وی با بیان اینکه رژیم آل سعود مانند ما تیر خورده ای است که به هرحرکت دیوانه وار دست می زند گفت: آل سعود بداند به خاطر خون به ناحق ریخته علما و مسلمانان دست انتقام الهی به زودی گریبان گیرش می شود.

آرشیو اخبار