آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۲ بهمن در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر با اشاره به اینکه تقوا اولین و آخرین سفارش اولیای الهی بوده است اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) سلمان فارسی را به دستورات آموزنده ای در زندگی سفارش میکرد و می فرمود که همیشه به پایین دست خود نگاه کن نه به بالادستت و فقرا را دوست بدار و به آن ها نزدیک شو همچنین همواره صله رحم را به جای آور.

وی به مناسبت های بهمن ماه اشاره کرد و بیان داشت: بهمن، ماه پیروزی انقلاب اسلامی و ماه به ثمر نشستن مجاهدت های مردم ایران است لذا روزهای این ماه در ذهن ملت ایران ماندگار بوده به‌طوریکه روزشمار این ماه برای همه آن ها ارزشمند است.

حماسه مردم آمل در برابر منافقان یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به چهارم بهمن سالروز اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد برای جلوگیری از ورود امام به کشور توسط شاپور بختیار عنوان کرد: مردم وقتی این خبر را شنیدند به خیابان ریخته و شعارهایی همچون «وای به حالت بختیار اگر امام دیر بیاد» سر دادند که این شعارها باعث لغو دستور بختیار و باز شدن فرودگاه شد.

آیت الله میرعمادی افزود: در روز هفتم بهمن سال ۵۷ نیز حدود ۴۰۰ نفر از روحانیون کشور در دانشگاه تهران حضور یافته و به جلوگیری از ورود امام توسط دولت بختیار اعتراض کردند.

وی به مناسبت ششم بهمن سالروز حماسه مردم آمل برای مقابله با منافقان در سال ۱۳۶۰ اشاره کرد و گفت: در این سال منافقان قصد داشتند شهر آمل را اشغال کرده تا از این طریق ارتباط خود را با کردستان و آذربایجان همسو کنند که این امر باعث شد مردم آمل همگی در خانه خود سنگرهایی ایجاد کرده و مانع از اقدام منافقین شوند از این روز آمل شهر هزار سنگر نام گرفت.

هدایت های حکیمانه رهبر انقلاب در اجرایی شدن برجام

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به مسئله اجرایی شدن برجام، نکاتی در این زمینه مطرح کرد و بیان داشت: پس از اجرایی شدن مسئله برجام رئیس جمهور کشورمان به مقام معظم رهبری نامه ای نوشت که رهبری در پاسخ به این نامه آقای روحانی توصیه های حکیمانه ای داشت که این توصیه ها مانند همیشه راهگشا، پرمغز و قابل تامل هستند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه برجام یک روند طولانی و بسیار سخت را طی کرد تا به نتیجه رسید تصریح کرد: البته شاید برجام به نتیجه کامل نرسد ولی همین نتیجه مایه خرسندی است و جا دارد از دولت و وزیر امور خارجه کشورمان که در این زمینه تلاش های زیادی کشیده و مقابل شش قدرت دنیا ایستادگی کردند تشکر کرد. 

وی با تاکید بر اینکه نباید هدایت های حکیمانه رهبر انقلاب را در اجرایی شدن برجام فراموش کنیم بیان داشت: رهبری دائما مذاکرات هسته ای را رصد کرده و کاری کردند که برجام در چارچوب نظام اسلامی قرار گرفته و از این چارچوب خارج نشود لذا نباید فراموش کنیم نتیجه برجام مدیون هدایت های حکیمانه رهبری است.

ایران برای پیشرفت هسته ای هزینه های مادی و معنوی سنگینی پرداخت

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه همه تحلیل گران حتی دولت و آقای ظریف نیز خود را مدیون رهبری می دانند افزود: تدبیر و هدایت های حکیمانه رهبر انقلاب و دوراندیشی، بصیرت و تیزبینی که ایشان به خرج داد باعث به ثمر رسیدن برجام شد هر چند که ایشان فرمود بهتر از این هم می شد به نتیجه رسید.

آیت الله میرعمادی به نقش اساسی مقاومت، صبر، همراهی و حمایت مردم در به ثمر رسیدن برجام تاکید کرد و گفت: مردم ما فشارها و تحریم های دشمن را طی ۳۷ سال تحمل کردند لذا نباید نقش مردم را فراموش کنیم و باید بدانیم این مقدار نتیجه برجام ثمره صبر و پشتیبانی مردم بوده است.

وی با بیان اینکه اگر امروز این نتیجه به دست آمده در برابر هزینه ها و خساراتی مادی و معنوی که دادیم بسیار ناچیز است ادامه داد: ما برای پیشرفت هسته ای هزینه های مادی و معنوی سنگینی دادیم به‌طوریکه چهار دانشمند هسته ای کشور در این راه شهید شدند و دانشمندان هسته ای ما شبانه روز با روحیه بسیجی تلاش کردند تا این پیشرفت به دست آمد.

حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو دنبال کردن سیاست اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با یادآوری اینکه مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب نباید تصور شود در به ثمر رسیدن برجام آمریکا به ما لطف کرده است افزود: آمریکا ۳۷ سال در حق مردم ایران ظلم کرده و تحریم های ظالمانه علیه آن ها اعمال کرد لذا نباید از این موضوع غفلت کنیم.

آیت الله میرعمادی به صداقت مسئولان و مردم ایران و دروغگویی و ظلم آمریکا در جریان مذاکرات هسته ای اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه طی این ۱۲ سال برای مردم دنیا روشن شد صداقت، صبر و صلابت مردم ایران بود و همه دنیا دیدند مسئولان ایران صادقانه حرف زدند به طوریکه به تعهدات خود در فردو و نطنز پایبند بودند.

وی حل مشکلات اقتصادی کشور را در گرو دنبال کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی خواند و تصریح کرد: همچنانکه رهبر انقلاب فرمود حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی وقفه در همه بخش ها و دنبال کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است لذا نباید گول بخوریم که حال که قرار است پول های بلوکه شده ایران برگردند مشکلات اقتصادی ما حل می شود.

لزوم حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات

خطیب جمعه خرم آباد به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مجریان و عوامل انتخابات اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم نشانه عظمت نظام اسلامی است زیرا نظام اسلامی مبتنی بر رای و نظر مردم است لذا امسال به دلیل همزمانی دو انتخابات مهم کار سخت و دشواری در پیش داریم.

آیت الله میرعمادی بر لزوم حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات تاکید کرد و افزود: مطابق فرمایشات رهبر انقلاب حضور حداکثری مردم در انتخابات نشانه اقتدار کشور بوده و خاری در چشمان دشمنان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات ساز وکار خاص خود را دارد ادامه داد: مطابق قانون انتخابات مراکزی برای اجرا و نظارت در امر انتخابات در نظر گرفته شده است لذا همه باید به قانون تمکین کرده و نباید مراکز قانونی اعم از مراکز اجرایی، نظارت، شورای نگهبان و ... را مورد هجمه، تهمت و افترا قرار دهیم.

پرهیز از تهمت و افترا به نهادهای قانونی امر انتخابات

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در جریان انتخابات نباید به نهادهای قانونی اهانت شده و این نهادها تضعیف شوند بیان داشت: تضعیف نهادهای قانونی امر انتخابات خلاف قانون است لذا ما امروز در مقابل آزمونی بزرگ قرار داریم و قرار است دو انتخابات مهم و سرنوشت ساز را در کشور برگزار کنیم.

آیت الله میرعمادی بر حفظ وحدت و همدلی در برگزاری انتخابات امسال تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال سال همدلی است همه باید با همکاری و تلاش در راستای برگزاری انتخاباتی پرشور گام برداریم.