آیت الله سیداحمد میرعمادی جمعه ۳۰ بهمن در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد امروز در مصلی الغدیر این شهر ضمن سفارش همه به تقوا اظهار داشت: تقوا سبب کنترل اعضا و جوارح انسان از گناه است.

مواظب زبانمان به خصوص در ایام انتخابات باشیم

وی به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و بیان داشت: ایشان می فرمایند خداوند در قیامت هیچ عضوی از اعضای بدن انسان را مانند زبان مجازات نمی کند و زبان اعتراض می کند که خداوند در پاسخ می گوید ای زبان تو یک سخن و یک جمله گفتی اما با این کلام چه خون های بی گناهی که ریخته نشده و چه اموال به ناحقی غارت نشده و چقدر آبروی مومنینی ریخته نشده است لذا گناه تو بسیار سنگین است آنگاه خداوند می فرماید به عزت و جلالم آن چنان تو را عذاب می کنم که هیچ عضوی را این گونه عذاب نمی کنم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه باید مواظب زبانمان به خصوص در این ایام انتخابات باشیم، ادامه داد: با یک کلمه ممکن است آبروی شخصی را برده و آخرت خود را به دنیا بفروشیم پس باید همه اعضا و جوارح به خصوص زبانمان را کنترل کنیم.

مبارزه روحانیت در طول تاریخ تشیع با استعمار و استبداد

آیت الله میرعمادی به روز شنبه اول اسفند روز حمله جنگنده رژیم بعثی عراق به هواپیمای مسافربری ایران اشاره کرد و بیان داشت: در این حمله ۴۰ تن از جمله شهید حجت الاسلام شیخ فضل الله محلاتی به شهادت رسیدند و این روز به نام روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه روحانیت در طول تاریخ تشیع با استعمار و استبداد مبارزه کرده و زیر بار ظلم نرفته است، افزود: در همین ۱۰۰ سال اخیر علمایی چون میرزا کوچک خان جنگلی در گیلان، شیخ محمد خیابانی در تبریز، مرحوم میرزای شیرازی بزرگ در راه اندازی نهضت تنباکو در برابر استعمار انگلیس، مرحوم کاشانی در ملی شدن نفت تا امام بزرگوار ما که با رژیم دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی مبارزه و آن را سرنگون کردند.

وی پیش قدمی روحانیت در مبارزه با استکبار و استبداد را از افتخارات جهان اسلام و تشیع دانست و افزود: یک نمونه آن هشت سال دفاع مقدس است که روحانیت ما بیشتر از هر قشری شهید داده و هم در پشتیبانی از جنگ و هم تبلیغ و ترغیب رزمندگان تلاش کرده و هم لباس رزم پوشیدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در هشت سال روحانیت سه هزار و ۴۱۷ شهید داده اند، خاطرنشان کرد: این تعداد ۱۵.۵ درصد آمار جمعیتی کل روحانیت کشور در آن زمان بوده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ۶۰ نفر از روحانیون لرستان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده اند، یادآور شد: این تعداد بالای ۱۷ درصد جمعیت روحانیت لرستان در آن روزها بودند که این برای ما افتخار است که شهدای روحانیت بر تارک شهدای دفاع مقدس می درخشد.

حضرت فاطمه(س) الگویی برای بشریت

وی به روز دوشنبه ۱۳ جمادی الاول سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و بیان داشت: سراسر وجود این بانوی بزرگ برکت بوده است و آیه تطهیر که دلالت بر عصمت ایشان دارد، آیه مودت که مودت و محبت ایشان را بر همه مسلمانان واجب کرده، آیه ذی القربی که فدک را بر ایشان دانسته و سوره کوثر که در شان ایشان نازل شده برای پی بردن به جایگاه و منزلت آن حضرت کفایت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه حضرت فاطمه(س) از چنان مقام و جایگاهی برخوردار شد که ملاک و معیار خشنودی و رضای خداوند قرار گرفت، ادامه داد: دانش، معرفت، عبادت و عفت ایشان به جایی رسیده که الگو برای بشریت است و امام زمان(عج) ایشان را الگوی خود می داند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: بنا بر روایتی ایشان ۷۵ روز پس از رحلت پدر بزرگوارشان به شهادت رسیدند که شهادت ایشان را تسلیت گفته و انتظار داریم مجالس سوگواری آن حضرت باشکوه و باعظمت برگزار شود و دل ایشان را شاد کنید که خشنودی ایشان خشنودی خداوند و امام زمان(عج) است.

پایبندی به ولایت فقیه مهمترین معیار برای انتخاب اصلح است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات و رای مردم اساسی ترین مبنای تشکیل نظام اسلامی است، افزود: تداوم نظام اسلامی با رای مردم و حضور مردم در صحنه است و این اعتقاد و باور ماست که هر انتخابات در طول این ۳۷ سال آثار و برکات فراوانی به دنبال داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه انتخابات از اقتدار و اعتبار نظام تا استقلال و امنیت کشور را تضمین کرده است، خاطرنشان کرد: انتخابات حیات بخش نظام بوده و مردم هر بار با حضور خود در انتخابات مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و استکبار جهانی زده اند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه هفتم اسفند نیز به طور قطع مردم به صحنه و پای صندوق رای آمده و دشمنان را مایوس و رهبرانقلاب و امام و شهدا را خوشحال خواهند کرد، یادآور شد: وظیفه مردم این است که با مطالعه و مشورت را انتخاب کنند که معیارهای مدنظر امام(ره) و مقام معظم رهبری بهترین معیارها هستند.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب میزان تعهد کاندیداها به اسلام و انقلاب اسلامی باید سنجیده شود، عنوان کرد: اعتقاد و پایبندی به ولایت فقیه مهمترین معیار برای انتخاب اصلح است.

کاندیداها از تخریب یکدیگر پرهیز کنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد شجاع و نترس بودن را دیگر معیار برای انتخاب اصلح دانست و ادامه داد: باید دید شخص کاندیدا چقدر در برابر زور و زر و تزویر و فتنه و انحرافات و خیانت کاران ایستادگی کرده و می کند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: کاندیدایی که واداده آمریکا بوده و گرایش به استکبار جهانی داشته و شیفته غرب باشد این کشور را به آمریکا می فروشد.

وی با اشاره به اینکه باید بررسی کرد که کدام کاندیدا واقعا شایسته مجلس است، افزود: امام(ره) فرمودند مثل مدرس ها را انتخاب کنید و ما باید انسان های پاک که زندگی پاک داشته و آلوده نیستند و ایمان قوی دارند را انتخاب کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماینده باید دلسوز مردم و طبقه مستضعف باشد، خاطرنشان کرد: نه اینکه درد نکشیده باشد و کسی که به دنبال ثروت و قدرت باشد به درد مردم نمی خورد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه همه ما وظیفه داریم در این روزها فضای انتخابات را سالم نگه داریم، یادآور شد: کاندیداها و طرفداران آنها سعی کنند از تخریب هم پرهیز کرده و علیه هم صحبت نکرده و ارزش های اسلامی را رعایت کنند.
کاندیداها وحدت شکنی نکنند و امنیت شهر را به هم نریزند

وی عنوان کرد: برخی فکر می کنند ستاد انتخاباتی شان عروسی شان است و آهنگ پخش کرده و آلودگی صوتی ایجاد می کنند، شما می خواهید به مجلس شورای اسلامی بروید یا مجلس عروسی؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ارادت کاندیداها در ایام شهادت حضرت زهرا(س) باید یکی از معیارهای انتخاب باشد، ادامه داد: مبادا در این ایام از ستادهای انتخاباتی صدای های خارج از شان بیاید و بنده پیشنهاد می کنم کاندیداها برای نشان دادن ارادت به آن حضرت پرچم و نام ایشان را در ستاد خود نصب کنند.

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: آن کاندیدایی که آنقدر سرگرم تبلیغ است که امروز ایام شهادت حضرت زهرا(س) را فراموش می کند فردا هم شما را فراموش خواهد کرد.

وی بر عدم ایجاد آلودگی صوتی و وعده دروغ و غیرممکن دادن توسط کاندیداها تاکید کرد و افزود: در سال اتحاد و همدلی هستیم کاندیداها وحدت شکنی نکرده و امنیت شهر را به هم نریزند این ها خط قرمز است و باید رعایت شود.
هیچ کاندیدایی را تایید یا رد نکرده ام

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه حضور در پای صندوق های رای یک تکلیف الهی است که نزد خداوند پاداش دارد، خاطرنشان کرد: از مردم بزرگوار و شریف لرستان انتظار می رود که در هفتم اسفند پای صندوق های رای آمده و حماسه دیگری برای انقلاب بیافرینند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: گاهی مطالبی به نقل از بنده در تایید یا رد کاندیداها گفته می شود که حقیقت ندارد، برخی کاندیداهای رد یا تایید شده نزد ما می آیند و ما نیز به عنوان مشاور امین مطالبی بیان می کنیم که معنای آن تایید یا رد کسی نیست و بنده تاکنون به صورت مصداقی وارد نشده ام و مانند گذشته هیچکس از رای بنده خبر نداشته و ندارد.

آرشیو اخبار