آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۶ فروردین در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر نتیجه تقوا را بهره مندی از آسایش در دنیا و آخرت دانست و اظهار داشت: حضرت زهرا (س) در حدیثی می فرمایند« ای مردم من از دنیای شما سه چیز از جمله تلاوت قرآن، نگاه به صورت رسول خدا (ص) و انفاق و کمک به نیازمندان را دوست دارم. »

وی ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو، میلاد حضرت زهرا (س)، ولادت امام خمینی (ره) و روز زن بیان داشت: ابتدا و انتهای امسال با ولادت حضرت فاطمه (س) مقارن است که باید این تقارن را به فال نیک گرفت.

حضرت زهرا (س) تکمیل کننده نبوت و پایه گذار امامت و ولایت بوده است

خطیب جمعه خرم آباد به اسرار زندگانی و ولادت حضرت زهرا (س) اشاره کرد و گفت: همچنان که زندگی کوتاه زهرای مرضیه (س) اسرار ناگفته زیادی دارد ولادت ایشان هم با اسرار فراوانی همراه بوده و مهمترین سِر ولادت ایشان این است که این حضرت تکمیل کننده نبوت و پایه گذار امامت و ولایت بوده اند.

آیت الله میرعمادی حضرت فاطمه (س) را حلقه وصل بین امامت و ولایت دانست و افزود: در حدیث قدسی «لولاک» خدای متعال فرمود« ای رسول بدان اگر تو نبودی ما افراد را نمی آفریدیم و اگر علی (ع) نبود رسالت تکمیل نمی‌شد و اگر فاطمه (س) نبود شما دو نفر آفریده نمی شدید» لذا مطابق این حدیث قدسی سر آفرینش فاطمه (س) این بوده که ایشان تکمیل کننده نبوت و پایه گذار امامت و ولایت بوده است.

وی به ترویج جاهلیت، فساد جنسی و بی بندوباری در جوامع غربی اشاره کرد و گفت: امروز در دنیای غرب از زنان بهره جنسی برده و از آنها به عنوان کالای تبلیغاتی استفاده می کنند در حالیکه اسلام به زن عظمت، شخصیت و حرمت داده است به‌طوریکه زن را محور آفرینش می داند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بر لزوم الگو گیری زنان جامعه از حضرت زهرا (س) تاکید کرد و بیان داشت: امروز در غرب خانواده ها متلاشی شده هستند اما کانون خانواده زن تربیت شده در مکتب فاطمه زهرا (س) گرم بوده و بین خانواده وی مودت و تربیت وجود دارد.

مهمترین راه حل مشکلات اقتصادی توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است

آیت الله میرعمادی به شعار انتخاب شده امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اشاره کرد و گفت: این نامگذاری سال ها توسط رهبر انقلاب برای توجه دادن افراد به ارزش ها و ارائه راه حل مشکلات موجود در کشور است.

وی با بیان اینکه امروز مشکلات اقتصادی و معیشتی اصلی ترین مشکل کشور است، تصریح کرد: مهمترین راه حل مشکلات اقتصادی توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی ۱۰ راهکار در زمینه های گوناگون ارائه داده اند.

خطیب جمعه خرم آباد روی آوردن به تولید داخلی، توجه به اقتصاد دانش بنیان و بهره مندی از انرژی را از جمله راهکارهای رهبر انقلاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و عنوان کرد: مسئولان باید به این مسائل توجه داشته باشند و برای تحقق آن ها برنامه ریزی کنند لذا باید بدانیم رونق اقتصادی تنها در سایه اقتصاد مقاومتی صورت خواهد گرفت.

برای خروج از رکود اقتصادی نباید به آمریکا و اروپا توجه داشته باشیم

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه اگر می خواهیم از رکود اقتصادی خارج شویم باید چشم طمع به بیگانگان نداشته باشیم، اظهار داشت: برای خروج از رکود اقتصادی نباید اینهمه توجه به آمریکا و اروپا داشته باشیم و مسئولان بدانند خیری از اینها به ما نمی رسد زیرا تجربه ۳۷ ساله انقلاب اسلامی و کشورهای مستقل نشان می دهد هیچ خیری از آمریکا و اروپا به هیچ ملتی نمی رسد و این کشورها جز ضرر و خسارت چیزی ندارند.

وی ادامه داد: این‌همه تبلیغات راجع به برجام صورت گرفت و رهبری هم با اجرای آن موافقت کرد اما چه چیزی از آن حاصل شد و آمریکا به کدام وعده های خود عمل کرد؟ آمریکا نه تنها به وعده های خود عمل نکرده بلکه چند روز پیش چندین شخصیت ایرانی را تحریم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد احمد شهید گزارشگر حقوق بشر را یک فرد جاسوس و مزدور خواند و بیان داشت: این شخص ماموریت خود را مجددا تمدید کرده که باز راجع به حقوق بشر ایران صحبت کند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه اقدامات آمریکا همگی بر مبنای خصومت با ملت ایران است، تصریح کرد: ایران در هر کجا قدم برمی دارد آمریکا خصمانه جلوی ملت ایران را می گیرد و با ایجاد گرفتاری هایی دردسرها و تنگناهایی برای ما ایجاد می کند.

وی اقتصاد مقاومتی را به معنای تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های درونی دانست و گفت: همانطور که مشکلات هسته ای و مسائل پزشکی کشور را خود حل کردیم مشکلات اقتصادی را نیز باید خودمان حل کنیم لذا برای خروج از تنگناها باید از این رهنمود خیرخواهانه رهبری استفاده کرده و مسئولان با اقدام و عمل مناسب از نیروهای حزب الهی و ولایی کمک بگیرند.

ادعای مبارزه با تروریست از سوی آمریکا و غرب بر اساس مقاصد سیاسی آن هاست

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه آسیبی که آمریکا و غرب ناجوانمردانه به اسلام و مسلمین زد در تاریخ بی سابقه است، عنوان کرد: آمریکا با پرورش و پشتیبانی تروریست ها باعث شده این گروه ها برای مسلمانان دردسر ایجاد کنند به‌طوریکه هر روز در بغداد، سوریه و یمن شاهد حوادث تروریستی هستیم و آل سعود مرتب مردم بی دفاع یمن را بمباران کرده و هیچکس نیست به داد مسلمانان برسد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه ادعای مبارزه با تروریست از سوی آمریکا و دولت های غربی بر اساس مقاصد سیاسی آن ها است، ادامه داد: این کشورها دلشان برای مسلمانان نمی سوزد که بیایند با تروریست ها مبارزه کنند لذا باید هوشیار بوده و بدانیم غربی ها خود در پرورش تروریست ها نقش داشته و سپس اسلام هراسی را مطرح می کنند.

وی افزود: این اسلام هراسی که آمریکا راه انداخته است به ابزاری برای دستیابی به مقاصد سیاسی این کشور تبدیل شده است به‌طوریکه در حادثه تروریستی که در بروکسل اتفاق افتاد همه مسلمانان را محکوم می کنند.

استقبال مسافران نوروزی از لرستان چشمگیر بوده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ثمره انقلاب اسلامی را شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ فروردین سال ۵۸ خواند و گفت: مهمترین دغدغه امام راحل بعد از پیروزی انقلاب تشکیل نظامی بر مبنای اندیشه ناب اسلامی بود که مردم در آن نقش داشته باشند، لذا تشکیل نظام جمهوری اسلامی را پیشنهاد داد.

آیت الله میرعمادی افزود: روز ۱۲ فروردین روز عید ملی و اسلامی ماست.

وی به مناسبت ۱۳ فروردین، روز طبیعت اشاره کرد و گفت: بهره وری از طبیعت خوب بوده اما تخریب آن گناه و حرام است و مردم باید بدانند قطع درختان، ریختن آشغال، آلوده کردن طبیعت و ... حرام است.

خطیب جمعه خرم آباد استقبال مسافران نوروزی از لرستان را چشمگیر خواند و بیان داشت: امسال با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته مسافران زیادی به استان آمده و اقامت بیشتری در لرستان داشته اند و خدمات خوبی از سوی ستاد تسهیلات و خدمات نوروزی به مسافرین صورت گرفته که قابل تقدیر و تشکر است.

آیت الله میرعمادی افزود: از گشاده رویی مردم لرستان و مهمان نوازی آن ها از مسافران نوروزی هم تشکر می کنیم و امیدواریم این اقامت و بازدیدها سبب شناخت فرهنگ غنی لرستان برای ایرانیان باشد.

آرشیو اخبار