آیت الله سیداحمد میرعمادی جمعه ۲۰ فروردین در خطبه های نمازجمعه این هفته خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با بیان اینکه تقوا جامع خیر و نیکی برای انسان است، اظهار داشت: در حدیثی مولای متقیان امیرمومنان علی(ع) می فرمایند من چهار کتاب آسمانی تورات، انجیل، زبور و قرآن را خواندم و از هر کتاب یک کلمه انتخاب کردم.

رجب آغاز پاکسازی روح و جان انسان از گناهان و معصیت

وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) می فرمایند از کتاب تورات این را انتخاب کردم که هر کس خاموشی و سکوت اختیار کند نجات پیدا کرده و پرحرفی باعث لغزش می شود، عنوان کرد: از کتاب انجیل این را آموختم که هر کس در زندگی قانع باشد سیر گردد و قناعت گنج پایان ناپذیر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: امام علی(ع) می فرمایند ازکتاب زبور این جمله را آموختم که هرکس شهوات را ترک کند از آفاتی در امان است و از قرآن آموختم هر کس به خدا توکل کند خدا او را بس است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این جملات برای ما بسیار ارزشمند بوده و باید آنها را در زندگی خود قرار دهیم، تصریح کرد: در آستانه ماه رجب قرار گرفتیم و فردا شنبه روز اول ماه رجب و ولادت با سعادت امام محمد باقر(ع) است که این میلاد خجسته و حلول ماه رجب را به همه شما مومنان تبریک عرض می کنم.

وی ماه رجب را آغاز پاکسازی روح و جان انسان از گناهان و معصیت و شروع خودسازی و خودشناسی دانست و افزود: هر کس برای آغاز سال خود ماهی دارد و ما فروردین را آغاز سال شمسی برای خود می دانیم و ماه رجب آغاز سال اهل عرفان و تقوا و زاهدان است.

دست یافتن به فناوری هسته ای از برکات قطع رابطه با آمریکا است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رجب و شعبان و رمضان سه ماه برای اصلاح و معرفت نفس است، خاطرنشان کرد: به همین دلیل برای ماه رجب اعمال زیادی وارد شده است و اعتکاف که در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ رجب و در ایام البیض برگزار می شود از جمله آن اعمال است.

آیت الله میرعمادی روزه گرفتن را از دیگر اعمال توصیه شده در ماه رجب دانست و یادآور شد: فردا روز اول رجب است فضیلت روزه گرفتن در این روز را از دست ندهید چراکه بر روزه گرفتن در اول و وسط و آخر رجب بسیار تاکید شده است.

وی استغفار را از دیگر اعمال توصیه شده در ماه رجب دانست و عنوان کرد: صدقه و کمک به فقرا و نیازمندان در این ماه آثار فراوانی دارد و همه این ها برای این است که پیوند ما با خداوند و امامت و ولایت تقویت شود چراکه رجب ماه امامت و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز جمعه ۲۰ فروردین سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا و همچنین روز ملی فناوری هسته ای از مناسبت های بسیار مهم انقلاب اسلامی است، ادامه داد: این دو مناسبت تداعی کننده یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی یعنی استقلال و خودکفایی در ایران است.

آیت الله میرعمادی استقلال ایران و دست یافتن به فناوری هسته ای را از برکات قطع شدن رابطه ایران و آمریکا دانست و تصریح کرد: در سایه قطع رابطه با آمریکا در زمینه های سیاسی، فرهنگی، نظامی و اجتماعی به استقلال رسیدیم.

وی افزود: معنای قطع رابطه با آمریکا این است که دست آمریکا را در دخالت در امور کشور قطع کردیم و ثمرات فراوانی داشت.
برخی افراد حل مشکلات کشور را در آمد و شد غربی ها و آمریکایی ها می دانند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ۲۰ فروردین برای مردم ایران بسیار با عظمت و نماد استقامت، استقلال، جهاد، اعتماد به نفس و خواستن و توانستن مردم ایران است، خاطرنشان کرد: مردم ایران هرگز به بیگانگان طمع ندارند و می خواهند روی پای خود بایستند و این را در مسائل فرهنگی، نظامی و سیاسی امتحان کردیم و نتیجه را دیدیم.

آیت آلله میرعمادی بیان داشت: امسال که مقام معظم رهبری سال را با نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند معنایش این است که ملت ایران با تکیه بر توان داخلی و دنبال کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی به استقلال اقتصادی دست یافته و تمام تحریم ها را دور بزند. ملت ایران با تحریم از پا در نمی آید و پای انقلاب ایستاده و استقلال خود را حفظ کرده است.

وی با بیان اینکه با دنبال کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی مطمئنا بر مشکلات اقتصادی حال حاضر جامعه غلبه پیدا خواهیم کرد، افزود: در این میان جای تعجب است که برخی برخوردهای دوگانه و تبعیض آمیز غرب را دیده و سخن رئیس جمهور آمریکا را می شنوند که می گوید اگر می توانستم تمام پیچ و مهره هسته ای ایران را باز می کردم و جمع می کردم اما با این وجود چشم طمع به آمریکا داشته و امیدشان به آمریکاست و حل مشکلات کشور را با آمد و شد غربی ها و آمریکایی ها می دانند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: جای بسی تعجب است که برخی صدای آمریکایی ها در گوششان طنین انداز است که اعلام می کنند گزینه نظامی روی میز است اما این سخن را بر لب هایشان جاری می کنند که دنیای امروز دنیای مذاکره است نه دنیای موشک!

مسئولان پاسدار حقوق ملی و هسته ای ایران باشند

آیت الله میرعمادی با این سوال که آیا آمریکایی که می گوید گزینه نظامی روی میز است و هر روز ایران را تهدید می کند با مذاکره سرجای خود می نشنید یا موشک و تهدید؟، تصریح کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری بیان کردند این افراد یا ناآگاه هستند یا خائن چرا که اگر تولید موشک جمهوری اسلامی ایران نبود آمریکا در حمله نظامی به ایران یک لحظه درنگ نمی کرد.

وی با اشاره به اینکه چیزی که آمریکا را سرجای خود نشانده است قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بوده است، عنوان کرد: ما باید به فناوری هسته ای، تولیدات موشکی، توانمندی های داخلی خود و همچنین شهدای هسته ای و روحیه جهادی دانشمندان هسته ای خود افتخار کنیم که امروز استقلال و عزتمان حفظ شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مسئولان باید پاسدار حقوق ملی و هسته ای ایران باشند، خاطرنشان کرد: به روان پاک و مطهر همه شهدا و شهدای هسته ای درود می فرستیم.

وی ادامه داد: همچنین امروز سالروز شهادت متفکر بسیجی شهید سید مرتضی آوینی است که یاد و خاطره ایشان و هنرمند بسیجی مرحوم سلحشور و شهید صیاد شیرازی را گرامی می داریم.

اقدامات موثر بنیاد مسکن در روستاهای لرستان

آیت الله میرعمادی به روز شنبه ۲۱ فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب شماره ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد و یادآور شد: امام(ره) ابتکارات بسیار ارزشمند و دوراندیشی فراوانی داشتند و برای تامین مسکن محرومان و نیازمندان نیز حسابی به اسم حساب۱۰۰ افتتاح کرده و دستور دادند خیرین و نیکوکاران کمک های خود را به این حساب واریز کنند تا برای محرومان مسکن ساخته شود.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در زمینه بهسازی و نوسازی مسکن روستائیان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، عنوان کرد: از اقدامات و فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به خصوص در ساخت مسکن روستایی، مسکن مهر و اجرای طرح هادی روستایی تقدیر و تشکر می کنیم که خیابان ها و کوچه های روستاها از شهرها بهتر شده و از روستائیان نیز می خواهیم که از این طرح ها استفاده کنند تا هم مسکن مقاوم و هم اقامتگاه زیبا داشته باشند.

آرشیو اخبار