آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۴ خرداد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد، تقوا را مبارزه با هوای نفس دانست و اظهار داشت: امام باقر (ع) در حدیثی می‌فرماید که هیچ بنده ای عالم نباشد مگر اینکه به بالادست خود حسادت نکند، به زیردست خود ذلت و اسارت روا ندارد و با هوای نفس خود مبارزه نکند.

لزوم الگو گیری از اندیشه ها و شیوه های رفتاری امام راحل

وی ۱۴ خرداد سالرزوز ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) را تسلیت گفت و بیان داشت: آشنایی با اندیشه ها و شیوه های رفتاری امام راحل برای همه ما به‌ویژه نسل جوان ضروری است لذا باید از اندیشه ها و شیوه های رفتاری ایشان درس و عبرت گرفته و به آن ها عمل کنیم.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه اخلاص امام خمینی(ره) در شیوه های رفتاری ایشان باعث الگوگیری ما خواهد بود، تصریح کرد: یکی از شیوه های رفتاری رهبر کبیر انقلاب روحیه انقلابی و مسئله انقلابی بودن ایشان است که مقام معظم رهبری نیز امروز به طور مفصل به آن اشاره کردند.

آیت الله میرعمادی امام خمینی (ره) را امام انقلابی خواند و افزود: با اینکه ایشان در سن بالایی بود اما روحیه بسیجی، انقلابی و دشمن ستیزی داشت و این روحیه ایشان سبب پیروزی انقلاب شد.

وی انقلابی بودن، دشمن شناسی و قاطعیت امام خمینی(ره) در برابر دشمنان را درس بزرگی برای همگان دانست و ادامه داد: امام راحل هرگز با شاه سازش نکرد و همواره با رژیم صهیونیستی به عنوان غده سرطانی و با آمریکا به عنوان شیطان بزرگ مبارزه کردند.
لزوم استقلال اقتصادی کشور

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یکی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری را مسئله انقلابی بودن دانست و عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که رهبر انقلاب طی چند ماه اخیر روی آن پافشاری کرده و مردم و مسئولان را به آن توجه می دهد مسئله انقلابی بودن است به‌طوریکه روی مجلس شورای اسلامی انقلابی، مجلس خبرگان انقلابی، دولت انقلابی، قوه قضائیه انقلابی و مردم انقلابی دائما پافشاری می کند لذا باید مطمئن بود این موضوع از حساس ترین و ضروری ترین موضوعات در زمان فعلی است.

آیت الله میرعمادی یکی دیگر از اصول رفتاری امام راحل را توجه و خدمت به مردم، محور قراردادن آن ها، حمایت و پشتیبانی از ملت های مظلوم و مقاومت اسلامی دانست و گفت: امام خمینی(ره) دائما به مسئولان سفارش می کرد به مردم توجه داشته و به آن ها خدمت کنند و از ملت مسلمان فلسطین به عنوان مردم مظلوم حمایت و از نهضت های آزادی بخش اسلامی دفاع می کرد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در مسائل اقتصادی بر استقلال اقتصادی کشور تاکید می کرد، اظهار داشت: امام راحل خودکفایی و خود اکتفایی در مقابل تهدید و محاصره اقتصادی را امری ضروری می دانست تا آنجا که دستیابی به استقلال اقتصادی را با تحمل هزینه های سنگین می پذیرفت و امروز هم مقام معظم رهبری در زمینه استقلال اقتصادی صحبت های مفصلی دارد.

قیام ۱۵ خرداد مبدا تاریخ انقلاب اسلامی

خطیب جمعه خرم آباد تعصب و غیرت دینی، ایثارگری در برابر دشمنان، ساده زیستی و اتکاء به خداوند متعال را از دیگر شیوه های رفتاری امام خمینی (ره) دانست و افزود: امروز ما به این شیوه های رفتاری امام راحل نیاز داریم لذا باید هم اندیشه ها و هم شیوه های رفتاری ایشان را برای تداوم انقلاب اسلامی و مراقبت از انقلاب بکار بگیریم.

آیت الله میرعمادی به ۱۵ خرداد سالروز قیام خونین سال ۴۲ و زندانی شدن امام خمینی(ره) به دست رژیم شاهنشاهی اشاره کرد و بیان داشت: اهمیت قیام ۱۵ خرداد به این دلیل بوده که این قیام مبداء تاریخ انقلاب اسلامی ما بوده و آغاز تاریخ انقلاب از این روز شکل گرفته است به‌طوریکه این قیام آثار و نتایج گران سنگی از خود برجای گذاشت.

وی افزایش آگاهی مردم، حضور بیشتر مردم در صحنه و تثبیت رهبری امام راحل را از نتایج قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ دانست و گفت: با این قیام انقلاب اسلامی در مسیر صحیح قرار گرفت به همین علت امام خمینی (ره) تاکید داشت قیام ۱۵ خرداد برای همیشه زنده بماند و این روز برای همیشه عزای عمومی اعلام کرد.

رهبری نعمت الهی و تفضل خداوند بر امت ایران اسلامی هستند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد به مسئله آغاز رهبری آیت الله خامنه ای بعد از رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: همزمان با ارتحال رهبر کبیر انقلاب رهبر معظم انقلاب در یک اقدام انقلابی مجلس خبرگان رهبری به عنوان رهبر ایران و ولیعهد مسلمین انتخاب و به مردم معرفی شد و این یک ذخیره و نعمت الهی و تفضل خداوند بر امت ایران اسلامی بوده که امروز ما به عظمت این خلف صالح امام پی می بریم.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه کارنامه درخشان و سراسر نور مقام معظم رهبری گویای این حقیقت است که ایشان با تائیدات الهی رهبری امت را قبول دارد، تصریح کرد: ۲۷ سال رهبری حکیمانه و داهیانه آیت الله خامنه ای بر کسی پوشیده نیست و تدبیر، شجاعت، هدایتگری و بصیرت افزایی ایشان و مراقبت از انقلاب و نظام و خنثی کردن توطئه های دشمنان توسط رهبر انقلاب نشان می دهد این امور بدون تائیدات الهی صورت نمی گیرد.

وی افزود: خداوند مقام معظم رهبری را برای اسلام ناب امروز ما حفظ کرده و ما باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم زیرا رهبر انقلاب با رهبری نافذ و بابصیرت خود توانسته تمام حرکات جبهه دشمن را رصد و شناسایی کرده و تمام توطئه ها را خنثی کند و آمریکا را به خاک ذلت بکشاند.

شخصیت امام خمینی(ره) در امام خامنه ای تجلی یافته است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه دوست و دشمن همگی بر این مطلب معترفند که رهبر معظم انقلاب یک مجتهد، عالم متخصص دانا و توانایی است که بر همه امور کشور احاطه کامل دارد، ادامه داد: همه بر این موضوع اعتراف دارند که مقام معظم رهبری با درایت، شجاعت و تدبیر خود کشور و نظام را از همه بحران ها عبور داده و این کشتی را به سر منزل مقصود می رساند لذا این شخصیت مورد توجه و تائید الهی و عنایات حضرت ولی عصر (عج) است.

آیت الله میرعمادی بر لزوم تبعیت از مقام معظم رهبری تاکید کرد و بیان داشت: برای قدرشناسی از رهبر انقلاب باید رهنمودهای ایشان را در مقام عمل پیاده کنیم و داشتن ارادت قلبی و اطاعت عملی از ایشان نشانه ولایتمداری، دوست داشتن اسلام ناب و پیروی از خط امام راحل است لذا کسانی که خود را پیرو خط امام می دانند بدون تبعیت از رهبر معظم انقلاب کارشان ناقص و مسیرشان اشتباه است.

وی با بیان اینکه امروز شخصیت امام خمینی (ره) در امام خامنه ای تجلی یافته است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری آینه تمام نمای آن شخصیت الهی بوده لذا راه سعادت، پیشرفت و تعالی کشور در تبعیت از شخص مقام معظم رهبری است.

شرط ورود به ماه ضیافت الهی پرهیز از گناه است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در سخنان پایانی خود به فرارسیدن ماه مبارک رمضان و فضیلت های این ماه مبارک اشاره کرد و گفت: در حال سپری کردن روزهای آخر شعبان هستیم و باید خود را کم کم برای ضیافت الهی در ماه رمضان آماده کنیم و شرط ورود به ماه ضیافت الهی پرهیز از گناه، ادای واجبات و مستحبات و تلاوت قرآن است.

وی به حدیثی از امام رضا (ع) به اباسعد در خصوص فضیلت های سه روز آخر ماه شعبان اشاره کرد و افزود: امام رضا (ع) می فرماید هرکس سه روز آخر ماه شعبان را روزه بگیرد و به ماه رمضان وصل کند خداوند صواب دو ماه پی درپی روزه را برای او ثبت می کند لذا از آمادگی برای مهمانی خدا در ماه رمضان نباید غافل شد.

آرشیو اخبار