آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۲۱ خرداد در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همه به تقوای الهی اظهار داشت: محصول ماه مبارک رمضان تقوا بوده و اثر تقوا نیز جلب رحمت الهی است.

وی با بیان اینکه تقوا از اصحاب جلب رحمت الهی است گفت: خداوند می فرماید ای کسانی که ایمان آورده اید تقوا داشته باشید و به خدا و رسول خدا ایمان داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه تقوا سه اثر مهم دارد عنوان کرد: دوبرابر شدن رحمت خداوند برای انسان یکی از این آثار بوده به طوریکه هیچ عاملی مانند تقوا نیست که رحمت الهی را برای انسان بیاورد.

آیت الله میرعمادی همچنین با بیان اینکه به واسطه تقوا خداوند نوری را در دل انسان می دهد که موجب هدایت وی می شود گفت: همچنین تقوا موجب می شود که خداوند گناهان انسان را بیامرزد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در اولین جمعه ماه مبارک رمضان قرار داریم و بهترین بیان برای عظمت این ماه سخن رسول خدا است که می فرماید بهترین ماهها نزد خداوند رمضان بوده و بهترین ساعات، روزها، شب ها نیز مربوط به ماه مبارک رمضان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در این ماه به مهمانی خدا دعوت می شویم و خداوند میزبان و ما مهمان هستیم عنوان کرد: خداوند در این ماه وظیفه میزبانی خود که همانا باز کردن درهای بهشت روی مهمانان و بسته کردن درهای بهشت به روی انسانها بوده را انجام می دهد.

رمضان ماه پیوند با ولایت است

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه خداوند در این ماه شیطان را در غل و زنجیر می کشد و اسباب رحمت، معنویت و آمرزش را برای انسانها فراهم کرده است گفت: خداوند در ماه مبارک رمضان ثواب اعمال را چندین برابر می کند به طوریکه ثواب خواندن یک آیه از قرآن کریم در ماه رمضان به اندازه ختم قرآن است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مهمان نیز در ماه مبارک رمضان وظایفی بر عهده دارد تصریح کرد: استغفار، دادن صدقه، تلاوت قرآن، روزه گرفتن، در دل شب نماز شب خواندن، اشک ریختن در هنگام سجده و ... از جمله وظایف مهمان خداوند در ماه مبارک رمضان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین توجه به فقرا، نیازمندان و ایتام را از دیگر وظایف مهمانان خداوند در ماه مبارک رمضان برشمرد و گفت: محکم کردن پیوند با خداوند و ولایت از دیگر وظایف مهمان خداوند در ماه مبارک رمضان بوده چرا که رمضان ماه پیوند با ولایت است.

انتقاد از توزیع آب و شربت در مجالس ختم طی ماه رمضان

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با انتقاد از برخی رسوم در عزاداری لرستانی ها و مجالس ختم بیان داشت: متاسفانه ما در ماه رمضان شاهد هستیم که در برخی مجالس ختم اقدام به توزیع آب و شربت می کنند.

وی با طرح این سوال که این چه رسمی بوده و چرا اعتراضی در این زمینه صورت نمی گیرد؟ گفت: آیا این در شان مردم ولایتمدار لرستان است، اگر کسی اقدام به فیلم برداری و پخش این رسم کند آیا آبروی استان را حفظ کرده ایم؟

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ما باید از ماه مبارک رمضان حداکثر استفاده را ببریم گفت: در این ماه اسباب تقرب به خداوند فراهم شده و ما باید از این سفره گسترده و الهی بهره مند شویم.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود ب مناسبت ۲۳ خرداد سالروز فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: فرهنگ یکی از مسائل مهم جامعه محسوب می شود چرا که فرهنگ هویت و موجودیت یک جامعه است.
 وابستگی فرهنگی به خارج و «ولنگاری» فرهنگی در داخل کشور

وی با تاکید بر اینکه اگر فرهنگ یک ملت آسیب ببیند آن جامعه دچار پوچی و نابودی می شود گفت: فرهنگ نقش اساسی در حیات یک جامعه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به موضوع وابستگی فرهنگی به خارج که همواره از سوی رهبری مطرح می شود که باید از آن جلوگیری به عمل آید گفت: مقام معظم رهبری همواره نسبت به وابستگی فرهنگی به خارج هشدار داده است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به سرمایه گذاری دشمنان در حوزه فرهنگ عنوان کرد: دشمنان همواره دست به هجمه های فرهنگی علیه ایران می زنند و برای ما کالاهای فرهنگی با قیمت پایین از اسباب بازی کودکان تا نرم افزارهای مختلف تولید می کنند و در اختیار ما قرا می دهند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان از طریق وابستگی فرهنگی سبک زندگی ما را هدف قرار داده و سبک زندگی اسلامی ما را از بین می برند گفت: همچنین ما در حال حاضر شاهد «ولنگاری» فرهنگی در داخل جامعه هستیم و این امر از بی حجابی تا تشکیل کمپین های روزه خواری را شامل می شود.

فرهنگ اولویت مسئولان فرهنگی کشور نیست

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه وابستگی فرهنگی به خارج و همچنین ولنگاری فرهنگی در داخل کشور به دلیل این بوده که مسئولان در این زمینه غفلت کرده و نسبت به مسائل فرهنگی اهتمام جدی ندارند گفت: مسئولان فرهنگی به دنبال حل مسائل فرهنگی نیستند و فرهنگ برای آنها اولویت نیست.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه تنها راه حل برای رفع معضلات و مسائل فرهنگی کشور این بوده که فرهنگ در اولویت قرار گرفته و مسئولان دستگاههای فرهنگی عزم جدی نسبت به مسائل فرهنگی داشته باشند گفت: وقتی که مسئولان از بالا به مسائل فرهنگی توجهی ندارند چه انتظاری داریم که کسی در کف خیابان بخواهد مسائل فرهنگی را دنبال کند.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ باید اولویت باشد و اقتصاد و فرهنگ با هم حرکت کنند تا سعادت دنیا و آخرت تضمین شود گفت: در این راستا همه مسئول هستیم و با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت سلامت فرهنگی سوف دهیم.

برخی تنها در زبان انقلابی هستند اما فکرشان طاغوتی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۶ خرداد سالروز شهادت مجاهدان اسلام شهید بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیک نژاد اشاره کرد و افزود: این شهدا در یک حرکت انقلابی اقدام به اعدام انقلابی حسن علی منصور کردند که پس از آن دستگیر و به شهادت رسیدند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه این شهدا انقلابی بودند و احساس مسئولیت کردند و انقلابی عمل کردند بیان داشت: نمونه انقلابی بودن مدنظر مقام معظم رهبری همین امر بوده چرا که بعضی از افراد فقط در حرف انقلابی هستند اما در عمل نیستند.

وی با بیان اینکه برخی افراد در زبان انقلابی بوده اما فکر طاغوتی دارند عنوان کرد: انقلابی بودن بر باور، فکر، رفتار و زبان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انقلابی بودن یک ارزش اشت و نباید کمرنگ شود تصریح کرد: همانطور که جهاد، شهادت، تقوا و ایمان ارزش بوده انقلابی بودن نیز یک ارزش است.

همه زنان پیامبر(ص) مورد احترام و تکریم هستند

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۰ ام رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه جایگاه بسیار مهمی در نزد خدا و پیامبر(ص) داشته چرا که ایشان با جان و مالش پیامبر(ص) را یاری کرد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه همه زنان پیامبر(ص) مورد احترام و تکریم هستند و کسی نباید نسبت به همسران پیامبر(ص) اهانت کند گفت: حضرت همسران پیامبر(ص) ام المومنین بوده اما حضرت خدیجه (س) جایگاه والایی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۷ خرداد سالروز فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی اشاره کرد و گفت: امروز این نهاد به عنوان جهاد کشاورزی به مردم ارائه خدمت می کند و حوزه کشاورزی از مسائل بسیار مهم و سرنوشت ساز کشور محسوب می شود.

حوزه کشاورزی لرستان صنایع تبدیلی ندارد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اگر به کشاورزی اهمیت داده نشود استقلال اقتصادی کشور حفظ نمی شود عنوان کرد: اگر به این حوزه اهمیت داده شود تولید گسترش پیدا می کند و در پی آن اشتغال ایجاد می شود.

وی با اشاره به آب، خاک، هوای مناسب برای رونق حوزه کشاورزی در کشور گفت: با وجود این همه ظرفیت ما نباید از خارج گندم و برنج وارد کنیم و باید به خودکفایی در بخش کشاورزی برسیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم صنعتی کردن بخش کشاورزی بیان داشت: در این صورت بوده که ما صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی را خواهیم داشت.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه لرستان با داشتن بهترین محصولات در حوزه کشاورزی از انجیر گرفته تا انار و ... اما صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب در این حوزه ندارد بیان داشت: در این راستا دولت هم باید کمک کند از واردات محصولات کشاورزی اجتناب کند.

وی با اشاره به مسئله اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح می شود اشاره کرد و گفت: یکی از بخش های مهم و تاثیر گذار در تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه کشاورزی و توجه به این بخش است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در پایان سخنان خود همچنین بر لزوم پرداخت مطالبات کشاورزان از سوی دولت تاکید کرد و گفت: کشاورزان ماهها زحمت می کشند تا محصولی را در زمینهای کشاورزی خود تولید کنند و امر پسندیده نیست که برای گرفتن مطالبات خود چشم انتظار بمانند.

آرشیو اخبار