آیت الله سید احمد میرعمادی چهارشنبه ۱۶ تیر در خطبه های نماز عید سعید فطر با اشاره به اینکه پس از ماه مبارک رمضان دو وظیفه را به عهده داریم، اظهار داشت: اولین وظیفه ما شکر برگزاری ماه رمضان و روزه گرفتن در این ماه است.

وی با بیان اینکه هرچه شکر الهی را به جای آوریم خداوند نعمت هایش را بیشتر می کند، تصریح کرد: دومین وظیفه ما حفظ اعمال و روحیه ای است که در ماه رمضان به دست آورده ایم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه روحیه معنویت، تقرب، نوع دوستی و همدلی را باید پس از ماه رمضان نیز حفظ کنیم، افزود: امام علی(ع) می فرمایند در حفظ اعمال تان بکوشید و اهتمان بورزید از سرمایه و ذخیره ای که در ماه رمضان به دست آورده اید.

ماه رمضان جلوه ای از صبر و مقاومت است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام در خطبه ای از ماه رمضان به عنوان شهر الصبر و شهر المواسات یاد کردند، گفت: این ماه ماه همدلی و صبر و استقامت است.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان جلوه هایی از وحدت، بصیرت، صبر و استقامت را دیده اید، تصریح کرد: ماه رمضان جلوه ای از مقاومت در برابر هوای نفس، شیطان و خواسته های نفسانی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه مومنان و مومنین جلوه هایی از وحدت، بصیرت و دشمن شناسی را در روز قدس به نمایش گذاشتند، اظهار داشت: مردم نشان دادند که دشمن اصلی استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مقاومت مردم و سازش ناپذیری آنها با دشمن یک امتحان بزرگ است که در مدت 37 سال از خود نشان دادند، تصریح کرد: امروز تنها راه نجات امت اسلامی وحدت و مقاومت است.

وی با تاکید بر اینکه استکبار با حمایت از گروه های تکفیری در بحرین، یمن، سوریه و عراق مردم را می کشند، افزود: اما همچنان جبهه های مقاومت از یمن تا بحرین و عراق و شام ادامه دارد و جبهه مقاومت در برابر جبهه استکبار ایستادگی کرده است.

گسترش جبهه های مقاومت در برابر استکبار

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه جبهه مقاومت جبهه ایمان و تقوا است و جبهه استکبار جبهه ذلالت، گمراهی و بدبختی است، گفت: امروز جبهه مقاومت با تمام توان و با ایثار و فداکاری در برابر جبهه استکبار ایستاده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه استکبار به دنبال تامین امنیت رژیم صهیونیستی و بر هم زدن ثبات جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: امروز جبهه مقاومت گسترش یافته و رزمندگان بسیاری برای حفظ و ثبات ایران می جنگند.

وی با تاکید بر اینکه امروز آل خلیفه بدترین ظلم را در حق مردم مسلمان بحرین روا می دارند، افزود: مردم و علمای بحرین از خود خویشتن داری نشان می دهند و مقاومت صبورانه در برابر ظلم یک روزی شعله ور خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه در یمن نیز آل سعود که عرضه اداره حرمین شریفین را ندارد شب و روز مردم را بمباران می کند، اظهار داشت: آل سعود پارسال این همه مشکلات در حج به وجود اورد و الان نیز که هنوز حج شروع نشده شاهد اتفاقات هستیم.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: نصرت الهی قطعی بوده و مومنین بر کافرین غلبه می کنند.

آرشیو اخبار