آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۸ تیر در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تمام خیر و خوبی در تقوا است.

وی تصریح کرد: امام علی(ع) می فرمایند: ای مردم بدانید خیر و خوبی در مال، فرزند و مقام نیست بلکه خیر و خوبی در ۳ چیز است و آن ۳ چیز علم، حلم و بندگی خدا است.

خطیب جمعه خرم آباد به ۱۸ تیر ماه سالروز کشف توطئه آمریکایی در پادگان بروجن در سال ۹۵ و سالروز آشوب اخلال گران در جریان فتنه در سال ۷۸ اشاره کرد و بیان داشت: دشمنان انقلاب از آنجا که نسبت به اهداف و آرمان های انقلاب شناخت دارند از روز اول پیروزی این انقلاب شکوهمند علیه ملت ایران دست به توطئه زدند.

دشمنان هر روز علیه ایران توطئه جدید راه می اندازند

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه دشمنان می دانستند که انقلاب ایران مبارزه با ظلم و استکبار را شروع کرده و به همین دلیل علیه آن توطئه و فتنه کردند، افزود: انقلاب اسلامی ایران بساط ظلم نظام استکبار را در ایران برچید.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات دشمنان انقلاب موضوع کودتای نظامی بود که پس مانده های رژیم شاهنشاهی جمع شدند و طرح کودتا را ریختند، یادآور شد: با عنایت خداوند این کودتا کشف و خنثی شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه توطئه دیگر دشمنان علیه ایران آشوب های خیابانی و فتنه داخلی بود که در سال ۸۷ ایجاد شد و استکبار به آن دامن زد، اظهار داشت: استکبار در این جریانات جنگ روانی راه انداخت و حمایت رسانه ای و مالی از آشوبگران کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در سال ۸۷ عده ای اخلال گر در تهران آشوب راه انداختند به طوریکه زندگی را بر مردم سخت کرده بودند، تصریح کرد: این افراد نصیحت ها را گوش نکردند و در نهایت مردم در ۲۳ تیرماه به صحنه آمدند و آشوبگران را سرجای خود نشادند.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان به این طرح ها بسنده نمی کنند و هر روز نقشه و توطئه جدید علیه ایران راه می اندازند، افزود: هدف کشورهای غربی از این طرح ها و توطئه ها از بین بردن نظام و ارکان آن است.

توطئه و فتنه همچنان باقی است

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه مهم آن است که انقلاب مورد حمایت خدا و مورد توجه ولی عصر(عج) است، گفت: همچنان فتنه باقی است و حساسیت راجع به فتنه و توطئه باید باقی باشد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه در خنثی شدن همه این توطئه ها نقش رهبر معظم انقلاب برجسته است، تصریح کرد: در آشوب های خیابانی نیز شخص رهبر فرزانه انقلاب با قدرت به صحنه آمدند.

وی یادآور شد: یادآوری این مناسبت ها برای این است که قدر ولایت و نعمت ها را بدانیم و خدا را شاکر باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به ۲۱ تیرماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دلیل قیام علیه کشف حجاب اظهار داشت: این روز به عنوان روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه شاید برخی بپرسند چرا اسلام اینقدر روی حجاب و عفاف تاکید دارد، تصریح کرد: اولا حجاب محبوب ترین عمل نزد خداوند متعال پس از معرفت به خدا است.

حجاب محبوب ترین عمل نزد خدا است

وی با اشاره به اینکه امام سجاد(ع) فرمودند: هیچ چیزی نزد خدا بعد از معرفت به او مثل حجاب و عفاف محبوب نیست، افزود: حجاب مانند نماز و روزه، حکم خدا و حکم قرآن است.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه اگر فرزندان و جامعه سالم می خواهید در حجاب و عفاف است، تصریح کرد: دومین علت مهم بودن حجاب و عفاف این است که عفت نشانه شخصیت زن و وسیله ای برای تعالی زن است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه عفت و پاکدامنی سبب تحکیم خانواده است، ادامه داد: بخشی از این موضوع که امروز خانواده ها دچار تزلزل هستند مربوط به حاکم نبودن عفاف و پاکدامنی است.

وی با اشاره به اینکه وقتی در خانواده ها گناه حاکم باشد آن خانواده متلاشی می شود، اظهار داشت: انتظار این است مخصوصا در تابستان و در اماکن تفریحی و گردشگری زنان و دختران این حکم خدا را رعایت کرده و حجاب داشته باشند.

وضعیت حجاب در جامعه بد است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مسئولان نیز باید با هنجار شکنان مقابله کنند، تصریح کرد: امروز واقعا وضعیت حجاب در جامعه بد است و بدحجابی روز به روز گسترش می یابد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه وضعیت حجاب به گونه ای است که انسان خجالت می کشد در برخی خیابان ها و مراکز تفریحی حاضر شود، افزود: نباید امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنیم و مسئولان این حوزه و نیروی انتظامی باید در اماکن تفریحی وتفرجگاه ها حضور داشته و امر به معروف کنند.

وی با اشاره به چهارشنبه ۸ شوال سالروز تخریب بارگاه ائمه در بقیع اظهار داشت: ۹۳ سال پیش رژیم آل سعود گنبد و بارگاه ائمه مظلوم بقیع را خراب کردند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه این کار دل همه مسلمنان را جریحه دار کرد، تصریح کرد: آل سعود به دنبال از بین بردن اسلام ناب است و می خواهد اسلام آمریکایی را ترویج دهد.

مبارزه با فیش های حقوقی نامتعارف باید آغاز مبارزه با فساد اداری باشد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رژیم آل سعود و وهابیون نوکر آمریکا هستند، افزود: این افراد لیاقت ندارند که مکه و مدینه در اختیار آنها باشد.

وی با اشاره به اینکه بدبختی آنها این است که رژیم آل سعود می آید با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار می کند اما مانع سفر حجاج و زائران ایرانی به بیت الله می شود، گفت: این نهایت بی غیرتی آل سعود است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه موضوع فیش های حقوقی نامتعارف دل مردم را جریحه دار کرده است، اظهار داشت: دولت مبارزه با فیش های حقوقی نامتعارف را شروع کرده و انتظار این است که این مبارزه سرآغازی برای مبارزه با فساد اداری و تجمل گرایی باشد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این فیش های حقوقی باعث ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه می شود، تصریح کرد: این موضوع بسیار ناپسند بود و رهبر معظم انقلاب از این موضوع به عنوان هجمه به ارزش ها تعبیر کردند.

وی یادآور شد: باید با افرادی که که به بیت المال مسلمین خیانت کرده اند مقابله شود و اموال برگشت داده شوند.

خطیب جمعه خرم آباد به ۲۶ تیرماه روز فرهنگ مالیاتی اشاره کرد و گفت: مالیات به عنوان یکی از حقوق دولت در جامعه و یکی از منابع مالی اصلی دولت است.

آیت الله میرعمای با بیان اینکه مالیات قانون است و مردم باید در این رابطه همکاری کنند و راه های فرار مالیاتی بسته شود، تصریح کرد: از سوی دیگر مسئولان مالیاتی باید توجه کنند که حقوق مودیان رعایت شود و با آنها به گفتگو بنشینند.

وی افزود: باید به گونه ای اقدام شود که در حق مردم اجحاف نشود و اینطور نباشد که برخی مالیات بدهند و برخی ندهند.

آرشیو اخبار