نماز عید سعید قربان دوشنبه ۲۲ شهریور به امامت آیت الله میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان در مصلای الغدیر خرم آباد و با حضور پرشکوه مردم این شهر اقامه شد.

آیت الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در خطبه نخست نماز عید قربان با سفارش مردم به تقوای الهی گفت: روز عید قربان روز ذکر و دعا بوده و این روز را به همه مردم مسلمان به ویژه مردم ولایتمدار لرستان تبریک می گوییم.

وی با بیان اینکه آیات ۱۴ و ۱۵ سوره اعلی به عید قربان اشاره دارد و خداوند در این آیات می فرماید: رستگار شد کسی که خود را از پلیدی ها و وابستگی های مادّی پاک ساخت و نام پروردگارش را یاد کرد و نماز گزارد، تصریح کرد: در روز عید قربان مردم تکبیرگویان به نماز می ایستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به آیات سوره کوثر افزود: در این آیات دو عمل نماز خواندن و قربانی کردن دستور داده شده که در روز عید قربان صورت می گیرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه روز عید قربان روز رهایی از تعلقات دنیوی است، تصریح کرد: در این روز حاجیان به سرزمین منا وارد شده و سه عمل رمی جمرات، قربانی کردن و تراشیدن سر را انجام می دهند.

وی با تاکید بر اینکه عید قربان روز غلبه بر شیطان و بندگی خداوند متعال است، ادامه داد: عید قربان روز هم بستگی امت اسلامی، نمایش قدرت اسلام و وحدت امت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: عید قربان روز تقویت روحیه همدلی و اخوت و برادری بوده و این روز برای همه مسلمانان عید است.