آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه 16 مهر ماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: امام حسین(ع) نیز همواره مردم را به تقوای الهی فرا می خواند و همواره مردم را به سه جمله و موضوع مهم سفارش می کرد.

وی رقابت کردن با یکدیگر در خوبی ها،  بهره گرفتن از فرصت ها و همچنین حساب کار نیکی که صورت گرفته را سه جمله مورد تاکید امام حسین(ع) عنوان کرد.

جنایتکاران دیروز، مدافعان صلح جهانی امروز شده اند

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به جمعه ۱۶ مهر ماه و اولین سالروز شهادت سردار سرافراز شهید حاج حسین همدانی بیان داشت: شهید همدانی فرمانده عالی رتبه سپاه پاسداران بودند که در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه به شهادت رسیدند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه شهید همدانی از چهره های برجسته و فرمانده لایق، شجاع و دلیری بودند گفت: این شهید بزرگوار در دفاع از جبهه مقاومت اسلامی نقش اساسی داشته و عاشق شهادت بودند و به آروزی خود نیز رسیدند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۱۶ مهر ماه سالروز بمباران شیمیایی شهر «سومار» توسط رژیم بعث عراق تصریح کرد: رژیم بعثی عراق بارها در طول هشت سال دفاع مقدس ایران را بمباران کرده و هنوز مجروحان حادثه های شیمیایی زنده هستند و درد می کشند.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه این جنایت صدام جای خودش، اما آنچه که مایه عبرت است این بوده که حامیان و جنایتکاران دیروز، امروز مدافعان صلح جهانی شده اند گفت: آمریکا، فرانسه و انگلیس در گذشته به صدام سلاح شیمیایی می دادند و جنایتکاران را حمایت می کنند و این در حالیست که خود را مدافع حقوق بشر و صلح معرفی می کنند.

عده ای هنوز نمی پذیرند که آمریکا عهد شکن است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه آمریکای جنایتکار به دنبال گسترش تسلیحات نظامی و سلاح شیمیایی است اما از برنامه ها و اقدامات صلح آمیز هسته ای دیگران جلوگیری می کند ادامه داد: این دو چهرگی و نفاق خاصیت استکبار جهانی بوده چرا که آمریکا همیشه حامی جنایتکار بود است.

وی با تاکید بر اینکه دست آمریکا به خون مظلومان آلوده است گفت: بدعهدی، دروغگویی و نفاق آمریکا بر کسی پوشیده نیست و این در حالیست که عده ای نمی پذیرند که آمریکا عهده شکن، جنایتکار، خبیث و شیطان است.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به یکشنبه ۱۸ مهر ماه روز جهانی پست و پنج شنبه روز تجلیل از اسرا اشاره کرد و گفت: اسرا اسطوره مقاومت و ایثار هستند که دوران سخت اسارت و مجروحیت را سپری می کنند و وظیفه همه ما همواره احترام و تکریم آنها است.

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) اشاره کرد و افزود: تاسوعا و عاشورا اوج عظمت، فداکاری، ایثار و مردانگی است.

عاشورا نبود مبارزه با ظلم ابتر می ماند

وی با تاکید بر اینکه عاشوار و تاسوعا اوج حزن و اندوه شیعیان بوده و در این روز باید عزاداری کرد بیان داشت: مرم لرستان باید در عزاداری روز تاسوعا و عاشورای امسال نیز مانند سالهای گذشته شرکت کنند که البته عزاداری مردم لرستان در سال گذشته در کشور به عنوان عزاداری «برتر سنتی» شناخته شد و این امر نیز نشان از اوج ایمان و ارادت مردم ولایتمدار این استان است.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم لرستان در عزاداری سنتی خود با اخلاص، آگاهی و به دور از هر گونه خرافه و هر گونه دروغ به صورت با شکوه حضور پیدا می کنند تصریح کرد: عاشورا حادثه ای به پهنای تاریخ بشریت و حماسه جاویدان انقلاب بزرگی بوده که در ابعاد گوناگون زندگی بشریت اثر گذار است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه اگر حادثه عاشورا نبود اسلام سرمایه داری و التقاطی در جامعه حاکم می شد و چیزی از اسلام ناب نبوی وجود نداشت گفت: اگر عاشورا نبود صحبت از عدالت خواهی نبود و مبارزه با ظلم ابتر می ماند.

وی ظلم ستیزی و عدالت خواهی را از مهم ترین ویژگی های حادثه عاشورا برشمرد و تصریح کرد: حادثه عاشورا سراسر درس بوده و عاشورا فرصت مناسبی بوده که افکار جامعه به سمت آرمان های امام حسین(ع) هدایت شود.

ضرورت نشر تفکر عاشورایی در جامعه

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تاسوعا و عاشورا فرصت مناسبی برای نشر تفکر انقلابی و عاشورایی است گفت: جامعه ما نیازمند به تفکر عاشورایی است و تفکر عاشورایی شاخصه های مختلفی دارد.

آیت الله میرعمادی ایمان به خدا و رسول خدا، مبارزه با ظلم و ستم، ایستادگی در راه آرمان ها، تلاش خستگی ناپذیر و مستمر در راه اسلام، انقلاب اسلامی و جهاد احسن و مجاهدت خالصانه برای رسیدن به اهداف مقدس را از جمله شاخصه های مهم تفکر عاشورایی عنوان کرد و گفت: امسال که مقام معظم رهبری سال را به عنوان «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» نامگذاری کرده اند باید تلاش و اقدام کنیم چرا که تفکر عاشورایی نیز تلاش، اقدام و عمل می خواهد.

وی خطاب به مسئولان استان لرستان بیان اشت: ما به مسئولان استان اعلام می کنیم که هر اقدام و عملی را که برای تحقق شعار سال در استان انجام داده را می توانند در سخنرانی پیش از خطبه ها و تریبون نماز جمعه اعلام کنند گفت: ما گزارش کار اداری نمی خواهیم بلکه اقداماتی که توسط مسئولان عملی شده را می خواهیم که بیایند در تریبون نماز جمعه در اختیار مردم قرار دهند.

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین ایستادگی، مقاومت، دفاع از ارزش ها و آرمانها را از دیگر شاخصه های تفکر عاشورایی برشمرد و تصریح کرد: در این راستا مبلغان، علما و روحانیت تفکر انقلابی عاشورایی را برای مردم تبیین کنند چرا که جامعه ما هم اکنون نیازمند به این تفکر است.