آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه 5 آذرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سبب ورود انسان به بهشت می شود.

بزرگترین مصیبت فاصله گرفتن از سنت و سیره معصومین است

وی با اشاره به فرا رسیدن دهه آخر ماه صفر عنوان کرد: ماه صفر، ایام غم، اندوه و مصیبت است و در این ماه رحلت جانسوز پیامبر(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) را داریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انتظاراتی که وجود دارد این بوده که در آخر ماه صفر عزاداری ها و سوگواری های این سه معصوم والا مقام با شکوه برگزار شود بیان داشت: همچنین در روز ۲۸ صفر زیارت از راه دور پیامبر(ص) خوانده شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به برگزاری عزاداری ۲۸ صفر صفر در حسینیه ثارالله خرم آباد ادامه داد: مصیبت پیامبر(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) برای همه ما سنگین است، اما بزرگترین مصیبت برای ما بهره نگرفتن از اخلاق، سیره و منش پیامبر(ص) و معصومین است.

وی با بیان اینکه امروز امت اسلامی به دلیل فاصله گرفتن از سنت و سیره معصومین دچار مصیبت بزرگی شده اند گفت: داعش به نام پیامبر(ص) چه کارها که نمی کند و این امر مصیبت است.

وهابیت مصیبت جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه فقدان پیامبر(ص) مصیبت بوده اما بالاترین مصیبت فقدان سنت پیامبر است تصریح کرد: داعش و این انسان های درنده خو به نام اسلام چه کارهایی که انجام می دهند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مصیبت این است که گروه تروریستی داعش کینه توزی خودش را به شهادت رساندن و زائران امام حسین(ع) نشان می دهد گفت: متاسفانه تعدادی از زائران امام حسین(ع) توسط گروه تکفیری داعش به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه بزرگترین مصیبت اختلاف و تفرقه بین مسلمانان است گفت: مسلمانان ید واحده نیستند و زحمات پیامبر(ص) به هدر  دارد می رود و آل سعود در سرزمین وحی حاکم شده و شراب خواری می کند، به نامحرم دست می دهد و پول و سرمایه مسلمانان را برای تروریست ها و استکبار جهانی هزینه می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آبادبا بیان اینکه مصیبت امت اسلامی است که گرفتار یک گروه متهجر و متعصبی به نام وهابیت شده است عنوان کرد: وهابیت مصیبت جهان اسلام است.

سنت پیامبر استمرار ولایت و امامت است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مهمترین اقدام و هدف پیامبر(ص) پس از استقرار در مدینه تشکیل حکومت اسلامی و استحکام جایگاه ولایت و رهبری بوده است گفت: همچنین مهم ترین اقدام و هدف امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) نیز استحکام جایگاه ولایت و رهبری بوده است.

وی با تاکید بر اینکه حواسمان باشد که ما را از سنت و سیره پیامبر(ص) جدا نکنند گفت: بعد از رحلت پیامبر بزرگترین مصیبت برای امت اسلامی انحراف از سیره و سنت نبوی بوده است و این در حالیست که عده ای دنبال این هستند که ما را از سیره و سنت نبوی، علوی و فاطمی جدا کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه سنت و سیره پیامبر(ع) استمرار ولایت، امامت و رهبری اسلام ناب است ادامه داد: باید آخر ماه صفر مسیر سیره و سنت پیامبر(ص) استحکام جایگاه ولایت و رهبری مورد بحث قرار گیرد.

نباید از تفکر بسیجی فاصله بگیریم

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۵ آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: بسیج یک تفکر انقلابی و جهادی است و این تفکر هرجای دنیا به وجود آید تاثیر گذار و تحول آفرین است.

وی با تاکید بر اینکه تفکر بسیج، تفکر آزادی بخش است تصریح کرد: تفکر بسیج، شجاعت دهنده و مقدس بوده و مرز جغرافیایی نمی شناسد و بسیجی پاسدار مکتب امام(ره) و آرمان های والای شهیدان و منویات مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه تفکر بسیجی ضامن بقا و استمرار انقلاب اسلامی است تصریح کرد: ما امروز به تفکر بسیجی نیاز داریم چرا که تفکر بسیجی گره گشا بوده و هرجایی کار نظام در طول این ۳۷ سال با گره بر خورده است با دستان قدرتمند بسیجی باز شده است.

آیت الله میرعمادی گفت: تفکر بسیجی هر جا شکل گرفت نماد عزت و قدرت شد و این تفکر باید رواج پیدا کند و به طور حتم با وجود بسیج چشم طمع دشمنان از کشور دور خواهد ماند.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که بر محور تفکر بسیجی باشیم دشمنان راه به جایی نمی برند گفت: اما اگر لحظه ای تفکر بسیجی را کنار بگذاریم و برای بسیجیان ارزش قائل نباشیم و از بسیج فاصله بگیریم باید منتظر حادثه باشیم.

عده ای مجذوب آمریکا شده اند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه فتنه سال ۸۸ و قائله های مختلف در کشور به دلیل فاصله گرفتن از بسیج است گفت: تفکر بسیجی، به معنی تفکر مقاومت، ایستادگی، شجاعت، عزت، پاکی و ارزش های الهی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز تفکر بسیجی ایستادگی در برابر آمریکا و استکبار جهانی و همچنین تداوم انقلاب است گفت: این در حالیست که عده ای به جای ایستادگی در مقابل آمریکا، مجذوب آمریکا هستند و جذب آمریکا شده اند.

وی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری از همان ابتدا فرمودند که مذاکره کردن ابزار دست استکبار قرار گرفتن است گفت: اما بعدها فهمیدند که دست اروپا، انگلیس، آمریکا و اسرائیل از لباس فتنه گران بیرون آمد، حالا نیز عده ای مجذوب آمریکا شده اند و هر چه رهبری می گویند که مجذوب آمریکا شده اید اما باز هم نمی فهمند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: راه نجات کشور جذب آمریکا نیست بلکه راه نجات کشور تکیه بر تفکر بسیجی است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دل خوش بودیم که اگر مذاکرات صورت گیرد آمریکا تحریم ها را علیه ایران بر می دارد اما امروز مجلس نمایندگان آمریکا ۱۰ سال دیگر تحریم ها را تمدید کرد.

هشدار به نمایندگان مجلس آمریکا

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار به بسیجیان به آمریکا هشدار داد و به طور حتم آن عملی خواهد شد گفت: آمریکا و رئیس جمهور آمریکا بدانند که اگر این مصوبه مجلس نمایندگان را تایید کند با علکس العمل شدید ملت ایران روبرو خواهند شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به ۱۰ آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان باید با الگو گیری از مدرس، شجاع باشند و در برابر نمایندگان آمریکا موضع گیری و ایستادگی کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه مردم از نمایندگان و مجلس انتظار دارند که کلان سیاست ها را در نظر بگیرند گفت: این در حالیست که مجلس و رئیس مجلس به خاطر لغو سخنرانی یک نفر این همه به موضوع دامن می زنند و موضع گیری می کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس و نمایندگان باید برای مشکلات مردم موضع گیری کنند و در این رابطه شکوه و گلایه کنند گفت: مجلس چرا از مسائل اصلی منحرف می شود؟ مجلس باید در رابطه با مشکلات مردم موضع گیری کند و در برابر استکبار ایستادگی کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در پایان درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی یار امام و رهبری و موذن زاده اردبیلی مداح و ذاکر اهل بیت کشور را تسلیت گفت.