آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۱۵ بهمن در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهار داشت: نهضت حضرت زینب(س) در علم و دانش، عفت و پاکدامنی و ولایت پذیری است.

مسئولان حق و حقوق پرستاران را پرداخت کنند

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) در سخت ترین شرایط از اصل ولایتپذیر دست برنداشت عنوان کرد: حضرت زینب(س) قاطعانه سخنرانی می کرد، عفت و پاکدامنی خود را حفظ کرد، ولایتپذیری خود را حفظ کرد و با شجاعت و شهامت از نهضت مقدس امام حسین(ع) پاسداری کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز نیز زنان جامعه ما با الگو گیری از زینب کبری(س) از نهضت امام(ره) دفاع می کنند گفت: زنان مومن با حفظ حجاب و عفت خود و همچنین تبعیت از ولایت و شهامت در تمام صحنه های انقلاب اسلامی ایران حاضر بودند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه زنان در حضور در صحنه های انقلاب اسلامی پیشگام بوده اند و از مردان جلوتر حرکت می کردند گفت: پیدایش و تداوم انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس و صحنه های گوناگون بعد از انقلاب زنان جامعه حاضر بودند و نقش اساسی داشتند.

وی با بیان اینکه امروز در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زنان مسلمان و مومن ایرانی در سنگرهای علم و دانش، علم و تربیت، کار و تلاش، سیاست، فرهنگ و ... نقش آفرینی می کنند گفت: پرستاران نیز با حفظ ایمان، عفت و پاکدامنی خود فرشته رحمت هستند و کاری که پرستاران انجام می دهند شاید عزیزترین افراد نسبت به انسان این کارها را انجام ندهند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بر ضرورت توجه مسئولان به قشر پرستار تاکید کرد و گفت: انتظار این بوده که مسئولان توجه بیشتری به این قشر داشته باشند و حق و حقوق آنها را به نحو کاملی پرداخت کنند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه پرستاران گلایه و شکوه دارند گفت: این قشر سخت ترین کار را انجام می دهند و این در حالیست که حق و حقوق آنها به نحو کاملی پرداخت نمی شود.

دشمنان امنیت ایران را هدف قرار داده اند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه شنبه ۱۹ بهمن ماه و سالروز اعلام همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی آنها با امام(ره) اشاره کرد و گفت: این اعلام همبستگی نیروی هوایی موجب ضربه سنگینی بر رژیم شاهنشاهی زد و این عهد و میثاق نیروی هوایی با امام(ره) سند پر افتخاری برای نیروی هوایی محسوب می شود و برای همیشه تاریخ باقی خواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: نیروی هوایی همچنین در دوران دفاع مقدس با شهامت، شجاعت و فداکاری برگ زرین دیگری بر کارنامه اعمال خود ثبت کردند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز نیز نیروی مسلح ایران اسلامی با اعتماد به نفس و ایمان به خدا از ایران اسلامی دفاع می کنند گفت: توان نظامی و موشکی ایران اسلامی باید تقویت شود و مسئولان حمایت کنند چرا که اقتدار نظام در داشتن نیروهای مسلح و تجهیزات در برابر استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه وحشت استکبار جهانی در این پیشرفت های نظامی است عنوان کرد: امروز دشمنان ما خودشان بدترین سلاح ها را در اختیار دارند اما حاضر نیستند که ایران اسلامی سلاح و تجهیزات نظامی را در اختیار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه دشمنان امنیت ایران اسلامی را هدف قرار داده اند گفت: دشمنان می خواهند که ایران در آشوب باشد نه امنیت، حرف های مفتی از سوی غربی ها و آمریکایی ها زده می شود و باید در این راستا هوشیار باشیم.

عوامل تداوم انقلاب بازخوانی شوند

آیت الله میرعمادی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۲۱ بهمن ماه و سالروز اعلام حکومت نظامی از سوی بختیار و فرمان امام(ره) در رابطه با شکست حکومت نظامی بیان داشت: اگر این روحیه بلند،   موضع گیری حساب شده و حسن تدبیر امام(ره) نبود کودتای نظامی در ایران اجرا می شد و انقلاب شکست می خورد.

وی با بیان اینکه امام(ره) پیام دادند که به حکومت نظامی توجه نکنید و یقینا این پیام از سوی خدای متعال بود بیان داشت: رژیم شاهنشاهی قصد کشتار مردم را داشت و با کودتای نظامی قصد خاموش کردن انقلاب را برای همیشه داشت.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی پدیده شگفت انگیز و معجزه بود عنوان کرد: مردم ایران اسلامی با دست خالی مقابل حکومت نظامی ایستادند و یوم الله ۲۲ بهمن پیروز شد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز که در ۳۸ امین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستیم باید عوامل پیدایش انقلاب و همچنین تداوم آن را بازخوانی کنیم گفت: وحدت، رهبری، توکل بر خدا موجب پیرزوی و تداوم انقلاب شد که باید اینها بازخوانی شوند و وصیت نامه امام(ره) باید به عنوان یک منشور همواره مورد توجه قرار گیرد.

تصمیم ترامپ یک کار احمقانه است

وی در ادامه سخنان خود به دستور جنجال برانگیز ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود هفت کشور از جمله ایران به کشور آمریکا بیان داشت: این اقدام، یک کار احمقانه از سوی رئیس جمهور آمریکا بود و مثلا رئیس جمهور آمریکا می خواست که در آغاز دوران ریاست جمهوری خودش یک «ژست» بگیرد که در آن گیر کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این دستور رئیس جمهور آمریکا توهین آمیز بود و نشانه تبعیض است تصریح کرد: ضمن اینکه این امر نه تنها دستور غیر اخلاقی، غیر منطقی و غیر حقوقی است بلکه کاری احمقانه است.

آیت الله میرعمادی با طرح این سوال که مگر ملت ایران در طول این ۳۷ سال چه ارتباطی با آمریکا داشته که با این دستور جلوی آن گرفته شده است؟ ادامه داد: یقینا صدور این پیام با انگیزه سیاسی بوده نه برای مبارزه با تروریسم، چرا که اتباع این هفت کشور هیچ دخالتی در ناامنی آمریکا نداشته اند بلکه اتباع آمریکایی در ناامنی آمریکا دخالت دارند.

وی گفت: این دستور ترامپ هیچ تاثیری بر ملت ایران نخواهد داشت و به طور حتم تبعات این تصمیم غلط متوجه خود آمریکا خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری اجتماع مدافعان حرم در مصلای الغدیر شهر خرم آباد گفت: رزمندگان مدافع حرم و شهدای مدافع حرم، با انگیزه الهی در دفاع از ایران اسلامی و جهان اسلام به خارج از مرزها رفتند و در واقع مجاهدان در راه خدا و مخلصان در پیشگاه خدا هستند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مدافعان حرم اجر و منزلت والایی دارند گفت: گر چه شهادت آنها مظلومانه بود اما رزم آنها جاودانه است.

 

آرشیو اخبار