آیت الله سید احمد میرعمادی جمعه ۲۰ اسفند در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا مهم ترین عامل معاشرت انسان ها با یکدیگر است.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) عنوان کرد: ایشان می فرمایند که با دو گروه معاشرت داشته باشید یکی از این گروه ها پرهیزکاران و اهل تقوا و دیگری علما و دانشمندان هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین این امام بزرگوار تاکید دارند که با سه گروه معاشرت نداشته باشید گف: این گروه ها نیز شامل افراد فاسد و معصیت کار، منافین، خیانتکاران است.

تاثیر اخلاقی و معنوی راهیان نور در جامعه

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۰ اسفند سالروز راهیان نور در کشور بیان داشت: در این راستا مسئولان و دست اندرکاران راهیان نور با مقام معظم رهبری دیدار داشتند و رهنمودهای دقیق، جامع و کاملی در این رابطه داشتند.

وی با تاکید بر اینکه اردوهای راهیان نور اهمیت و اثرات فراوانی دارند تصریح کرد: راهیان نور راهی برای تذکر به ایام الله بوده و دفاع مقدس ایام الله است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در راهیان نور در سرزمینی قدم می گذاریم که یادآور ایثار، فداکاری، مجاهدت و نجوای رزمندگان اسلام است ادامه داد: در مناطق عملیاتی عطر ایثار و اخلاص به مشام انسان می رسد و رفتن به راهیان نور تاثیر اخلاقی، اعتقادی، روحی و روانی بر جسم و جان انسان می گذارد.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه رفتن به راهیان نور موجب زنده نگه داشتن یاد شهدا و انتقال ارزش های دفاع مقدس به جامعه است گفت: افرادی که در راهیان نور شرکت می کنند از نظر اخلاقی و اعتقادی تغییر پیدا می کنند.

خانواده شهدا سند واقعی راهیان نور هستند

وی با بیان اینکه باید راهیان نور پربرکت تر، باشکوه تر و با منظم تر برگزار شود گفت: باید همه اقشار جامعه به خصوص جوانان در این اردوهای راهیان نور شرکت کنند چرا که حضور جوانان در راهیان نور سبب می شود که از نظر اخلاقی، اعتقادی، روحی و معووی تقویت شوند و انقلابی در جوان ایجاد می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین بر ضرورت حضور خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در راهیان نور تاکید کرد و گفت: خانواده شهدا سند واقعی راهیان نور هستند و جانبازان و ایثارگران راویان اصلی راهیان نور محسوب می شوند.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۲ اسفند سالروز وفات ام البنین(ع) اشاره کرد و گفت: این روز به عنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است و روز بزرگداشت هفته شهدا و تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان حضرت امام(ره) است.

مادران و همسران شهدا اسوه صبر و استقامت هستند

وی با تاکید بر اینکه شهادت راه رسیدن به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است افزود: شهادت بالاترین، والاترین و برترین مرگ است و شهادت موجب رسیدن به قله رفیع سعادت و خوشبختی است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شهادت معامله با خداست و فوض عظیم است تصریح کرد: مادارن و همسران شهدا نقش اساسی در دوران دفاع مقدس و پس از این دوران داشته اند و آنها رزمنده پرور بودند و به فرزندان، همسران و برادران خود روحیه و قوت می بخشیدند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه بعد از دوران دفاع مقدس مادران و همسران شهدا بودند که اسوه صبر و استقامت شدند و تبدیل به اسطوره مقاومت شدند گفت: آنها یاد و نام شهدا را زنده نگه داشتند و از خون شهیدان حفاظت و پاسداری کردند.

وی با تاکید بر اینکه تکریم پدران، مادران، همسران و خواهران شهدا تکریم شهدا است بیان داشت: هرگاه می خواهیم که از معنویت شهیدان بهره بگیریم باید به زیارت خانواده شهدا برویم.

عملکرد درخشان کمیته امداد در رسیدگی به نیازمندان

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه الگوی مادران و همسران شهدا حضرت زینب(س) و امام البنین(ع) است عنوان کرد: اینها از عاشورا پاسداری کردند و اسوه صبر و استقامت بودند و فرزندان صالح تربیت کردند.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این دو بانوی بزرگوار در راه ولایت فداکاری کردند گفت: امام البنین(ع) توانست همسر و مادر شهید باشد و از حادثه عاشورا حفاظت کردند و پیام عاشورا را ابلاغ کردند.

وی با بیان اینکه امروز نیز همسران و مادران شهدا باید از این بانوی بزرگوار درس بگیرند و حافظ خون شهدا باشند تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران کارهای خوبی در حوزه های مختلف انجام داده با این وجود تاکید می شود که رسیدگی بیشتری به امور جانبازان و ایثارگران داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تاسیس کمیته امداد و هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت: کمیته امداد نهادی حمایتی در راستای فقرزدایی، رسیدگی به محرومان و نیازمندان بوده و عملکرد درخشانی داشته است.

بمباران شیمیایی حلبچه لکه ننگی برای حامیان رژیم عراق

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ما محرومان و نیازمندان فراوانی داریم گفت: کمیته امداد همواره در رسیدگی به محرومان سربلند بوده و بخشی از این سربلندی به دلیل مشارکت و کمک مردم نیکوکار است.

وی با تاکید بر اینکه بدون مشارکت مردم رسیدگی به نیازمندان امکان پذیر نیست ادامه داد: در این راستا دست سخاوتمندانه مردم همواره باید به سمت نیازمندان درزا باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در ایام عید مبادا عده ای در در جامعه باشند که نگاه سردی داشته باشند گفت: خانواده های فراوانی داریم که قدرت خرید ندارند و مردم و نیکوکاران باید هر کدام نیاز یک فرد را در این ایام برآورده کنند.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به ۲۵ اسفندماه سالروز بمباران شیمیایی حلبچه از سوی رژیم بعث عراق اشاره کرد و گفت: این روز رویداد عظیم دوران دفاع مقدس بوده و لکه ننگنی برای رژیم عراق و حامیان این رژیم بعثی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان شد.

آمریکا ناقض حقوق بشر

وی با بیان اینکه هنوز آثار شیمیایی در جسم و جان عده ای از مردم وجود دارد بیان داشت: آمریکا چگونه به خود جرات می دهد دم از حقوق بشر و انسانیت می زند و این در حالیست که در بمباران حلبچه ما بویی از انسانیت ندیدیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه یکی از مبانی محکم انقلاب اسلامی ایران ایستادگی در برابر استکبار جهانی است افزود: آمریکا تا توانسته جنایت کرده و آثار این جنایت ها همچنان باقی است.

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به درگذشت یادگار امام(ره) اشاره کرد و گفت: مهم ترین شاخصه ایشان ولایتمداری بوده و فرمودند که حمایت از خامنه ای حمایت از امام است.

وی همچنین به پذیرش حوزه های علمیه لرستان اشاره کرد و گفت: پذیرش سال جدید در این نهاد آغاز شده و خانواده ها می توانند اقدام به ثبت نام فرزندان خود در حوزه های علمیه کنند.

 

 

آرشیو اخبار