آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‎فقیه در لرستان در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلی الغدیر خرم‌آباد با بیان این‌که نماز روز عید فطر هم جنبه سیاسی و هم جنبه عبادی دارد، اظهارکرد: این روز را خداوند متعال برای همه مسلمانان عید قرار داده تا با اجتماع در مراسم اقامه نماز عید فطر اقتدار، انسجام و وحدت خود را به نمایش بگذارند.

وی با بیان این‌که شکر و سپاس از فلسفه‌های روز عید سعید فطر است، یادآور شد: مردم مؤمن و روزه‌دار در روز عید سعید فطر با حضور در نماز این روز، وحدت اسلامی خود را نشان می‌دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان روز عید سعید فطر را روز توجه بیشتر به خداوند متعال و روز اجابت دعا خواند و گفت: روز عید فطر روز بازگشت به فطرت پاک الهی است.

وی با بیان این‌که روز عید فطر روز امنیت از عذاب الهی، اتحاد و اقتدار مسلمانان در برابر دشمنان است، اظهار کرد: مسلمانان با پرداخت زکات فطریه در این روز به مبارزه با فقر و فلاکت می‌پردازند.

آیت‌الله میرعمادی توجه به حکومت ظلم ستیز و حکومت گستر امام زمان(عج) را از مهم‌ترین کارها در روز عید دانست و افزود: این حکومت باعث عزت‌بخشی مؤمنان است.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و هفته تبلیغ و اطلاع‌رسانی، گفت: تبلیغ از مهم‌ترین مسائل جامعه و وظیفه پیامبران بوده است و سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک نهاد ارزشی در تبلیغ دینی و ساماندهی هیئت‌های مذهبی و گسترش فرهنگ نقش مؤثری دارد.

وی با اشاره به اعزام یک‌هزار و ۱۰۰نفر مبلغ دینی در سراسر استان در ماه رمضان بیان کرد: این آمار نسبت به سال گذشته رشد بسیار خوبی داشته و همواره مردم نیازمند مبلغ دینی هستند.

آیت الله میرعمادی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با برگزاری گفتمان دینی در مدارس اقدامات مؤثری داشته است.

ایشان با اشاره به روز جهانی مواد مخدر گفت: یکی‌از آسیب‌‌های جدی جامعه مواد مخدر است و همه باید از مضرات آن آگاه باشیم.

امام جمعه خرم‌‌آباد طلاق، سرقت، فقر، بیکاری، خشونت اجتماعی و قتل را از مضرات پر خطر اعتیاد دانست و گفت: راه‌های پیشگیری از اعتیاد در جامعه برای ریشه‌کن کردن مواد مخدر باید فراگیر شود و در این زمینه اقدامات لازم برای آگاهی‌بخشی به مردم انجام شود.