آیت الله سید احمد میرعمادی سه‌شنبه ۲۴ اسفند در کارگاه آسیب شناسی فضای مجازی که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان لرستان، مجمع مشورتی جوانان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برگزار شد به بررسی آسیب های فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: فضای مجازی هم می تواند تهدید باشد و هم فرصت، بسته به مدیریت آن توسط شخص به این دو سو می تواند کشانده شود.

وی رمز موفقیت انسان ها را در ایمان به هدف، جدیت، تلاش، پشتکار، صداقت و پاکی دانست و گفت: اگر انسان ها استعدادهای بالقوه خود را شناسایی کنند و در رسیدن به آن اهتمام و جدیت به خرج دهند قطعا انسان موفقی خواهند شد و قطعا در این راه موانعی وجود دارد که باید به درستی شناسایی و برطرف شوند.

 نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد یکی از موانع مهم پیش روی جوانان و جامعه امروزی را فضای مجازی دانست و گفت: دشمن زمانی که از جنگ سرد با ایران مایوس شد به دنبال جنگ نرم و آسیب رسانی در حوزه فرهنگ افتاد.

آیت الله میر عمادی استفاده از فضای مجازی برای امورات مثبت و تاثیر گذاری مانند تبلیغات دین، بیان حرف حق در دنیا و رسوا کردن دشمنان را فرصت دانست و گفت: عکس این هم می تواند در راستای متلاشی کردن خانواده ها، ترویج بد اخلاقی ها در جامعه و از بین بردن خلاقیت و ابتکار جوانان باشند.

وی برنامه ریزی دشمن برای جوانان در راستای استفاده غلط در فضای مجازی را یک مولفه مهم دانست و از خانواده ها و مسئولان خواست تا در این راستا اهتمام بیشتری به کار گیرند.