آیت الله سید احمد میرعمادی چهارشنبه ۲۲ فروردین در همایش گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام علی(ع) می فرماید «هرگاه از کاری واهمه داری خود را به میان آن درانداز زیرا سختی پرهیز از آن سخت تر از خود کاری است که از آن بیم داری»، اظهار داشت: رسیدن به هر هدفی نیازمند به انگیزه، برنامه،  عمل و تلاش و کوشش است.

انگیزه عامل درونی تحقق اهداف است

وی با بیان اینکه انگیزه محرک رفتار است، تصریح کرد: انگیزه عامل درونی است که موجب انجام عمل می شود؛ هچ رفتاری بدون انگیزه نیست.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: بر اساس سخنی از امام علی (ع) «شرافت به همت های بلند است نه به استخوان های پوسیده».

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه نزدیک به دو دهه است که مقام معظم رهبری با انتخاب شعار سال، زمینه را برای به کار گیری ظرفیت ها و توانمندی های کشور در جهت تحقق شعار سال فراهم می کند، ادامه داد: اما میان شعار تا عمل فاصله است.

وی با بیان اینکه ضرورت شعار سال برای همه روشن است، تصریح کرد: فرهنگ سازی و سخنرانی و همایش و ... برگزار می شود اما چرا آنگونه که باید شاهد تحقق شعار سال نیستیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان به تشریح علل عدم تحقق شعار سال پرداخت و افزود: نداشتن انگیزه و اعتماد به بیگانگان دو عامل اصلی عدم تحقق شعار سال است، این موضوع نیز ناشی از باور نداشتن بعضی از مسئولین به ظرفیت ها و توانمندی های کشور است.

دولت منابع و اعتبارات خود را به سمت تولید داخلی سوق دهد

آیت الله میرعمادی با اشاره به انواع حمایت هایی که می توان از کالای ایرانی از سوی دولت داشت گفت: دولت باید سیاست گذاری ها و هدایت منابع و اعتبارات خود را به سمت تولید داخلی سوق دهد.

وی با بیان اینکه حمایت عملی از تولید داخلی از طریق کاهش تعرفه های تولید، کاهش مالیات و عوارض از جمله حمایت هایی است که دولت می تواند از تولید کالای ایرانی داشته باشد، تصریح کرد: منع خرید کالاهای خارجی از محل بودجه داخلی، انجام همه خریدهای دولتی از کالای ایرانی، دادن یارانه به بخش تولید کالای ایرانی و ... از دیگر سیاست ها و جهت گیری هایی است که دولت می تواند داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر لزوم تشویق و ترغیب مردم به انتخاب و مصرف کالای ایرانی از طریق تبلیغ و معرفی کالاهای ایرانی ادامه داد: ممنوعیت واردات کالاهای مشابه با کالاهای تولید داخل از دیگر سیاست هایی است که دولت باید اتخاذ کند.

آیت الله میرعمادی خاطرنشان کرد: بالا بردن کیفیت تولید و تلاش برای تولید کالای رقابت پذیر، از جمله انواع حمایت هایی است که خود تولیدکنندگان می توانند از کالای ایرانی داشته باشند.

بنیاد مسکن لرستان در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه خوش درخشیده

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بنیاد مسکن لرستان در منطقه زلزله زده کرمانشاه خوش درخشید و اولین واحد مسکونی را تحویل داد، اظهار داشت: حادثه ای مثل زلزله یک آزمون الهی بود که بنیاد مسکن بسیار موفق و سربلند بیرون آمد.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: این نشان می دهد که بنیادمسکن ظرفیت بسیار بالا و سرعت عمل خوبی دارد و دولت باید از این ظرفیت استفاده کند.