آیت الله سید احمد میرعمادی پنجشنبه ۱۴ بهمن در اولین یادواره شهدای قرآنی لرستان با اشاره به اینکه یادواره شهدای اقشار گوناگون همواره برگزار شده اما برگزاری یادواره شهدای قرآنی یک ضرورت بود، اظهار داشت: انقلاب و پیروزی در ۸ سال دفاع مقدس به اعتبار قرآن کریم بوده است.

وی با بیان اینکه مردم ایران برای قرآن قیام کردند و هدف شان قرآن بوده است، تصریح کرد: وقتی انقلاب، قرآن و شهادت کنار یکدیگر قرار می گیرند یک عظمت فوق العاده ای پیدا می کنند.

شهدای قرآنی آنچه که تلاوت می کردند را تفسیر عملی کردند

 نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه هر کس در راه خدا جهاد کرد و به شهادت رسید فضیلت دراد اما شهدای قرآنی فضیلت و ارجحیت بالاتری دارند، افزود: شهدای قرآنی آنچه را که تلاوت می کردند تفسیر عملی کردند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه بیشترین شهید در صدر اسلام از قاریان قرآن بودند، گفت: در جنگ احد فضیلتی برای شهدای قرآن در نظر گرفته شد که این شهدا در کنار حمزه سیدالشهدا دفن شدند.

وی با بیان اینکه امروز به خوبی بر این مسئله واقفیم که انقلاب ریشه در قرآن داشته است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران بر اساس تفکر قرآنی شکل گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ایمان، وحدت، استقامت و ولایت و رهبری نیز ریشه در قرآن دارد، افزود: در سال ۵۶ که انقلاب به اوج خود رسید تفکر های مختلفی سوسیالیستی، سرمایه داری، کمونیستی، وهابیت و بهایت وجود داشت اما ملت ایران به هیچ یک از این تفکر ها اعتنا نکرد و تفکر قرآنی را انتخاب کرد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه شعارهای انقلاب نیز شعارهای قرآنی بودند، گفت: اعتبار، ارزش و منزلت انقلاب به خاطر قرآن است.

برگزاری یادواره شهدای قرآنی کار ارزشمندی است

وی با بیان اینکه مردم ایران با مشت های گرده کرده و در حالی که قرآن در دست داشتند قیام کردند، تصریح کرد: امروز نیز تداوم انقلاب بر اساس آموزه های قرآنی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه بیشترین وسیله ای که از شهدا باقی مانده است مهر و تسبیح و قرآن کوچک جیبی است، افزود: در سنگرهای دفاع مقدس ندای دلنشین قرآن حاکم بود و در شب های عملیات ذکر و آیات قرآن باعث آرامش دل رزمندگان می شد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه برگزاری یادواره شهدای قرآنی کار ارزشمندی است، اظهار داشت: امروز تداوم انقلاب به خون شهیدان است و تا زمانیکه تفکر قرآنی در جامعه حاکم باشد این انقلاب زنده خواهد بود.

وی با اشاره به آیه انَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ گفت: ملت ایران در همه برهه های تاریخی، در ترورها، جنگ، تحریم ها، آشوب ها و ... پای انقلاب ایستادند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه برخی افراد کوته فکر و نادان می گیوند چرا در سوریه می جنگیم و به مردم یمن کمک می کنیم، تصریح کرد: ایستادگی پای انقلاب ایجاب می کند که با هر حرکت ضد قرآنی در هرجای دنیا مقابله شود و هر ندایی که به نام قرآن بلند شده را باید حمایت کنیم.

آینده از آن اسلام است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز نیز رئیس جمهور ابله آمریکا فکر می کند با بعضی اقدامات ضد ایرانی که انجام می دهد می تواند جلوی ایران را بگیرد، افزود: امام(ره) می فرماید ملتی که شهادت دارد ترسی ندارد.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین تهدید آمریکا و شیطان های دیگر این است که شما را می کشیم و این در حالی است که ما شهادت را بالاترین افتخار می دانیم، یادآور شد: ما نسبت به آینده بسیار امیدواریم و آینده را از آن اسلام می دانیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه این بشارت الهی است و با تکیه بر ایمان، استقامت و تبعیت و از ولایت همه توطئه ها شکست می خورد، تصریح کرد: امروز غرب و شرق دست به دست هم داده اند برای اینکه انقلاب را از بین ببرند اما همه این ها به لطف خدا ناکام می ماند چراکه ما اطمینان داریم خدا ما را یاری می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مردم مشکلات فراوانی دارند اما در راهپیمایی ۲۲ بهمن می بینیم که با خانواده های خود شرکت می کنند تا عزت اسلامی و غرور ملی حفظ شود، افزود: امروز نسل چهارم انقلاب که ۴۰ سال از شهادت و مبارزه و قیام فاصله دارند سنگر شهدا را پر کرده اند.

وی روحیه شهادت طلبی را عامل اساسی ماندگاری انقلاب دانست و گفت: پیام شهدای قرآنی، تمسک به قرآن و ولایت است.