آیت الله سید احمد میرعمادی سه‌شنبه ۱۹ بهمن در مراسم پرشکوه نماز وحدت در سخنانی با بیان اینکه در این مراسم سرمایه هایی هستند که هشت سال دفاع مقدس را تجربه کرده و شجاعت و شهامت آنها در مقام عمل ثابت شده است اظهار داشت: امروز استان لرستان یک جهش برای پیشرفت و توسعه پیدا کرده و این نعمتی است که باید حفظ و تقویت شود.

منافع مردم باید در اولویت باشد

وی با بیان اینکه راه پیشرفت و رسیدن به موفقیت در گرو همکاری همگان است گفت: همچنین مقدم دانستن منافع مردم بر منافع خود یکی از راههای رسیدن به پیشرفت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امروز هرکس با هر دید و نظر و سلیقه ای وارد استان لرستان می شود دیدش و نگاهش نسبت به این استان مثبت است گفت: زنده ماندن هر انقلابی در گرو زنده نگه داشتن انگیزه های آن انقلاب است.

آیت الله میرعمادی از  اتحاد و یکپارچگی به عنوان اولین اصل برای زنده نگه داشتن انقلاب یاد کرد افزود: حفظ وحدت باعث تقویت روحیه ها می شود و وظیفه همه ما است که اتحاد و یکپارچگی را در بین مردم حفظ کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وحدت گره گشا است و افق دید را باز می کند گفت: یوم الله ۲۲ بهمن ماه روز نمایش گذاشتن اتحاد و همدلی مردم است.

روحیه انقلابی بین مردم باید زنده بماند

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین اتکا و توکل بر خداوند را به عنوان اصلی دیگر برای حفظ و بقای انقلاب خواند و تأکید کرد: موفقیت همه ما در گرو توکل بر خداوند است و در تمام امور باید به خدا توکل کرد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه حضور همیشگی  مردم در صحنه ها باعث استمرار انقلاب شده است ادامه داد: اگر روزی مردم در صحنه نباشند، این انقلاب استمرار پیدا نخواهد کرد چرا که این انقلاب، انقلابی دینی، معنوی و مردمی است.

وی ضرورت استمرار انقلاب را ایستادگی بر ارزش های انقلاب و آرمان امام(ره) و شهدا عنوان کرد و گفت: باید روحیه انقلابی در مردم زنده بماند و اگر نا امید شویم این انقلاب استمرار پیدا نخواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود وفاداری متقابل ملت و دولت را نیز به عنوان یکی از عوامل استمرار انقلاب دانست و اظهار کرد: اگر این وفاداری خدشه دار شود، انقلاب آسیب می بیند.

همه ما زیر چتر ولایت زنده هستیم

آیت الله میرعمادی حفظ استقلال و شعار «نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی» را تکیه بر ظرفیت های داخلی و توانمندیهای داخلی دانست و گفت:  حفظ این استقلال موجب استمرار این انقلاب خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه ما زیر چتر ولایت زنده ایم و باید اصولی که امام خمینی(ره) و رهبری برای ما ترسیم کرده اند را زنده نگه داریم خاطرنشان کرد: زنده بودن یک ملت در گرو زیر سایه ولایت بودن است و امام خمینی(ره) نیز در این رابطه می فرمایند که ما سبب حیات مردم هستیم و همه ما باید زیر سایه ولایت زندگی کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد رعایت این چارچوب را ضامن بقای انقلاب عنوان کرد و از مردم خواست که در حفظ انقلاب بکوشند گفت: این انقلاب تا زمان سپردن آن به دست صاحب اصلی آن امام عصر(عج) باید استمرار داشته باشد.