آیت الله سید احمد میرعمادی سه‌شنبه ۱۷ اسفند در دیدار با کارکنان کمیته امداد لرستان به مناسبت سالروز تاسیس این نهاد اظهار داشت: کمیته امداد پدیده مبارک و ارزشمند بود که با دور اندیشی امام(ره) تاسیس شد.

کمیته امداد مایه زینت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است

وی با بیان اینکه کمیته امداد مایه زینت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، گفت: در این راستا عملکرد کمیته امداد در استان لرستان در عرصه های مختلف رسیدگی به وضعیت فقرا، سلامت، مسکن، خودکفایی مدجویان، حوزه فرهنگی و ... مطلوب بوده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انصافا کمیته امداد در طول این مدت خدمت خالصانه ای به فقرا و محرومان داشته است عنوان کرد: یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران رفع محرومیت و حمایت از نیازمندان بوده است.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه امروز کمیته امداد در راستای تحقق این اهداف انقلاب اسلامی ایران قدم برداشته است، گفت: همچنین سیره معصومین در جهت کمک به نیازمندان بوده و آیات قرآن مشوق نیکوکاران بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش و کوشش برای رفع نیازمحرومان و فقرا بیان داشت: مصداق این کار از سوی کمیته امداد صورت می گیرد و این امر نیز فرهنگ و سیره معصومین است.

حقوق های نجومی خلاف عدالت است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینک فرهنگ اسلام، فرهنگ کمک به نیازمندان و دستگیری از گرفتارها است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران هر جا مستضفان وجود داشته باشد از آنها حمایت می کند و از مظلومان حمایت می کند.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری همواره یکی از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حمایت از مستضعفان و محرومان عنوان کرده است بیان داشت: در این راستا باید تلاش کنیم که محرومیت از بین برود.

وی همچنین بر ضرورت کم کردن فاصله طبقاتی در بین اقشار مختلف جامعه تاکید کرد و گفت: فاصله طبقاتی بین اقشار مردم بر خلاف اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حقوق های نجومی خلاف اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: حقوق های نجومی بر خلاف عدالت است.

ضرورت خودکفایی مددجویان کمیته امداد

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه فاصله طبقاتی در جامعه موجب ایجاد شکاف در بین مردم و طبقات مختلف می شود، گفت: این فاصله طبقاتی موجب ایجاد آسیب های اجتماعی مانند طلاق و ... می شود.

وی با تاکید بر اینکه خدمت به محرومین بالاترین عبادت است، گفت: یکی از اقداماتی که همواره باید در دستور کار کمیته امدا باشد اهتمام در راستای خودکفایی مددجویان است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه استقلال خانواده ها باید حفظ شود، گفت: همچنین باید حرمت خانواده ها حفظ شود که طرح خودکفایی موجب استقلال و حرمت خانواده ها می شود.

آیت الله میرعمادی همچنین با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری، بیان داشت: همواره باید زمینه مشارکت مردم در راستای رفع محرومیت در جامعه فراهم شود.

وی همچنین بر ضرورت توجه به فرهنگ صدقه در جامعه تاکید کرد و گفت: همچنین توجه به فرهنگ زکات موجب رشد و توسعه جامعه می شود.

 
ش