آیت‌الله سید احمد میرعمادی در جلسه برنامه‌ریزی برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در لرستان در سخنانی با تأکید بر اینکه فلسفه روزه چیزی جزء کسب تقوا نیست اظهار داشت: در ماه رمضان می‌خواهیم که به تقوا برسیم و نتیجه تقوا درک شب‌های قدر است.

استقبال جوانان از مراسم احیای شب‌های قدر

وی بابیان اینکه نتیجه تقوا درک عظمت شب‌های قدر است عنوان کرد: فضیلت شب‌های قدر بر کسی پوشیده نیست و در قرآن نیز به عظمت شب‌های قدر اشاره‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد بابیان اینکه شب قدر، شب نزول قرآن بوده و روح لیله‌القدر شخص معصوم است عنوان کرد: عظمت شب قدر بر این است که افراد هم‌زمان با امام زمام(عج) مشغول عبادت می‌شوند.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه در شب قدر قطره‌ها متصل به دریا می‌شود و ارزش پیدا می‌کنند ادامه داد: در مراسم شب‌های قدر شاهد استقبال عمومی مردم، متدین، مؤمنان و به‌خصوص جوانان هستیم.

وی با اشاره به اینکه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حضور جوانان در مراسم معنوی اعتکاف و احیای شب‌های قدر تصریح کرد: جوانان در مراسم احیای شب‌های قدر جلوه‌های معنویت را به نمایش می‌گذارند.

مراسم معنوی احیای شب‌های قدر موجب سلامت جامعه می‌شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در استان گفت: در این رابطه باید برنامه‌های جذاب، معرفتی و بصیرتی برگزار شود چراکه در این صورت بهره بیشتری از شب‌های قدر برده می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی با تأکید بر اینکه شب قدر، شب بالا بردن معرفت و بصیرت است بیان داشت: در این شب فرصت فراهم می‌شود تا حق را از باطل تشخیص دهیم و در این رابطه ستاد برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در استان تشکیل‌شده است.

وی با تأکید بر برگزاری منظم مراسم احیای شب‌های قدر در استان تصریح کرد: در این راستا باید فرصتی فراهم شود تا مردم از معنویت شب‌های قدر استفاده کنند چراکه جامعه نیاز به معنویت دارد و خانواده‌ها و جوانان نیازمند به معنویت هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تأکید کرد: برگزاری مراسم معنوی احیای شب‌های قدر موجب سلامت جامعه می‌شود.

اوج بندگی و عبودیت خدا در شب‌های قدر است

آیت‌الله میرعمادی  با تأکید بر اینکه اوج بندگی و عبودیت خدا در شب‌های قدر است افزود: روزی یک سال انسان‌ها در شب‌های قدر تعیین می‌شود و مردم در این شب‌های روزی معنوی یک سال خود را می‌گیرند.

وی با تأکید بر اینکه باید بستری فراهم شود تا مردم و به‌خصوص جوانان از فضیلت شب‌های قدر بهره‌مند شوند ادامه داد: لازمه تحقق این امر نیز داشتن برنامه‌های منسجم و جذاب بوده تا موجب معرفت بخشی و بصیرت افزایی جامعه شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ادامه سخنان خود با تأکید بر ضرورت تأمین امنیت مراسم احیای شب‌های قدر در استان توسط نیروی انتظامی و نیروهای سپاه گفت: همچنین باید ماشین آتش‌نشانی در محل برگزاری این مراسم وجود داشته باشد.

آیت‌الله میرعمادی  با تأکید بر پیش‌بینی اتوبوس برای جابجایی مردم و حضور آن‌ها در این مراسم معنوی تصریح کرد: نصب بنر، پذیرایی، تکمیل روشنایی برق، پیش‌بینی تانکرهای آب‌رسانی، آمبولانس، آماده‌سازی جایگاه و همچنین دعوت از سخنران و مداح و پخش مستقیم مراسم شب‌های قدر به‌صورت مستقیم از صداوسیمای مرکز لرستان نیز باید صورت گیرد.

آخرین اخبار