آیت الله سید احمد میرعمادی 27 اردیبهشت ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا نشانه بندگی و اطاعت پذیری خدای متعال است، امام حسن (ع) شیعیان را به سه جمله سفارش می‌کند، اول: نسبت به محرمات الهی عفیف و پاکدامن باشید تا عابد و بنده خدا باشید، دوم: نسبت به آنچه را که خدای متعال برای شما مقدر کرده راضی باشید تا غنی و بی نیاز باشید و سوم: نسبت به همسایگان و دوستان نیکی کنید تا مسلمان باشید.

وی، تاکید کرد: بر اینکه سفارش امام علی (ع) نیز همین است که می‌فرماید شما را به خدا نسبت به حق همسایه کوتاهی نکنید، اگر می‌خواهید مسلمان باشید به فکر همسایه باشید.

مسئولان به امر رسیدگی به سیل‌زدگان سرعت ببخشند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه با اشاره به نیمه ماه مبارک رمضان و میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)، گفت: گویا که قرص نیمه ماه مبارک رمضان امام حسن (ع) است، ذکر فضائل ایشان از حد توان ما خارج است، شبیه‌ترین انسان‌ها به رسول خدا امام حسن مجتبی (ع) است، سید جوانان اهل بهشت امام حسن (ع) است، عابد ترین افراد زمان خود امام حسن (ع) است، کریم آل طاها و مظهر حلم، بردباری و اخلاق حسنه امام حسن (ع) است، باید کرم، سخاوت و بخشش از امام حسن (ع) آموخت، هیچ گاه نیازمندی به در خانه امام حسن (ع) نیامد مگر اینکه حضرت او را بی نیاز کرد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به حدیثی از امام حسن مجتبی (ع)، افزود: ایشان می‌فرماید بهترین روزهای جوانمرد روزی است که افرا نیازمند به او مراجعه می‌کنند و او نیاز، نیازمندان را برطرف می‌کند، جوانمردی در بخشش است، جوانمردی در احسان و نیکی کردن است.

وی با اشاره به هفته کمک به محرومان و نیازمندان، بیان داشت: توجه به نیازمندان وظیفه همه مسلمانان است، ما وظیفه داریم به نیازمندان حتی در قالب دعا، کمک کنیم، امام علی (ع) فرمود که یتیمان را فراموش نکنید، سیره ائمه کمک به نیازمندان بوده است، ما باید کمک به نیازمندان را به عادت همیشگی خود تبدیل کنیم، به خصوص که امسال تعدادی از هموطنان و هم استانی‌های عزیز ما دچار سیل زدگی شده‌اند، در چادر به سر می‌برند و در هوای ۳۸ درجه پلدختر و معمولان این عزیزان در چادر هستند و روزه می‌گیرند، به فکر سیل زدگان باشیم و آنها را فراموش نکنیم، امور سیل زدگان سرعت بخشیده شود، مسئولان به امر رسیدگی به سیل زدگان سرعت ببخشند، تیم‌هایی ایجاد شود تا به سرعت مشکلات سیل زدگان برطرف شود.

ترسیم وظایف مردم و مسئولان در سخنرانی اخیر رهبری

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی از دستورات دین مقدس اسلام تقویت پیوند اجتماعی است، اسلام فاصله طبقاتی را نمی‌پسند، اسلام می‌گوید بین فقیر و غنی باید مساوات و پیوند برقرار باشد، تصریح کرد: پیامبر در ۱۲ ماه رمضان بین مسلمان عهد اخوت برقرار کرد، این سنت رسول خدا باید در میان مسلمین رواج پیدا کند، ما نیز باید با یکدیگر عهد اخوت ببندیم، بدانیم عهد اخوت میان مسلمین راهکار اساسی برای مشارکت مومنانه در حل مشکلات جامعه است.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه عهد اخوت آثار و برکات فراوانی دارد، ادامه داد: این امر موجب می‌شود مؤمنین احساس پشتوانه قوی کنند و کسی از آنها حمایت می‌کند، بر مشکلات غلبه پیدا کند، عهد اخوت مشارکت اجتماعی را بالا می‌برد، نگذاریم پیوند اجتماعی در جامعه کم شود، اقتدار و سرمایه جامعه به پیوند اجتماعی است.

وی با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و کارگذاران در مراسم افطاری، بیان داشت: ایشان در این سخنان تکلیف همه را روشن کردند، مردم چه وظیفه‌ای دارد، دولت چه وظیفه‌ای دارد، قوای سه گانه چه وظیفه‌ای دارد، در برابر دشمن چه وظایفی داریم که همه این وظایف به خوبی از سوی مقام معظم رهبری ترسیم شد.

از جنگ و مذاکره با آمریکا خبری نیست

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در این سخنرانی دو موضوع را برای همیشه تکلیف آن را مشخص کردند، گفت: موضوع اول فرمودند که مطمئن باشید جنگی در کار نیست، جنگ نظامی در کار نیست، نه ما اهل جنگ هستیم و نه آمریکا حال جنگیدن دارد، بیخود بعضی‌ها دل مردم را خالی نکنند، برخی به دنبال اهداف خود بوده و می‌خواهند دل مردم را خالی کنند.

ایران لقمه کوچکی نیست که در دهان آمریکا قرار گیرد، اگر هم بگیرد این لقمه در گلوی آمریکایی‌ها گیر می‌کند و آنها را خفه می‌کند. آیت الله میرعمادی، بیان داشت: مقام معظم رهبری در مطلب دوم فرمودند از مذاکره نیز خبری نیست، بدانید که دیگر با آمریکا ما مذاکره‌ای نداریم، مذاکره با آمریکا سم است به خصوص مذاکره با این دولتمردان آمریکا سم مضاعف است، چرا که مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آنها می‌خواهند که از نقاط قوت خود دست بکشیم و می‌گویند که هسته‌ای نداشته باشید، موشک دور برد نداشته باشید، توان نظامی نداشته باشید، در منطقه فعالیت نکنید و نفوذ نداشته باشید، افزود: پس دو مطلب مسلم است یک: از جنگ خبری نیست و دوم: از مذاکره هم خبری نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه مهم اینجاست که چرا از جنگ خبری نیست؟ تصریح کرد: به چند دلیل امکان رویارویی آمریکا با ملت ایران نیست، برای اینکه ایران لقمه کوچکی نیست که در دهان آمریکا قرار گیرد، اگر هم بگیرد این لقمه در گلوی آمریکایی‌ها گیر می‌کند و آنها را خفه می‌کند.

توان پایگاه‌های نظامی اسرائیل در حیطه برد موشکی ایران است

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه دشمن به قدرت توان نظامی ایران واقف است و می‌داند که ایران از چه موقعیتی برخوردار است، گفت: برای اینکه آمریکا هشت سال دفاع مقدس را فراموش نکرده است، گریه‌های نظامیان آمریکا در خلیج فارس را فراموش نکرده است، هنوز اشک چشم نظامیان آمریکا در خلیج فارس خشک نشده است، هنوز بوی تعفن خراب کردن نظامیان آمریکا از بین نرفته است.

در جنگ بیشترین آسیب را آمریکایی‌ها خواهند دید. وی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ایران از یک دست برتری برخوردار است و از سوی دیگر آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که توان پایگاه‌های نظامی اسرائیل در حیطه برد موشکی ایران است، افزود: آمریکایی‌ها می‌دانند تمام تأسیسات نفتی عربستان و امارات با کوچک‌ترین خطای آنها در معرض خطر است، نوچه‌های آمریکا، عربستان و امارات باید بدانند اگر خلیج فارس برای ایران امن نباشد برای هیچ کشوری امن نخواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه درست بوده که خیلی از محاسبات آنها غلط است، اما به خوبی می‌دانند که در جنگ بیشترین آسیب را آمریکایی‌ها خواهند دید، گفت: امروز دنیا به قدرت جمهوری اسلامی واقف است، در همین حادثه‌ای که در امارات اتفاق افتاد و چند کشتی دچار خرابکاری شدند، ایران رسماً اعلام کرد که علل حادثه بررسی شود، این دسیسه و توطئه است، این کار موساد اسرائیل است، این در حالیست که یکی از افراد ابله آل سعود گفته بود که این کار را حوثی ها و یمنی‌ها به دستور ایران انجام داده و ایران پهباد به آنها داده است.

مسئله اصلی کشور حل مشکلات اقتصادی است

آیت الله میرعمادی، بیان داشت: یمنی‌ها گفتند که ما امروز خودمان این تجهیزات را داریم و فکر نکنید که ایران پهباد به یمن می‌دهد، امروز طرفداران جمهوری اسلامی در دنیا فراوان هستند، مبارزان ضد استکباری در دنیا فراوان هستند، امروز مقابله با آمریکا و اسرائیل خواسته تمام مسلمانان آزاده دنیا است.

دولت باید برنامه ریزی جدی و عملی نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد. وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری دشمن «هارت و پورت» می‌کند، سر و صدا می‌کند، فشار آورد، اما وقتی که ما در برابرش محکم بایستیم عقب نشینی می‌کند، افزود: آمریکایی‌ها باید این مطلب را کاملاً به گوش خود فرو کنند که ایران هر حرفی بزند عمل می‌کند و تا آخر در برابر تجاوزات آنها ایستادگی خواهد کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: آنچه که امروز وظیفه همه است توجه به مشکلات اقتصادی است، دولت باید برنامه ریزی جدی و عملی نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد، رهبری فرمودند که به صورت جدی این امر پیگیری شود، باید مردم هم با رونق تولید، کسب و کار، کار و تلاش بر مشکلات اقتصادی غلبه پیدا کنند و مبادا دشمن ما را از اهداف اصلی باز بدارد، دشمن می‌خواهد باید با جنگ روانی ما را از مسئله اصلی کشور که مسئله اقتصاد است غافل شویم و باید با اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات اقتصادی جامعه قدم برداریم.

آرشیو اخبار