آیت الله سید احمد میرعمادی 12 تیرماه در گردهمایی ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه روز سه شنبه دیدار نمایندگان ولی فقیه با رهبر فرزانه انقلاب بود که بی سابقه ترین دیدار بود و از نماز ظهر شروع شد و رهبری زمان گذاشتند و جلسه خوبی شکل گرفت، اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب در این جلسه ۱۰ نکته بیان کرد که نکات کلیدی و مهمی است.

ارائه گزارش وضعیت سیل زدگان لرستان به رهبری

وی با بیان اینکه یک بار گزارشی از وضعیت سیل را به صورت مکتوب و حضوری خدمت رهبر انقلاب تقدیم کردیم، در این جلسه هم کارهایی که در سیل انجام شد خدمت ایشان ارائه شد و رهبری فرمودند که با سرعت پیگیری کنید تا مشکلات سیل زدگان برطرف شود، تصریح کرد: جلسه دیدار نمایندگان ولی فقیه با رهبر انقلاب جلسه پرباری بود و مطالب متعددی مطرح شد.

رهبری فرمودند که با سرعت پیگیری کنید تا مشکلات سیل زدگان برطرف شود

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه الان در مسیر تحولات انقلاب یک صفحه جدیدی باز شده است، ما مواجه هستیم با یکسری تحولات تازه و مهم، افزود: مسیر انقلاب یک مسیر ۴۰ ساله بود که تلاش شد انقلاب و نظام تثبیت یابد و تحکیم پیدا کند. الان ما وارد مرحله دوم انقلاب شده ایم که دوران بلوغ انقلاب اسلامی و دوران پیشرفت انقلاب است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه رهبری روی چند مسئله تکیه دارند، این دوره دوره پیشرفت است و پیشرفت با اعتماد به نفس و تکیه به ظرفیت‌های داخلی رقم می خورد، ادامه داد: دوران چهل ساله دوم دوران پیشرفت باید باشد، با استفاده از تجربه گذشته حرکت رو به جلو داشته باشیم.

۳ اصل مورد تاکید رهبر انقلاب

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان منشور چهل سالگی دوم است، تصریح کرد: سه مسئله و اصل را رهبر معظم انقلاب تاکید دارند، اصل اول تاکید بر مبانی انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل است؛ همان آرمان‌های امام و مبانی انقلاب حفظ شود، مسئله اسلام، استکبار ستیزی و باید حفظ شود.

با مواضع انقلابی می‌شود پیشرفت کرد

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه مسئله دوم داشتن مواضع انقلابی است، در این دوره باید از اشتباهات گذشته پرهیز کرد، با مواضع انقلابی می‌شود پیشرفت کرد، افزود: اصل سوم دنبال کردن راهبرد مقاومت است. آنچه در تحولات بسیار مهم بوده مسئله اجماع همه مسئولین بر مقاومت است. سیاست نه جنگ، نه مذاکره و نه تسلیم را باید دنبال کنیم. راهبرد مقاومت برای ما بسیار کم هزینه است. این راهبرد مقاومت آمریکا را دچار استیصال کرده است.

ائمه جمعه وظایف سنگینی در چهل ساله دوم انقلاب دارند

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه ائمه جمعه وظایف و مسئولیت سنگینی در چهل ساله دوم انقلاب به دوش دارند، اظهار داشت: اول مسئله تبیین و ترویج منظومه فکری و اندیشه‌های امام و مقام معظم رهبری است. تبیین اندیشه‌های امام و رهبری موجب سلامت و تداوم راه انقلاب اسلامی می شود.

وی با بیان اینکه مسئله دیگر اتخاذ مواضع مستدل، ولایی و انقلابی است، ما ائمه جمعه وظیفه داریم مواضعمان انقلابی و ولایی باشد، تصریح کرد: نکته دیگر دعوت به وحدت و انسجام و آرامش اجتماعی است. وحدت برای ما مهم است. مخصوصاً اینکه انتخابات را در پیش داریم.

ائمه جمعه فضای جدیدی در حوزه مطالبه گری باز کنند

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر لزوم مردمی و ساده زیست بودن امام جمعه، افزود: امام جمعه باید انس با مردم داشته باشد، خطبه ها را باید جذابیت بخشید و روحیه مطالبه گری داشت، مطالبه گری غیر از تضعیف است؛ یعنی خواسته عمومی مردم را در قالب خطبه‌ها مطرح کنیم و در عین حال مجالی باشد مسئولان بیایند اگر حرفی دارند بیان کنند.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: باید یک فضای جدیدی را در حوزه مطالبه گری باز کنیم تا مردم نماز جمعه را پناهگاه خود و امام جمعه را زبان خود بدانند.

امسال برنامه‌های دهه کرامت در مناطق سیل زده مورد توجه قرار گرفته است

وی با اشاره به اینکه در ۴۰ سالگی اقامه نماز جمعه نیز هستیم لذا باید کارها و برنامه های متناسب با این موضوع که مؤثر باشد در دستور کار قرار گیرد و از کارهای کلیشه‌ای و تکراری پرهیز شود، گفت: ما باید به دنبال این باشیم کارکردها، دستاوردهای نماز جمعه را بیان کنیم. نماز جمعه بزرگترین دستاورد انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: امسال برنامه‌های دهه کرامت در مناطق سیل زده مورد توجه قرار گرفته است، آستان قدس رضوی هم برنامه‌های ویژه ای در این زمینه دارد

آرشیو اخبار