نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه تنها پایگاهی که تمام پایگاه‌های ضد انقلاب را منهدم کرد نماز جمعه بوده است، گفت: نماز جمعه نقش موثری در معنویت بخشی به جامعه ایفا می‌کند.

آیت الله سید احمد میرعمادی 16 تیرماه در ستاد بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: برای ما سعادت بسیار بزرگی است که در پرتو یک برادر و خواهر بهره مند از عنایات الهی باشیم، واقعاً کریم هستند، وجود مقدس امام رضا (ع) منشا همه برکات و توجهات است، وجود پربرکت فاطمه معصومه (س) هم که یکی از برکاتش حوزه علمیه است، این همه فقها و علمای ما به برکت این بانو است، هیچ کسی به در خانه این دو بزرگوار نرفته مگر اینکه با دست پر برگشته است.

نماز جمعه برکت بزرگ انقلاب است

وی با اشاره به چهلمین سال اقامه نماز جمعه در کشور گفت: هدف از بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه این است که بیاییم این عنایت الهی را قدرشناسی کنیم، چهل سال نماز جمعه خدمت کرد، حالا ما بیاییم امسال به نماز جمعه خدمت کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه از برکات بزرگ خدای متعال بر ما همین نماز جمعه است، برکت بزرگ انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: در اوایل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تنها پایگاهی که تمام پایگاه‌های ضد انقلاب را منهدم کرد نماز جمعه بود، پایگاه ضد انقلاب تجزیه ایران، حوادث خوزستان و کردستان و بود. نمونه‌های فراوانی وجود دارد، اما نماز جمعه همه اینها را منهدم کرد.

تنها پایگاهی که تمام پایگاه‌های ضد انقلاب را منهدم کرد نماز جمعه بوده است

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس پیش آمد و در این دوران نماز جمعه مرکز بسیج عمومی برای جبهه‌های جنگ بود، رزمنده‌ها از نماز جمعه حرکت می‌کردند و در جبهه‌ها حضور می‌یافتند. شهدا هم در محل نماز جمعه تشییع می‌شدند، افزود: پس از آن نماز جمعه در سازندگی کشور نقش ایفا کرد، تشویق و ترغیب مردم برای سازندگی کشوررا در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه در ماجرای فتنه این نماز جمعه بود که توانست چشم فتنه را کور کند، اظهار داشت: دو توسل رهبری در دو برهه از تاریخ انقلاب را به اوج رساند، یکی در ماجرای فتنه که قلب‌ها عوض شد و شرایط تغییر کرد، توسل رهبری در سنگر نماز جمعه فتنه را کور کرد.

سخنان رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن ضربه مهلکی بر آمریکا زد

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر انقلاب یک حرکت تاریخی ماندگاری بود، این دیدار باعث یاس استکبار جهانی از انقلاب ما شد، اثر آن را سالیان بعد متوجه می‌شویم، پیچ تاریخی که رهبری می‌گفت اوجش اینجا بود، افزود: امروز دیگر دست آمریکا قطع شده، این اقدام رهبری چنان ضربه مهلکی بر پیکر آمریکا زد که قدرت تصمیم گیری را از او گرفت.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: نتیجه این دیدار رهبری به برکت توسلی بود که رهبر انقلاب روز قبلش در جمکران متوسل به امام زمان (عج) شد. در مسجد جمکران رهبری اشک ریخت و مناجات کرد، اما آمد در برابر دشمن محکم ایستاد.

نقش نماز جمعه در معنویت بخشی به جامعه

وی با اشاره به نقش نماز جمعه در معنویت بخشی گفت: کدام پایگاه را سراغ دارید که به اندازه نماز جمعه در معنویت بخشی اثرگذار باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه یکی از عوامل مهم نگهداری مردم در صحنه‌های انقلاب نماز جمعه است، توطئه دشمنان در نماز جمعه خنثی می‌شود، تحلیل سیاسی که در نماز جمعه ارائه می‌شود برترین تحلیل سیاسی است، تصریح کرد: نقش نماز جمعه در پیگیری مشکلات مردم مشخص است، تنها پایگاهی که مردم امید دارند مشکلاتشان مطرح شود نماز جمعه است.

علی رغم تبلیغات سوء دشمنان، تعداد کثیری از مردم داوطلبانه در نماز جمعه شرکت می کنند

آیت الله میرعمادی با تاکید بر نقش نماز جمعه در بالا بردن سطح آگاهی مردم، یادآور شد: این همه مردم داوطلبانه در نماز جمعه شرکت می‌کنند، علی رغم تبلیغات سو که دشمنان علیه نماز جمعه و امام جمعه دارند اما حضور داوطلبانه مردم چشمگیر است، افزود: از افتخارات نماز جمعه این است که شخصیت‌های برجسته حوزه علمیه و نظام به عنوان امام جمعه هستند و در رأس آن شخص مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به نقش نماز جمعه در تداوم انقلاب اسلامی و تحکیم پایگاه ولایت گفت: علی رغم اینکه ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه هر هفته دارند صحبت می‌کنند اما استدلال و منطقی بودن در خطبه‌های نماز جمعه مشهود است. اگر انتقادی هم مطرح می‌شود سازنده است.

آرشیو اخبار