آیت الله سید احمد میرعمادی 12 مهرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی را به همه نیروهای خدوم، مخلص و شجاع نیروی انتظامی تبریک می گوییم، تشکر می کنیم از تلاش و زحمات گسترده این عزیزان که مسئولیت بسیار سنگینی را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در راستای تامین نظم و امنیت تاکنون ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز تقدیم کرده است، تصریح کرد: این عزیزان نه فقط در دوران دفاع مقدس بلکه در عرصه های گوناگون هم حضور دارند و هم شهید تقدیم می کنند که یاد و خاطره همه شهدا را گرامی می داریم.

گستردگی کار نیروی انتظامی

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی برای برقراری امنیت که نیاز اولیه مردم و فلسفه حکومت در اسلام است، بر ۳ سه اصل اساسی کار خود را دنبال می کند، افزود: اصل اول آگاهی بخشی است و دوم پیشگیری، بسیاری از اقدامات نیروی انتظامی جنبه پیشگیری دارد. اجازه نمی دهند جرمی اتفاق بیفتد.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه بخشی از کار نیروی انتظامی جنبه پیگیری و اقدام است،  باید نیروی انتظامی اقدام کند و با متخلفین برخورد کند، گفت: آنچه درباره نیروی انتظامی بسیار مهم است و باید مردم بدانند، گستردگی کار نیروی انتظامی است. از پلیس ۱۱۰ گرفته تا پلیس راهنمایی و رانندگی،  آگاهی، یگان های حفاظت، مبارزه با مواد مخدر و قاچاق، اطلاعات و امنیت و ... نشان می دهد پلیس یک مسئولیت بسیار گسترده دارد.

نیروی انتظامی با اعتماد عمومی مردم، با پشتوانه مردم، برای مردم خدمت می کند

وی با بیان اینکه در یک کلام، نیروی انتظامی نهادی است که با پشتوانه مردمی به مردم خدمت می کند،  نیروی انتظامی با اعتماد عمومی مردم، با پشتوانه مردم، برای مردم خدمت می کند لذا یک اعتماد محکمی بین نیروی انتظامی و مردم وجود دارد و مردم از زحمات مخلصانه و شبانه روزی مجموعه شریف نیروی انتظامی تشکر و قدردانی دارند، تصریح کرد: عزیزان نیروی انتظامی در ماه محرم زحمات زیادی برای تامین نظم و امنیت کشیدند که تشکر داریم.

عملیات  «نصر من الله» موازنه قدرت و جنگ را در یمن عوض کرد

نماینده ولی فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شاهد عملیات گسترده انصارالله یمن تحت عنوان عملیات «نصر من الله» علیه ائتلاف سعودی در یمن بودیم،  اخبارش را شنیدید که چه تعداد اسیر گرفتند و چه تعداد تجهیزات گرفتند، اظهار داشت: آنچه مهم است این است که این عملیات که از سوی انصارالله یمن صورت گرفت، آن هم با فاصله کوتاه از حمله پهپاد موشکی به پالایشگاه نفتی آرامکو، یک عملیات بزرگ انجام شد.

آیت الله میرعمادی با بیان اینکه این عملیات توانسته است موازنه قدرت و جنگ را در یمن عوض کند، تصریح کرد: امروز مقاومت اسلامی در یمن قدرت برتر را دارد، هشدار می دهد و ائتلاف سعودی را به شکست واداشته است. این یک پیام بسیار بزرگی برای مقاومت اسلامی جهان دارد.

با نیروی ایمان در اوج تحریم و بمباران می توان ایستاد و مقابله کرد

وی یادآور شد: این عملیات نکته و پیامش این است که به دنیا ثابت می کند که با نیروی ایمان در اوج تحریم و بمباران می توان ایستاد و مقابله کرد و دشمن تا دندان مسلح را شکست داد.

امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در هفته گذشته سفر رئیس جمهور را به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل را داشتیم، اظهار داشت: درباره این سفر مطالبی گفته شده است، نگاه منصفانه و واقع بینانه این است که متن سخنرانی رئیس جمهور به جز چند کلمه و حضور در محافل بین المللی و ملاقات با روسای جمهور و سران کشورها و مصاحبه هایی که با رسانه های متعدد داشتند از نقاط قوت این سفر بوده است.

نقاط قوت سفر رئیس جمهور به نیویورک

آیت الله میرعمادی افزود: این سفر فرصتی شد تا دیدگاه جمهوری اسلامی ایران بازگو شود و سخنرانی قابل قبول رئیس جمهور و اینکه محکم مذاکره با آمریکا را نقد کرده است از نکات مثبت سفر بود.

اتفاقات ناخوشایندی در سفر رئیس جمهور رخ داد که مورد پسند ملت ایران نبود

وی با بیان اینکه همچنین در این سفر اتفاقات ناخوشایندی رخ داده است، تصریح کرد: تعلل در صدور ویزا برای رئیس جمهور و همراهان ایشان یکی از این موارد بود که مورد پسند ملت ایران نبود، یا محروم ساختن هیئت ایرانی که تنها در یک منطقه خاص می توانستند باشند، این رفتار مناسب نبود، در حضور رئیس جمهور سه کشور اروپایی علیه ایران بیانیه صادر کنند و بعد هم بیایند با رئیس جمهور ملاقات کنند، این هم مناسب نبود. اینکه اجازه ندهند رئیس جمهور و وزیر امور خارجه از یک بیمار ما عیادت کند اتفاق ناخوشایندی بود. فضاسازی مسمومی که علیه ایران انجام دادند.

خطیب جمعه خرم آباد یادآور شد: دستگاه دیپلماسی ما باید تدبیری بیندیشد که دیگر برای نمایندگان ملت ایران چنین برخوردی نشود.  به خود جرات ندهند که چنین اقدام ناخوشایندی انجام دهند و از آن بهره برداری هم کنند؛ در آینده اگر سفرهایی هست حتما با تدابیر قبلی شرایط عزتمندانه و متناسب با شان نمایندگان ملت ایران اتفاق بیفتد.

سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران ناکارآمد بوده

آیت الله میرعمادی همچنین به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه اشاره کرد و گفت: سخنان رهبر فرزانه انقلاب بسیار گسترده و عمیق و آینده نگرانه بود. رهبری در این سخنرانی علاوه بر بیان افتخارات سپاه و عملکرد سپاه، توصیه هایی داشتند.

وی با بیان اینکه دو مطلب خیلی مهم بوده است، نخست اینکه رهبری اعلام کردند که سیاست فشار حداکثری آمریکا شکست خورده است، تصریح کرد: مفهوم این سخن این است که ملت ایران در مقابل نظام سلطه تسلیم نشد، سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ملت ایران ناکارآمد بوده و نتوانسته تاثیرگذار باشد. دولت و رئیس جمهور آمریکا در مقابل ملت ایران شکست خورده و احساس ذلت و خواری می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: رئیس جمهور آمریکا این شکست را پذیرفته و درخواست مذاکره می کند، این خیلی مسئله مهمی است و خیلی برای دنیا پیام دارد.  

سازمان انرژی اتمی باقوت برنامه فعالیت های صلح آمیز هسته ای را آغاز کند

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه نکته دوم این است که رهبری فرمودند در مسئله تعهدات هسته ای، کاهش تعهدات باید ادامه یابد، گفت: مفهومش این است که ما دوباره باید فعالیت های صلح آمیز هسته ای را ادامه دهیم. سازمان انرژی اتمی باقوت برنامه فعالیت های صلح آمیز هسته ای را آغاز کند و نگذارد ملت ایران عقب بماند و قدرتش تضعیف شود، نگذارد عزت ملت ایران خدشه دار شود.

وی بیان داشت: اگر ما به سمت پیشرفت و رشد برویم قطعا با دست پر در همه مجامع حاضر خواهیم شد و انقلاب ثمره خود را نشان خواهد داد و ملت ایران سربلند و پیروز خواهد شد.

آرشیو اخبار